II Van der Poel ligt op koers 8 Max Verstappen en Jumbo Racedagen trekken veel publiek richting duinen Mooi weer, amper een file te bekennen naar Zandvoort. .En ruim 100.000 toeschouwers tijdens de Jumbo Racedagen zagen Max over het asfalt scheuren. Nu als demonstratie, volgend jaar voor het 'echie'. ,,Het wordt elk jaar meer'', zei Max Verstappen over de steun die hij zaterdag en gisteren kreeg in Zandvoort. ,,Ik heb veel zin om die oranje zee volgend jaar op de dui nen te zien.'' Want daar ging het uiteraard over in Zandvoort. De Nederlandse Grand Prix keert na 35 jaar terug en in de duinen bij het circuit was er geen begrip voor de negatieve aspecten rond de komst van de Formule 1. Er werd niet gesproken over de eventuele files. Er werd niet gesproken over het mogelijke gebrek aan inhaalac ties tijdens de Dutch Grand Prix 2020. De fans waren alleen bezig met Verstappen en het brullende geluid van de V8-motor die nog in de oude Red Bull-wagen zit. „Kippenvel van mijn kruin tot mijn tenen'', vertelt de 43-jarige Peter Jansen uit Amsterdam, die met zijn 10-jarige zoontje Stijn voor het eerst aanwezig was op de racedagen. Ook voor Stijn was het een dag om nooit te vergeten. Naast een handtekening van Ver stappen ('Ik vind Max beter dan Frenkie') ging hij ook naar huis met een totaal afgereden band van één van de wagens uit de drifting series. Een aandenken voor het le ven en bij Stijn zit het autosport virus definitief in het bloed. Zoals bij wel meer kinderen. Aan het Tot een jaar geleden had niemand verwacht dat die Grand Prix er zou komen. einde van de dag werden op heel veel plekken trots banden in de lucht gestoken. Dat het virus rondwaart in Ne derland bleek uit de gilletjes van geluk die opstegen uit de duinen telkens als er een wagen voorbij kwam. Natuurlijk waren de pro morondjes van Red Bull Racing het hoogtepunt van de dag, maar de oude Formule 1-bolides van de Maxx Formula (wagens uit het roemrijke verleden tot aan 2013 red.) of de World Touring Car Cup met een andere publiekslieveling, Tom Coronel, konden op groot en thousiasme rekenen. De autosport leeft als nooit tevoren in Neder land. Het Nederlandse publiek, nu nog niet massaal in het oranje ge kleed, gaf deze dagen andermaal een visitekaartje af aan de Formule 1. De grootse belangstelling en het enthousiasme is precies waarom het Formula One Management (FOM) Zandvoort graag op de racekalender wilde hebben. En de fans staan te trappelen van ongeduld. Waar de Jumbo Raceda- gen de voorgaande jaren de For mule 1 het meest aanraakbaar maakte, hoeft de ware fan nog maar één jaartje te wachten voor het echte circus terugkeert. Ver stappen zelf kan ook niet wachten. ,,Tot een jaar geleden had niemand verwacht dat die Grand Prix er zou komen. Het is ongelooflijk en daar ben ik heel blij mee.'' Voor Ver stappen staan er volgend jaar twee thuisraces op de kalender. ,,Dat zijn Spa en Zandvoort. Spa blijft wel mijn favoriete circuit'', aldus Verstappen, die vlak bij Spa-Fran- corchamps opgroeide. De Nederlander van de ploeg Co- rendon-Circus eindigde als tweede in het Duitse Albstadt. De zege ging naar de Zwitser Mathias Flückiger. Die