Kloetinge houdt titelrace spannend met monsterscore TITELREGIO 13 Zaamslag verstiert het titelfeestje van 's-Heer Arendskerke Derde klasse A Het had hem moeten zijn, diep in blessuretijd. De laatste actie van de wedstrijd leverde een enorme kans op voor 's-Heer Arendskerke, maar de kopbal miste kracht. Daardoor bleef het bij 1-1 en konden alle feestplannen terug de kast in. On danks de teleurstelling en het uit gestelde feest twijfelt Nieuwen- huijse echter niet over een goede afloop. ,,We wisten dat dit een las tige wedstrijd zou zijn, volgende week gaan we het doen.'' Dat Zaamslag niet van plan was mee te werken aan het feestje van de bezoekers, was snel duidelijk. De ploeg van Dominique D'Hooge speelt zelf nog voor een plek in de nacompetitie om promotie naar de tweede klasse en dus kregen de be zoekers het niet cadeau. De thuis ploeg zakte in, liet Arendskerke het spel maken en probeerde zelf met snelle tegenstoten gevaarlijk te worden. Een strijdwijze waar Nieuwen huijse niet op had gerekend. ,,Ik had verwacht dat ze erop zouden klap pen, maar ze zakten in en lieten ons het spel maken. We moesten voet ballen, dat was vandaag lastig voor ons.'' Die tactiek werkte in het eer ste deel van de eerste helft uitste kend. Nadat Michel Harinck na mens de koploper dichtbij de ope ningstreffer was, scoorde Zaamslag. Juriën Dam bediende met een schitterende diepe bal spits Peter Dieleman, die twijfelde niet en vol- leerde de bal prachtig achter doel man Eljo Dooge. Niet veel later kreeg Hylke Stroo ook nog een op gelegde kans om de 2-0 te maken, maar hij liet dat na. ,,In het tweede deel van de eerste helft waren we beter, net als de ge hele tweede helft'', analyseerde de trainer van de bezoekers na afloop. Arendskerke had vanaf dat mo ment de controle, zonder echt grote kansen te creëren. Het duurde dan ook lang voordat de gelijkmaker viel. Een vrije trap van invaller Jas per Westplate op de rand van de zestien werd licht aangeraakt door een verdediger van Zaamslag en verdween in het doel (1-1). Zijn trainer had het geloof op een goed resultaat geen moment opge- geven. ,,We strijden als één team, daar moet ik ze een compliment voor geven. Het is een cliché, maar dat is wel de kracht van dit team.'' Voorafgaand aan het seizoen waren er weinig mensen die hadden voor speld dat Arendskerke mee zou gaan doen om de koppositie, be halve de trainer zelf. Speciale dag Dat die titel zaterdag nog niet in de wacht werd gesleept, lag volgens Nieuwenhuijse vooral aan de span ning. ,,Je merkte de spanning bij ie dereen. Het was een speciale dag, het leeft echt in het dorp. Ik voelde het zelf ook, terwijl ik in al die jaren als trainer toch behoorlijk wat heb meegemaakt.'' Het vertrouwen in de titel was dus al vroeg aanwezig en is door het gelijkspel in Zaamslag in ieder ge val niet verdwenen, niet bij de spe lers en ook niet bij de trainer. Hij ziet zaterdag als een leermoment. ,,De 'fout' die we vandaag hebben gemaakt, is dat we niet goed genoeg zijn omgegaan met de spanning. Dat is een voordeel voor zaterdag, want dan weten we wat we kunnen verwachten. Dan gaat het gebeu ren!'' Concurrent Luctor Heinkens- zand won wel, het verschil is met nog één wedstrijd te spelen drie punten. Arendskerke heeft vol gende week thuis tegen GPC Vlis- singen aan een punt genoeg om kampioen te worden. De Meeuwen slaagde er niet in om de laatste thuiswedstrijd in de eer ste klasse winnend af te sluiten. Lang leek de ploeg op weg naar een gelijkspel, maar een treffer in blessuretijd betekende een nieuwe verliespartij. Door