Zegers geniet van progressie SKNWK 1 is na overwinning nu prooi in plaats van jager Auto Poppe BI MM2-3 Zeelandia Middelburg wint laatste uitduel op zondag 11 mer één, Denzel James was num mer twee. De linksbuiten maakt deze zomer de overstap naar Sparta maar mocht nu als invaller een kwartiertje meedoen. ,,Dat zegt veel over de sterkte van je selectie'', zei Jonathan Constansia. ,,Bij Noordwijk zit er op veel posities Als wij een wissel toepassen zie je een kloofje. Bij Noordwijk is er geen kloof bijna geen verschil tussen basis en bank. Als wij een wissel toepassen - en dat is niet beledigend bedoeld - zie je een kloofje. Bij Noordwijk is er geen kloof, er is geen gat.'' Genoten Constansia kreeg na afloop compli menten van veel Noordwijkers, ter wijl hij niet eens zijn beste wed strijd van het seizoen speelde. Hij had wel genoten van het duel, net als veel van de 1100 toeschouwers. Na 26 minuten stond het 1-2, twin tig minuten voor tijd kwam Hoek langszij (2-2), daarna sloeg Noord wijk weer toe (2-3) en stelde de titel veilig. Hoek schreeuwde in de slot- fase twee keer om een strafschop. Eerst werd Kyle Doesburg neer gelegd. ,,Ik tikte de bal langs de kee per'', zei de topscorer. ,,Hij raakte me al op mijn standbeen. Daarna kwam die verdediger nog in mijn rug. Het was een zuivere straf schop.'' Zoals ook de handsbal van Le Congé (,,Hij kwam vol op mijn arm'', bekende de 'dader') een pe nalty had moeten opleveren. Het bleef echter bij 2-3, waarna het feest voor Noordwijk kon be ginnen. Constansia schudde han den en maakte de vergelijking met een week eerder. Toen maakte Hoek in Amsterdam negen goals tegen De Dijk (1-9). Nu kwam het niet verder dan twee treffers. ,,Het tempo lag vandaag soms verschrikkelijk hoog'', zei Constansia. ,,Als je een bal dan op volle snelheid terug of breed moet leggen, is dat moeilijker. Tegen De Dijk hadden we vorige week alle tijd, nu niet. We moeten ervoor zorgen dat we het in de play offs wel voor elkaar krijgen die kan sen te benutten.'' „In de eerste helft waren wij figuranten, we deden punt te maken. Die vielen niet en nu is het precies andersom. We krijgen minder kansen, maar de ballen vliegen er allemaal in. Aan het begin van het seizoen was het nog wennen. Nu kent iedereen zijn positie en loopt het een stuk beter.'' Na de winterstop heeft SKNWK geen thuiswedstrijd meer verloren. De in Middelburg woonachtige Zegers heeft het naar zijn zin in Nieuwer kerk. „Met de resultaten van de afgelopen weken kunnen we verder wer ken richting volgend sei zoen. Dit seizoen hadden gewoon niet mee. Ik word niet snel boos, maar dat was ik zater dag wel. En in de tweede helft zie j e terug wat wij eigenlijk al heel de tweede helft van het seizoen doen. Goed voetballen en doel punten maken'', vertelde de oe- fenmeester na afloop. ,,Voor de winterstop kreeg mijn elftal genoeg kansen om een doel- we wat hoger moeten staan, maar de doelstelling van dertig punten is bereikt. Volgend jaar wil ik bij de eerste vier eindigen. SKNWK ademt voetbal en er komt heel goede jeugd aan. Als je ziet waar wij vandaan komen en hoe we nu spelen, dan is dat een compliment naar mijn ploeg toe waard.'' ZUNDERT De laatste uitwed strijd in het zondagvoetbal werd gisteren winnend afge sloten door Zeelandia Middel burg. De club die deze zomer de overstap naar het zaterdag voetbal maakt, won in en te gen Zundert met 2-3. De thuisploeg nam al vroeg de leiding via Olivier van Hassel (1-0). Halverwege het eerste bedrijf stelde Zeelandia Mid delburg orde op zaken. Club topscorer Niels Luteijn liep juichend weg na een klutssi tuatie: 1-1. Dat was ook de rust stand. Na de hervatting liet Luteijn weer van zich horen. Hij kopte de bal tegen de lat, waardoor Zundert met de schrik vrij kwam. Twee minuten later was het alsnog raak. Luteijn stelde Dennis Kovacevic na een passeeractie in stelling: 1-2. De 1-3 volgde snel voor de for matie van trainer Salim Ben Sellam. Na Kovacevic, scoorde ook Thomas de Rijke met het hoofd. Zundert ging daarna op jacht naar de aansluitingstreffer. Nadat Samet Dogan nog een bal van de lijn had gehaald, bracht Van Hassel met