Frans Bos (71) wil alle records breken De Bat begint succesvol aan regiokampioenschappen SPORT 17 Walcherse atleet wint de Halve van Renesse voor de derde keer op rij. Nooit eerder won een man die wedstrijd zo vaak. Anjolie Engels won bij de vrouwen en staat inmiddels op vijf zeges. Erwin Adan had vooraf al aangege ven het leuk te vinden om drie overwinning op rij te scoren in de Halve van Renesse. Hijslaagde daar gisteren gemakkelijk in en won in één uur, achttien minuten en 29 seconden. Daarmee maakte hij zijn hattrick, na de zeges van 2017 en vorig jaar, compleet. Adan bepaalde het tempo en kreeg Roy Werner, Jozias Boone en de Belg Wouter Michels mee in de kopgroep. De achterstand van onder meer Michel Schrier, Remy Vasseur, Mark Willems en Niels Goudswaard werd al snel groter. Na 10 kilometer zorgde de passage door de Zeepduinen voor de defi nitieve schifting. Adan, die vooraf al aangaf maar matig in mul zand te lopen, wist zijn medekoplopers te lossen, om met een minuut voorsprong zijn derde zege veilig te stellen. Wouter Michiels hield schade beperkt op de tweede plaats en verwees in 1.19.20 Roy Werner naar de derde plaats, voor Jozias Boone, Michel Schrier, Robert Willemse en Remy Vasseur. Adan is al vanaf zijn twaalfde jaar bezig met atletiek. Hij viel bij de voetbal al op door zijn snelheid op de grasmat, dus ging hij een keer kijken bij de atletiektraining van Dynamica. De Kustcross in Vlissingen was zijn eerste wed strijd die hij als C-junior meteen won. De Walchenaar werkt als fysio therapeut bij de praktijk van An ton Engels. Voor zijn atletiekcar- rière heeft dat vakgebied zo zijn voordelen. ,,Je weet bij bepaalde pijntjes wat je wel en niet moet doen. Je kent de oefeningen die je spieren moeten versterken.'' In de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen verraste hij met de derde plaats. ,,Met 70 kilometer per week had ik eigenlijk te weinig ge traind, maar het ging, aangemoe digd door mijn pa, uitstekend.'' Het volgende doel van Adan is de Kustmarathon. ,,Daarvoor ga ik nog wat meer trainen dan de 70 ki lometer per week.'' Ontspannen leefstijl Anjolie Engels liep al eerder een onvervalste hattrick in de Halve van Renesse. Ze won in 2011, 2012 en 2013. Ook vorig jaar was ze de sterkste en gisteren verdedigde ze haar titel. Het was alweer haar vijfde zege in Renesse. ,,Ik liep tot mijn verbazing super en dat komt waarschijnlijk door mijn ontspannen leefstijl.'' Ze loopt vijf keer per week, gaat op de fiets naar haar werk in Biggekerke, traint op verspringen, 100 meter en 200 meter voor de masterskam- pioenschappen en traint diverse atleten. Het laatste woord Ik mag zelfs meedoen aan het WK. Of ik het ga doen, is een tweede EINDHOVEN Voor zwemster Bridget de Bat van De Zeeuwse Kust zijn de Regionale Zomer Kampioenschappen (lange baan, regio Zuid) succesvol begonnen. De Terneuzense veroverde bij de jeugd gouden plakken op de 400 meter wisselslag, 100 en 50 meter rugslag. Met 31,91 noteerde zij op de laat ste afstand een Zeeuwse record (15 jaar). Bovendien werd ze derde op de 400 meter vrije slag en pakte ze met haar clubgenoten Janice Pro- voost, Irina de Ridder en Babet de Voogd zilver op de 4x100 meter vrije slag. Andere DZK-zwemmers lieten zich ook gelden. Zo boekte Kylian Oosterveen (2006) zeges op de 200 meter rugslag en 1500 meter vrij- eslag. Op de 200 meter wisselslag tikte hij als tweede aan. Parazwem ster Lieke Duijnkerke (2007, S10) zwom naar de titel op de 400 meter vrije slag. Zilver was er op de 50 en 100 meter rugslag en de 100 meter schoolslag. Op de 50 meter vlinder slag werd zij derde. In 2.01,46 greep Yorick Visser (ju nioren 4) de winst op de 200 meter vrije slag