bolderman.nl Voor fantastische reizen! SONGFESTIVAL 4 Zo'n beetje elke Nederlandse stad of provincie steekt zijn vinger op: kom maar hier met dat Songfestival! Maar wat is daar precies voor nodig? Wie zijn de grootste kanshebbers? Hoeveel kost het? Een verkenning aan de hand van drie criteria. Chris van Mersbergen Amsterdam DE STAD Duncan had de overwinningstro fee nog maar amper in handen of in heel Nederland kropen plaatse lijke politici en medewerkers van toeristische bureaus achter hun laptop. Om één boodschap uit te zenden: wij willen volgend jaar het Songfestival organiseren! De directeur van het MECC in Maas tricht 'droomt er van', een wet houder in Arnhem 'wordt heel en thousiast', Zwolle zou het 'best graag doen' en politici in Brabant zien het als een 'topcultureel eve nement' dat 'kansen biedt voor de vrijetijdseconomie'. Enthousiasme is de basis voor veel mooie dingen, maar kijkend naar de statistieken lijken de po gingen van de provinciesteden kansloze missies of, om in Dun- can-termen te spreken, a losing game. De afgelopen twintig jaar vond het Songfestival zeventien keer in de hoofdstad van een land plaats. Slechts drie keer was dat niet zo: Duitsland deed het in 2011 in Düsseldorf, Zweden koos in 2013 voor Malmö en Israël dus voor Tel Aviv, omdat Jeruzalem te inge wikkeld bleek. Wegen we de historie mee, dan lijkt Amsterdam dus met afstand favoriet om het Songfestival te mogen huisvesten. ,,Ik vind ook dat je als hoofdstad altijd de vinger op moet steken'', zegt Danny Damman, commercieel directeur van de Ziggo Dome. ,,En als er één stad is die bij het Songfestival past, is het Amsterdam wel'', verwijst hij naar het veelkleurige, tolerante feest dat het Songfestival elk jaar probeert zijn. Dark horse in de race om het gastheerschap is waarschijnlijk Rotterdam. Ook een stad die inter nationale bekendheid geniet en die - waarschijnlijk belangrijker - de hotelbedden, infrastructuur en ervaring heeft om mega-evene- menten aan te kunnen. En ook de gemeente Rotterdam is enthou siast, weet Ahoy-directeur Jolanda Jansen. ,,Daar heb ik al contacten over gehad. Het zou waanzinnig zijn, een uniek evenement.'' Of de organiserende omroep AvroTros al een voorkeur heeft? Woordvoerder Eric Dekker laat zich niet uit de tent lokken. ,,Het is nu eerst aan de steden", zegt hij. ,,Zij worden uitgenodigd een bid uit te brengen. Het gaat uiteinde lijk om het totaalpakket." DE LOCATIE Je kunt als stad wel mooie praatjes hebben, zonder locatie ben je ner gens. De eisen zijn hoog: er moet in de grote zaal plaats zijn voor minimaal tienduizend bezoekers, tweeduizend journalisten en de delegaties van meer dan veertig deelnemende landen. Daarnaast moeten er zalen zijn voor perscon ferenties, kleedkamers, ruimtes voor afterparty's, repetities, de jury's, enzovoorts, enzovoorts. Er zijn in Nederland misschien wel tien locaties waar - eventueel met wat kunst- en vliegwerk - aan de eisen kan worden voldaan. In Amsterdam heeft de RAI het voor deel dat die veel extra ruimtes heeft, maar er zullen wel tribunes moeten worden gebouwd. De Ziggo Dome heeft een fenomenale grote zaal, maar zit verder weer minder ruim in zijn jasje. ,,Wij zouden het heel graag organiseren, het is wat mij betreft de Champi ons League van de muziek'', zegt Ziggo Dome-directeur Damman. ,,Maar je hoort mij nu nog niet zeggen dat wij de meest geschikte locatie zijn. Je hebt te maken met een enorm boek met reglementen. Voor hetzelfde geld staat er op pa gina 77 een voorwaarde waaraan wij ook met noodoplossingen niet kunnen voldoen.'' Ahoy heeft zowel de perma nente tribunes voor de grote shows als de extra ruimte voor alle andere plichtplegingen. ,,Ik ben niet objectief, maar als ik probeer objectief te kijken denk ik dat we de beste locatie hebben'', droomt directeur Jansen alvast een beetje. Wat ook belangrijk is: locaties moeten hun agenda voor een aan tal weken kunnen leegvegen. Damman: ,,Ik weet zeker dat alle locaties al opties in hun agenda hebben staan voor die periode, dus daarover moet je in gesprek." Onder aan de streep is het ook de vraag wat organisatie je als eve nementenlocatie oplevert, zegt Damman. ,,Ik heb in Tel Aviv de naam van de locatie bijvoorbeeld niet gehoord. Het organiseren van zo'n evenement levert je prestige op. Maar voor een stad betekent het meer exposure dan voor ons. HET GELD Landen die het muziekcircus ont vangen, moeten Europa (en de rest maandag 20 mei 2019 Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Gerlos in het Zillertal 8 dagen Tirol en het Salzburgerland, Fieberbrunn 8 dagen Devon en Cornwall 8 dagen Lourdes en de Pyreneeën 8 dagen Lutago in Zuid-Tirol 8 dagen Stedenreis Berlijn, Dresden, Leipzig en Potsdam Grote vraag vanafnu: Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 3,24 juni 715 juli 7 5,26 aug/16 sept/14 okt. Vertrekdata: 1,8,15,22,29juni I 6,13.20,27juli/10,17 aug etc. I Vertrekdata: 17 juni 115 juli 7 12 aug 7 9 sept/7 okt Vertrekdata: 1,29 juni 713 juli 7 3,17,31 aug 721 sept 75 okt Vertrekdata: 24 juni 7 8,22juli 7 26 aug 9,23 sept 7 okt. Vertrekdata: 13,27 juli 710, 24 aug 77,21 sept/5.19 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4