zijn tweede van de middag de spanning terug in de wed strijd: 2-3. De bezoekers hiel den stand en wonnen zo nipt op bezoek bij de Brabantse de gradatiekandidaat. Volgende week sluit Zeelandia Middel burg het zondagtijdperk af met een thuisduel met Sarto. het begin van dit seizoen'', zei Quincy Gooding na afloop monter. ,,Dat is het grote verschil, waardoor je wedstrijden kunt gaan winnen. De gezelligheid is gewoon weer aanwezig. Dat is de sleutel tot nu toe.'' IJzig kalm Die betere sfeer kwam - na een tamme openingsfase - misschien wel het best tot uitdrukking in mi nuut 27. Assad El Harti kopte de be zoekers uit een hoekschop op voor sprong: 0-1. De spelers van de thuis ploeg pepten elkaar op en gaven twee minuten later het antwoord. Clubtopscorer Abdoe Abdenbi bleef oog in oog met de keeper van Leonidas ijzig kalm en zette Vlis- singen op gelijke hoogte: 1-1. Hoofdklasse B Saïd Bouzambou haalde vlug de bal uit het net om geen tijd te ver liezen. Wat volgde was een offen sief. ,,Die 1-1 was een lekkere boost'', sprak Gooding. Na een waarschuwing van Khalid El Hat- tach, die zijn venijnige schot via een Rotterdamse rug net naast het doel zag verdwijnen, zorgde Gooding voor de 2-1. Hij speelde centraal achterin, maar pikte een afvallende bal na een hoekschop op en haalde verwoestend uit. ,,Een beetje for tuinlijk maar die tellen ook, toch?'' Vlissingen kreeg voor rust kan sen op meer treffers, maar hield Le- onidas in leven. De genadeklap viel kort na de pauze alsnog. Na een leep hakballetje van regisseur El Hattach schoot de eveneens goed spelende Bouzambou de 3-1 op het score bord. Thomas Ragut, die eindverant woordelijke was omdat Johan Schouten op vakantie is, had be wust voor ervaring gekozen in zijn opstelling. ,,Daar vroeg deze wed strijd om'', redeneerde hij. ,,Het re sultaat telt.'' De gemiddelde leeftijd van de elf Vlissingers die aan de af trap verschenen, was 26,2 jaar. Na de derde Zeeuwse treffer ge- beurde er nog voldoende op het drassige hoofdveld van Vlissingen. De bezoekers hadden pech dat een scrimmage niet de aansluitingstref fer opleverde en Youssef Ajghouf De sfeer is zóveel beter dan in het begin van dit seizoen teisterde de paal. In de 73ste minuut kreeg Leonidas-keeper José Fortes Almeida dos Reis rood omdat hij buiten zijn strafschopgebied de aal- vlugge en doorgebroken Renzo Roemeratoe neerhaalde. Met een man meer kwam de thuisploeg nog één keer tot scoren via El Hattach, die de eindstand op 4-1 bepaalde. ,,Wij zijn trots'', zei Ragut, die dit weekend wel degradeerde met Vlissingen zaterdag. ,,Iedereen heeft vandaag goed zijn taak uitge voerd'', vulde keeperstrainer Mo El Bekkaoui aan. De blik ging ook al vast vooruit. Vlissingen is virtueel veilig, maar daar koopt het niks voor. De laatste speelronde is be slissend. Vlissingen wacht een uit- duel met Nuenen, de ploeg van trainer Jan Poortvliet. ,,Zij zijn al uitgespeeld, dus hopelijk zijn ze niet scherp en wij wel'', aldus Goo- ding. Nacompetitievoetbal ziet de lange rechtspoot niet zitten. ,,Hoe sneller we klaar zijn, des te beter.'' maandag 20 mei 2019 PM - Jonathan Constansia (33) Opstellingen De Jonghe Rondeltap Wilson Smith Fitsch Overvliet Van Leiden Van der Neut Bannani Bröcker Vandepitte Reynaers Constansia Roshanali Impens Wendt De Jager Van Staveren Doesburg 49. Le Congé 87. Wijkhuijs Westdijk Tiebosch 69. Bosma 46. Van den Bergh Achefay 76. James Scheidsrechter: F.R. de Winter Toeschouwers: 1100 Voor SKNWK is het een sei zoen met ups en downs. De equipe van Ralph Zegers (foto) begon stroef aan het seizoen, maar de laatste weken is de ploeg uit Nieuwerkerk aan een uitstekende serie bezig waarin het ook nog eens veel scoort. Zaterdag werd nummer twee Vrederust na een 0-2-achter- stand met 3-2 aan de kant gezet. Robin Hamelink Nieuwerkerk 4 VC Vlissingen 1 Leonidas 27. El Harti 0-1 29. Abdenbi 1-1 33. Gooding 2-1 48. Bouzambou 3-1 78. El Hattach 4-1 -Quincy Gooding, die tegen Leonidas de 2-1 maakte mooi voorbeeld 0-1 19. Achefay 0-2 23. Achefay 26. Doesburg (pen.) 1-2 71. Bannani 2-2 2-3 73. Wendt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39