en op de 200 meter wis selslag pakte hij het brons. Sigsten Jonkman (2005) spurtte in 26,77 naar het goud op de 50 meter vrije slag en zwom naar plek twee op de 200 meter. Voor Shanna Joppe (junioren 2) was er tweemaal zilver (100 en 200 meter schoolslag) en brons op de 400 meter wisselslag. Bij de jeugd werd De Ridder tweede op de 200 meter vlinderslag en De Voogd derde op de 100 meter rugslag. J oeri Harreman (2006) van de Schelde uit Terneuzen pakte zilver en twee maal brons. Clubgenote Lieke Fer- mont (junioren 3) viel in de prijzen op de schoolslag: zilver en brons. Pascal Faasse (2003) pakte zilver. maandag 20 mei 2019 PM Erwin Adan (midden) onderweg naar zijn derde zege op rij in Renesse. foto dirkjan gjeltema Adan heeft zijn hattrick binnen Sjaak Sinke Renesse Al meer dan vijftig jaar is Vlis- singer Frans Bos bezig met atletiek. Ondanks zijn al be hoorlijke lange carrière, be haalde Bos afgelopen week end op 71-jarige leeftijd zijn mooiste triomf. In Gouda kroonde Bos zich tot Neder lands kampioen op de 1500 meter in de categorie 71-75 jaar. Met een tijd van 5.40.09 hield hij de concurrentie op ruime afstand. Bas Dingenouts Vlissingen U bent vast apetrots op uw prestatie? Nou en of. Ik ben heel blij dat ik voor de eerste keer Nederlands kampioen ben geworden. Het stond al een hele tijd op mijn lijstje met doelen. Bij de laatste training kwam ik al in de buurt van mijn eigen Zeeuws record, dus het gevoel was al goed. In de finale ging het echt geweldig. De nummer twee eindigde op twintig seconden. Ik kan dus niet anders dan tevreden zijn. Bij eer dere pogingen om Nederlands kampioen te worden, ging het helaas net mis. Ik ben een keer tweede geworden bij het NK halve marathon en een keer derde op de 5000 meter. Dat het nu wel is gelukt, is simpel weg geweldig. Zijn er eigenlijk veel leeftijds genoten die meedoen aan het NK? In principe mag iedereen mee doen aan het NK. Het gehan teerde systeem is echter wel wat vreemd. Bij de 71-75-jarigen is er een limiet van 6.00.00 ge steld voor de 1500 meter. Eindig je boven die limiet, kom je niet in aanmerking voor een medaille. Zelfs niet als je als eerste ein digt. Door dit systeem haken veel lopers bij voorbaat al af, -Frans Bos Frans Bos (midden). FOTO PRIVÉFOTO omdat ze de limiet toch niet ver wachten te halen. Aan de start stonden dus maar vijf lopers, in clusief de deelnemers van 76-80 jaar. Met mijn tijd heb ik in ieder geval gelukkig wel aangetoond ruim aan de limiet te kunnen vol doen. Wat staat er nog meer op het lijstje doelen? Momenteel ben ik in het bezit van achttien Zeeuwse records in mijn leeftijdscategorie. Mijn doel voor dit jaar is om alle records op mijn naam te hebben. Dat vind ik een heerlijke uitdaging. Los daarvan is mijn doel natuur lijk om nog zo lang mogelijk te kunnen lopen. Veel hangt van mijn gezondheid af, dus ik hoop dat die het nog lang toelaat. Een tijdje terug is er een reportage over me gemaakt, die op You- Tube te vinden is. De titel is: 'De snelste AOW'er van Zeeland'. Dat is natuurlijk een prachtige titel voor me. Ik vind het heel be langrijk om andere ouderen te motiveren om op hoge leeftijd nog zoveel mogelijk te sporten. Met zo'n video hoop ik daar iets aan bij te dragen. Tot slot, mag u nu ook mee doen aan het EK? Jazeker, ik mag zelfs meedoen aan het WK. Of ik het ga doen, is een tweede. Zulke trips zijn vol ledig op eigen kosten. Ik laat het een beetje van de locatie afhan gen. Het is in ieder geval geen groot doel voor me. Sterker nog, ik had er niet eens bij stilgestaan tot mijn kleinzoon van acht er over begon, haha. A A Bridget de Bat. foto dirk-jan gjel tema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45