Bouzambou keert terug naar België O O) CD O 9 Na nederlaag bij HBS heeft derdedivisionist nog één kans De Nooijer ^ao<s nogmaals Schalkwijk gevaarlijk, maar gescoord werd er niet meer. In de tweede helft werd de aanvalsleider we derom alleen voor de keeper gezet. De spits kopte over. Niet veel later stormde hij alleen op het doel af. Schalkwijk beslissen. In de slotfase waren Franse (kopbal naast) en Schalkwijk nog dicht bij de gelijkmaker. Aanvoerder Holle mans baalde. ,,Iedereen beseft dat we het vandaag moesten afmaken.'' De aanvoerder noemde het een 'schande'. ,,J e beloont j ezelf niet met wat j e eigen lijk verdient'', doelde hij op de uitslagen van de laatste twee maanden. Veenstra had de nederlaag niet ver wacht. ,,We trainden goed en alle spe lers waren scherp, vrolijk en fit. We hebben het aan onszelf te wijten. Alles wat mis kon gaan, ging mis. Kwam het door spanning, onderschatting of het geplande feest? Ik weet het niet.'' De oefenmeester bleef positief. ,,Als we van tevoren hadden gezegd dat we op de laatste speeldag de periode kon den pakken, hadden we daar voor gete kend.'' Hollemans stelde dat er zondag tegen OSS'20 'geen excuses' gelden. ,,We moeten gewoon winnen.'' Dit is de meest hectische dag die ik ooit bij Goes heb meegemaakt omspeelde de goalie, maar schoof de bal voorlangs. In de 57ste minuut werd Goes voor de tweede keer afgetroefd bij een corner. Mathijs Harthoorn kopte de 2-1 binnen. Het counterende HBS ver zuimde vervolgens om de wedstrijd te IJzendijke Gaat de barbecue wel of niet door? Het varken aan het spit was al geregeld. Goes rekende op de periodetitel, maar verloor van degradant HBS. Na het laat ste fluitsignaal was er onduidelijkheid. Alleen Jong FC Volendam kan de pro movendus nog inhalen in de derde pe riode. Maar kan een beloftenteam de periode wel winnen? Goes-coryfee Rien Koster belde het noodnummer van de KNVB. Hij kreeg te horen dat de promovendus een feestje kon vieren. Toch bleef er twijfel. ,,Pin me er niet aan vast'', citeerde Kos ter. Verschillende nieuwskanalen meldden vervolgens het heugelijke nieuws. Op het moment dat de spelers bus naar Zeeland vertrok, nam de hoop toe. ,,Als we de periode alsnog gewon nen hebben, word ik gek'', lachte Ray Kroon. Niet veel later werd alles terugge draaid. De voetbalbond herzag het eer der gegeven antwoord. ,,Dit is de meest hectische dag die ik ooit bij Goes heb meegemaakt'', stelde voorzitter Jos Smits. „Lachen en huilen liggen dicht bij elkaar.'' Teleurstelling Het duel begon dramatisch voor de be zoekers. Na zes minuten spelen opende HBS de score. Doelman Brian Meul- meester tikte een schot naast. De hoek schop die volgde viel voor de voeten van Tidde Tromp. De verdediger schoot de afvallende bal raak: 1-0. In de negentiende minuut kwam Goes langszij. Nadat Erwin Franse een kopkans van dichtbij had gemist, was Steve Schalkwijk een aantal minuten later wel trefzeker. Na een onderschep ping van Ruben Hollemans en een steekpass van Franse schoof de aanval ler de bal langs de doelman: 1-1. Voor de pauze waren Mart de Kroo en VLISSINGEN Zaalvoetballer Saïd Bouzambou is komend seizoen opnieuw actief in de Belgische competitie. De in ternational uit Vlissingen heeft een overeenkomst gete kend met KK Malle-Beerse, dat dit seizoen in de reguliere competitie op de tweede plaats eindigde achter Halle-Gooik. Malle-Beerse was vervol gens in de halve finale van de play-offs twee keer te sterk voor FT Antwerpen en maakt dus nog steeds kans op het landskampioenschap. Tegen Halle-Gooik, al jaren de beste ploeg van België, is het in de fi nale wel de underdog. Bouzambou kwam dit sei zoen in de zaal uit voor Groene Ster Vlissingen en verkaste in januari samen met Khalid El Hattach naar SKN Kebumen in Indonesië. In de strijd om het landskampioenschap eindig- den ze met hun team op de derde plaats. In april keerde het duo terug in Nederland en slo ten ze zich weer aan bij de se lectie van hoofdklasser VC Vlissingen. Zondagmiddag waren ze allebei trefzeker in het met 4-1 gewonnen duel met Leonidas. Topscorer Bouzambou speelde in het verleden ook al twee keer in België. Bij zowel Gelko Hasselt als FT Antwerpen werd de 29- jarige aanvaller toen topscorer. Voor het Nederlands team kwam de Vlissinger inmiddels al veertig keer in actie. 'KK Malle-Beerse is trots dat Saïd Bouzambou voor onze fami lieclub heeft gekozen', meldt de club op de eigen website. 'Ons trouwe publiek kijkt er nu al naar uit om hem aan het werk te zien'. maandag 20 mei 2019 Den Haag J Jeremy de Nooi jer (foto) kan op zoek naar een nieuwe club. De 27-jarige mid denvelder uit Vlissingen heeft zijn contract bij FK Suduva Ma- rijampole afge lopen week laten ontbinden. De Nooijer was pas drie maan den in dienst van de club in Litouwen. Daar voor speelde hij voor Sheriff Ti raspol en Levski Sofia. Ruben Hollemans, aanvoerder van Goes, verstuurt een pass, terwijl Mike de Geer van HBS komt invliegen. foto HANS VAN DER VALK/ORANGE PICTURES - Jos Smits, voorzitter 6. Tromp 1-0 1-1 19. Schalkwijk 57. Harthoorn 2-1 Opstellingen Wartna Meulmeester Van Waesberge Klap Tromp 78. James Schutte Tawfik 89. De Geer Manuhuwa Roberti Van Hecke Harthoorn Hollemans Kaster Nguyen Van Pelt 88. De Vlieger Van den Hoven De Winter 46. Selier Schalkwijk Van den Berg Franse Sandel De Kroo 74. De Groot 74. Kroon Scheidsrechter: L. van Leeuwen Toeschouwers: 250 De hoogst spe lende vrouwen- ploeg van Zee land, IJzendijke, blijft in de tweede klasse zaterdag zicht houden op de nacompetitie. Door een 2-0- zege op Hercu les en de 3-2- nederlaag van concurrent Wartburgia 2 staat de forma tie van Eric Van- hijfte weer bo venaan in de derde periode. Zaterdag wacht een uitduel met kampioen Saes- tum 2. Voor even waant Goes zich periodekampioen Een werknemer van de KNVB stelde gisteren onterecht dat Goes de derde-periodetitel had gewonnen. De formatie verloor met 2-1 van het al gedegradeerde HBS en heeft vol gende week een punt nodig om zeker te zijn van nacompetitievoet- bal. ,,We moeten snel relativeren en niet in paniek raken'', stelde trainer Rogier Veenstra. Len Wolters Saïd Bouzambou. a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37