Pascal van de Braak Ook al kun je geen bal met ballen Maak iets moois van je oefenmuur Tennis in cijfers- duizend 3 Nederlandse competitie Van alle leden van tennisclubs is 67 procent 35 jaar of ouder. Tennis is daarmee de grootste sport onder 35-plussers. COLOFON Voetballer Pascal van de Braak (23) deed mee aan de Zomer Challenge bij TV Stroe voor een zomer vol tennis. En dat smaakte naar meer. Bij volleybal kneusden ze mijn vingers, bij basketbal braken ze mijn tenen, bij voetbal ging de bal in eigen doel en de enige keer ooit dat ik feilloos een ten nisbal raakte, sloeg ik hem dwars door een ruit heen. Er zijn van Geen beperking of je kunt toch tennissen, het is bovendien een sport die je tot op hoge leeftijd kunt beoefenen sport, en zien het belang voor de gezondheid en van een gezond verenigingsleven. 'Iedereen doet mee' is de leus van de KNLTB, en zeker: geen beperking of je kunt toch tennissen, het is bo vendien een sport die je tot op hoge leeftijd kunt beoefenen. En al kun je zelf geen bal met ballen, geen probleem. Het is een span nende én gezellige sport om van de kant of de tribune van te ge nieten. Koos de Wilt is samensteller van deze bijlage. die mensen die niet geboren zijn voor contact met ballen, ik ben er een van. Het betekende veel vrij stelling van gym op school en la ter de voor mij veilige sport van hardlopen. Deze krant heeft veel met ballen. Het verklaart naast de sportverslaggeving ook onze samenwerking met de KNLTB, de nationale tennisbond. Wij be reiken met deze bijlage de miljoen tennissers die ons land telt; veel tennissers maken op hun beurt weer kennis met deze krant. Wij bieden achtergrond bij hun maandag 20 mei 2019 GO Het Nederlandse tennis telt 200.000 competitiespelers, van wie er 1140 spelen in de hoogste speel- sterktes (1-2) en de Eredivisie. 18 Bij de 1650 tennisver enigingen in ons land zijn 18.000 vrijwilligers/ functionarissen actief. 3 VRAGEN AAN... Met 30.000 teams die meedoen in het voorjaar bezit Neder land de grootste centraal georgani seerde competitie in Europa. VOORAF In Nederland zijn 500 G-tennissers en 400 rol stoeltennissers actief. 120 clubs bieden G-tennis en/of rolstoeltennis aan. G-tennis is voor mensen met een verstandelijke beperking. 67% In Nederland doen 1 miljoen mensen aan tennis en 570.000 van hen zijn lid van een tennisvereniging. De Nederlandse clubs tellen 100.000 jeugdleden; 150 van hen maken deel uit van de nationale selecties. Deze bijlage is onderdeel van een partnership van ADR Nieuwsmedia en KNLTB. Aan deze bijlage werkten o.a. mee: Sven Remijnsen (project redactie), Egbert Jan Riethof (eindredactie), Mariska Schotman (vormgeving) en Koos de Wilt (coördinatie). Directie: Erik van Gruijthuijsen en Bart Verkade. de Persgroep Nederland. Wat is de Zomer Challenge precies, Pascal? ,,Ik voetbal bij VV Stroe, maar vanaf begin juni komt dat stil te lig gen, terwijl ik dan juist in beweging wil blijven. De tennisvereniging in mijn woonplaats, TV Stroe, biedt de Zomer Challenge aan. Daarmee kun je in de zomermaanden lid worden van de club en zoveel ten nissen als je wilt. En meedoen aan lessen en toernooien. Dat was voor mij afgelopen zomer een uitkomst. Doordeweeks kon ik 's avonds een balletje slaan bij de club en ik heb ook aan een aantal toernooien meegedaan.'' 2 Hoe is het tennissen je als voetballer bevallen? ,,Het was erg fijn om bezig te kunnen zijn en dan ook nog met iets wat ik leuk vind. Van hardlopen word ik niet zo blij, van tennissen wel. Ik houd van het competitie element. Maar waar je bij voetbal altijd afhankelijk bent van je mede spelers, doe je het bij tennis hele maal in je eentje. Als het misgaat, ligt het niet aan een ander. Tennis is iets voor jezelf. En het is echt een sport voor de zomer.'' 3 Ben je nu weer voetballer? ,,Ja, maar ook tennisser. Ik ben lid van de club gebleven, zodat ik af toe lekker kan blijven spelen. Ik schrijf me nu ook weer in voor nieuwe toernooien. De Zomer Challenge was voor mij een mooi opstapje om het een keer te pro beren. Ik ben erin gerold en niet meer weggegaan. Nu doe ik tennis en voetbal naast elkaar.'' Meer info: tennis.nl Veel tennisverenigingen hebben een oefenmuur om een balletje tegen te slaan. Dat kan een simpele wand zijn, maar er zijn ook clubs die er een waar kunstwerk van maken. Zo beschikt TV Wapenveld in de gemeente Heerde over een speciale Jacco Eltingh-tennismuur, genoemd naar de voormalig proftennisser (en huidig technisch directeur van tennisbond KNLTB) die zijn carrière ooit begon in Wapenveld. Kunstschilder René Kinket maakte er een levendige muur van met kleurrijke ronde richtpunten, die Eltingh tijdens de opening overigens met precisie wist te raken. Alle leden kunnen hem nu proberen te evenaren. FOTO HERMAN FIDDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51