Groeneveld baalt van doemscenario Knotsgek seizoen kan toch met titel eindigen 5 Vlissingen Minderhoud heeft nu veel meer respect voor keepers 10 DERDE DIVISIE NIPTE NEDERLAAG Noordwijk pakt de titel in de derde divisie, dankzij een 2-3- zege in Hoek. Wat kan de thuisploeg leren van de kampioen? Klaas Verspoor Bruinisse Groeneveld baalde stevig. ,,Hoe ik me voel? Klote. Het gaat om doel punten maken, maar ook om te genhouden. We geven ze te ge makkelijk weg. Daar is niet tegen te voetballen", mopperde de trai ner uit Goes kort na de nederlaag in zijn laatste thuiswedstrijd als trainer. In zijn derde en laatste seizoen bij Bruse Boys lijkt Groeneveld dus overal naast te grijpen. ,,En dat kunnen we alleen onszelf verwij ten. De lange inhaalrace vanaf de elfde of twaalfde plek is net niet lang genoeg. Zonde om het sei zoen zo te beëindigen. Je moet re ëel zijn maar je geeft vandaag je seizoenstoetje uit handen. En dat is wrang.'' der lijkt Bruse Boys nog een peri- detitel op te kunnen leveren, maar de Bruse vereniging maakte in het rijke verleden al meer bijzondere slotdagen mee. Groeneveld weet echter ook dat 'Bru altijd Bru zal blijven'. ,,Afgelopen week was de huldiging van Ajax belangrijker dan zelf trainen'', beklaagde hij zich nogmaals. WESTKAPELLE Mark Min- derhoud maakte zaterdag op zijn 37ste zijn debuut als kee per in de hoofdmacht van De Noormannen. Tegen VC Vlis- singen kreeg hij twee goals om zijn oren, maar Minderhoud keek wel tevreden terug op het duel, dat in 2-2 eindigde. Daardoor de gradeerde Vlissingen. Door blessures van eerste doelman Hayo Castel, tweede keus Aron van Sluis en keeperstrainer Joop Kesselaar was de nood hoog bij De Noormannen. ,,Ik keep weleens tijdens het zaal voetballen en zo kwamen ze bij mij terecht. Na vandaag heb ik nog meer respect gekregen voor keepers. Er zat toch wel wat extra spanning op en ik dacht: 'dat doe ik wel even'. Maar het is toch moeilijker dan je denkt. Het is niet gelukt om de nul te houden, maar ik heb wel een paar ballen tegenge houden'', zei de clubman pur sang. Minderhoud (foto) heeft onlangs aangege ven er nog een jaartje aan vast te plakken bij De Noormannen. Als veldspelen „De liefde voor het spelletje is er nog al tijd en thuis vinden ze het ook oké dat ik door ga.'' Als keeper zie je het spel nog beter, weet Minderhoud sinds zaterdag. ,,Je hebt alles voor je. Het is veel moeilijker dan ik dacht. Respect voor keepers, hoor.'' Zelf won Lewedorpse Boys met 6-0 bij Apollo'69, terwijl Hoede- kenskerke/Kwadendamme voor de tweede keer op rij verloor. 'Lebo' is weer koploper, met nog één duel te spelen. ,,Het is een knotsgek seizoen'', weet midden velder Roy Verhage. ,,Na de neder laag tegen Hoedekenskerke/Kwa- dendamme zijn wij erin blijven geloven. We hoopten op een won der. Winnen, winnen en de druk erop houden. Het is gelukt, want we staan weer bovenaan.'' Zelf is Verhage (20) bezig aan een goed seizoen. ,,In deze klasse heb ben wij als voetballende ploeg vaak de overhand. Door de ruim tes die er vaak ontstaan kan ik re gelmatig mijn doelpunten mee pikken'', vertelde hij. Zaterdag wacht nog de thuiswedstrijd te gen Domburg. ,,We zijn er nog niet, maar de titel in eigen huis pakken zou een mooie kroon op het seizoen zijn.'' De afgelopen twee seizoenen deed Hoek in de onderlinge duels weinig onder voor Noordwijk. Vorig sei zoen, in de hoofdklasse, won de Zeeuws-Vlaamse ploeg bijvoor beeld de uitwedstrijd en speelde het thuis gelijk. Deze voetbaljaar gang eindigde het heenduel in Noordwijk in een gelijkspel, zater dag won Noordwijk in Hoek (2-3). In de onderlinge