de 1-2-neder- laag tegen Westlandia is de ploeg van Daan Eikenhout officieel ge degradeerd naar de tweede klasse. Deltasport-Kloetinge 0-9: Marcel Lourens wilde er na de wedstrijd van afgelopen dinsdag tegen SHO nog niet te veel over praten. ,,Eerst maar gewoon winnen.'' Maar stie kem had de trainer al het gevoel dat een ruime overwinning in Vlaardingen tot de mogelijkheden behoorde. Hij kreeg gelijk. ,,Je zag vandaag al snel dat het ook echt kon. Het is een groot veld, zij spe len nergens meer voor en de sfeer is daar niet best.'' De oefenmeester uit Middelburg hoopte op een snelle goal, maar die bleef uit. Het was wachten tot de 21ste minuut, toen Maarten van Vooren vanaf de stip tekende voor de 0-1. Daarna ging het snel. Door tref fers van opnieuw Van Vooren (pe nalty), Timo Jansen, Xander van der Poel en Ramon Janson stond het bij rust ineens 0-5. ,,We zijn toen nog aanvallender gaan spe len, omdat we wisten dat er nog wel een winnaar zou komen bij Rijsoord-SHO.'' Met Daan Esser in de ploeg voor zijn tweelingbroer Jaap werd de jacht op meer goals vervolgd. Uit eindelijk stopte de teller bij 0-9. Esser maakte er twee, Janson te kende voor zijn tweede treffer en ook Valentijn van Keulen deed een duit in het zakje. Lourens baalde na afloop een heel klein beetje dat zijn ploeg er niet nog ééntje meer had gemaakt, maar kon ook niet anders dan tevreden zijn. ,,Ik heb al vaak genoeg gezegd dat we moeilijk scoren. Als je er dan ne gen maakt, heb je alles gedaan wat je kunt doen. Als we het niet red den volgende week, heb je het niet vandaag verloren.'' Door de monsterscore is het ver schil in doelsaldo met Rijsoord te ruggebracht tot vier doelpunten. Zaterdag komt de koploper op be zoek bij Kloetinge, dat met drie de heenwedstrijd verloor de thuis ploeg met grote cijfers van West- landia en dus had De Meeuwen wat goed te maken. Desondanks openden de bezoekers al vroeg de score. Yannick Melis (1-1) leek een nederlaag te voorkomen, maar in de slotfase ging het toch nog mis (1-2). Aanvoerder Vincenzo Lorello kon niets anders dan zich neerleg gen bij de degradatie. ,,We wisten dat het moeilijk zou worden, dus het heeft geen zin om iemand iets te verwijten.'' Na één seizoen in de eerste klasse speelt de ploeg uit Zoutelande volgend jaar dus weer in de tweede klasse. maandag 20 mei 2019 PM 'Zaterdag worden we kampioen!' Zaamslag J 's-Heer Arendskerke 7. Dieleman 1-0 75. Westplate 1-1 Een overwinning op bezoek bij Zaamslag was zaterdagmiddag voldoende geweest om 's-Heer Arendskerke het kampioen schap in de derde klasse te be zorgen. De ploeg van Adriaan Nieuwenhuijse kwam echter niet verder dan een 1-1-gelijkspel en dus valt de beslissing op de laat ste speeldag. Daniël Wissel Zaamslag Peter Dieleman (tweede van links zette Zaamslag zaterdag vroeg op voorsprong tegen de koploper, die kampioen kon wor den. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Met nog één wedstrijd te gaan heeft koploper 's-Heer Arends kerke drie punten meer dan de grote concurrent Luctor Hein- kenszand. De droom om zaterdag in een rechtstreeks duel met Rijsoord kampioen te worden van de eer ste klasse B is nog steeds le vend voor Kloetinge. De ploeg van Marcel Lourens zette op be zoek bij Deltasport een mon sterscore neer; het won met 0-9. Daardoor is een overwin ning met minimaal drie doelpun ten verschil komend weekend voldoende om de titel te pakken. Daniël Wissel Vlissingen goals verschil moet winnen. De Meeuwen-Westlandia 1-2: In Boidin Auurontitn b.v.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41