duels waren de verschillen vaak minimaal, maar op de ranglijst was het verschil wel twee keer duidelijk. Noordwijk werd zaterdag - net als vorig jaar - kampioen, Hoek gaat opnieuw de nacompetitie in. En dus drong de vraag zich op, wat dan uiteindelijk het verschil maakt tussen kampioen worden en op de vierde plaats eindigen. Wie heeft de langste adem, welke ploeg is in de breedte het sterkst en wie laat de minste steken vallen; het waren in de nabeschouwing alle maal termen die voorbij kwamen. De breedte van de selecties was vol gens direct betrokkenen toch wel doorslaggevend, net als de instel ling van de spelers die vaak net bui ten de eerste elf vielen. Aanvoerder Het beste voorbeeld van Noordwijk zat, na de uitreiking van de kampi- oensschaal, met een flesje bier in zijn hand bij te komen op de tri- bune in Hoek. Martijn le Congé was vorig jaar nog aanvoerder van Noordwijk, maar raakte dit seizoen zijn basisplaats kwijt. ,,Dan kun je moeilijk gaan doen of meteen roe pen dat je gaat vertrekken'', zei Le Congé over zijn soms lastige situa tie. ,,Ik ben 32, ik weet wat ik heb bij deze club. Dit seizoen ben ik wel van waarde geweest, maar vaak als invaller. Ik blijf gewoon en geloof me: ik ga in de tweede divisie meer spelen dan dit seizoen.'' Die instelling, daar ontbreekt het vaak aan bij spelers van Hoek, waar tijdens het seizoen meestal wel een handvol jongens tussentijds af haakt. Dan wordt de selectie in kwantitatief én kwalitatief opzicht smaller en is het moeilijker om te genslagen (blessures, schorsingen) op de juiste manier op te vangen. Het managen van de reserves, de jongens op de bank, het is een be langrijke kwaliteit voor een trainer. Zeker als ze zoveel in huis hebben als veel spelers van Noordwijk. Le Congé was voorbeeld num- Ook de Rotterdammers wisten dus niet te winnen aan de Irislaan. Vlis singen speelde na de winterstop ze ven thuisduels, waarin het niet één keer ten onder ging (vier zeges, drie remises). De algehele balans is so wieso beter. Lange tijd leek Vlissin- gen dood en begraven, nu is het prooi in plaats van jager. ,,De sfeer is zóveel beter dan in maandag 20 mei 2019 PM ,,We hebben het niet meer in eigen hand'', concludeerde Bruse Boys-trainer Marco Groeneveld na het 4-5-thuis- verlies tegen Yerseke. De ploeg verspeelde de koppositie in de strijd om de derde peri ode aan Arnemuiden en zag daarnaast NSVV wel winnen en beslag leggen op de derde plaats op de ranglijst. Arnemuiden moet op de slot dag tegen Nieuwdorp, terwijl Bruse Boys op bezoek gaat bij Tholense Boys. Alleen een won Bruse Boys heeft een wonder nodig om nog een periode te pakken De afgelopen weken leek het kampioenschap in de vierde klasse A geen haalbare kaart meer voor Lewedorpse Boys. Sinds zaterdag liggen de kaar ten weer heel anders. Koploper Hoedekenskerke/Kwaden- damme ging onderuit, waar door Lewedorpse Boys de titel ineens voor het grijpen heeft. Robin Hamelink Lewedorp Hoek buigt voor i Barry van der Hooft Hoek 'SC3 Y Lr av1 Hoek-middenvelder Jonathan Constansia weet zich omringd door Raïes Roshanali (10) en Thomas Reynaers van Noordwijk. Rechts scheidsrechter De Winter. foto camile schelstraete joïua- Lachende gezichten bij de Vlissingers Menancio Weeda (links), Saïd Bouzambou en Abdoe Abdenbi (rechts) na de 4-1 van Bouzam- bou. FOTO LEX DE MEESTER VC Vlissingen deed gisteren uit stekende zaken in de onderste regionen van de hoofdklasse B. Het knokte zich tegen concur rent Leonidas razendsnel terug van een achterstand en won uit eindelijk met ruime cijfers: 4-1. Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38