reed lange tijd op kop samen met de Fransman Jor dan Sarrou, maar versnelde in de voorlaatste ronde nog maar eens. Sarrou werd nog bijgehaald door Van der Poel die zich in de sprint ongenaakbaar toonde. Van der Poel was snel ge start in het spoor van de Zwitserse wereldkampi oen Nino Schurter. Halver wege zakte hij even weg naar de twaalfde plaats, maar knokte zich terug naar voren. Schurter slaagde daar niet in, hij werd slechts zesde. Vrijdag had Van der Poel al wel de zoge noemde shorttrack-wedstrijd ge wonnen. Behalve de nominatie was de wedstrij d voor Van der Poel ook van belang voor de wereld ranglijst. Die bepaalt volgend jaar op de Spelen in Tokio de startvolg orde. „Redelijk dom'', noemde Van der Poel bij de NOS zijn optreden in de beginfase. ,,Ik weet dat ik momenteel niet 100 procent ben, maar ik probeerde meteen te ach tervolgen. Ik blies mezelf een beetje op in het begin van de wed strijd.'' Milan Vader uit Middelburg reed naar de 23ste plaats op vieren halve minuut van Flückiger. Anne Terpstra Bij de vrouwen werd de uit Zierik- zee afkomstige Anne Terptra vijfde in Albstadt. Een plaats bij de beste zes in een World Cup is vol doende voor kwalificatie voor de Olympische Spelen 2020 in Tokio, ware het niet dat Terpstra de wed strijd niet als selectiemoment had aangemerkt. Landgenote Anne Tauber had dat wel en is door haar vierde plaats zeker van de Spelen. UITSLAGEN maandag 20 mei 2019 Zandvoort draait al warm: alleen oranje zee mist nog Tim Engelen Zandvoort -Max Verstappen (21) Max Verstappen (rechts met pet) kreeg een warm onthaal op 'zijn' Zandvoort van de fans. foto ANP WIELRENNEN Mathieu van der Poel (foto) heeft bij zijn eerste wereldbekerwedstrijd op de mountainbike van dit seizoen meteen een olympische nominatie afgedwongen. Tennis Madrid. Heren, kwarftinale: Djo- kovic (Ser,1) - Del Potro (Arg,7) 4-6, 7-6, 6 4, Schwartzman (Arg) - Nishikori (Jap,6) 6 4 ,6-2, Tsitsipas (Gri,8) - Federer (Zwi,3). walk-over, Nadal (Spa,2) - Verdasco (Spa) 6-4, 6-0. Halve finales: Djokovic (Ser,1) - Schwartzman (Arg) 6-3, 6-7, 6-3, Nadal (Spa,2) - Tsitsipas (Gri,8) 6-3, 6-4. Finale: Nadal (Spa,2) - Djokovic (Ser,1) 6-0, 4-6, 6 1. Madrid. Vrouwen, kwarftinale: Bertens (Ned,6) - Osaka (Jap,1) walk-over, Konta (GB) - Vondrousova (Tsj) 6-3, 3-6, 6-1, Plis- kova (Tsj,4) - Azarenka (WRu) 6-7, 6-2, 6 2, Sakkari (Gri) - Mladenovic (Fra) 5-7, 6-3, 6-0. Halve finales: Konta (GB) - Bertens (Ned,6) 5-7 ,7-5, 6-2, Pliskova (Tsj,4) - Sak kari (Grö.6-4,6-4. Finale: Pliskova (Tsj,4) - Konta (GB) .6-3, 6-4. Wielrennen Ronde van Duinkerke. Mannen, zesde etappe: 1. Teunissen (Ned), 4.21.42, 2. Groenewegen (Ned) z.t, 3. Dupont (Bel) z.t, 4. Sarreau (Fra) z.t, 5. Coquard (Fra) z.t, 6. Wouters (Bel) z.t, 7. Van Asbroeck (Bel) z.t, 8. Ista (Bel) z.t, 9. Vermeulen (Bel) z.t, 10. Keukeleire (Bel) z.t. Eindklassement: 1. Teunissen (Ned), 25.37.41, 2. Grönd.Jan- sen (Noo) 0.24, 3. Keukeleire (Bel) 0.32, 4. Turgis (Fra) 0.36, 5. Van As- broeck (Bel) 0.39, 6. De Gendt (Bel) 0.42. Ronde van Californië. Heren, zevende etappe: 1. Bol (Ned) 2.53.16, 2. Sagan (Slw) z.t, 3. Philipsen (Bel) Emi z.t, 4. Bauhaus (Dui) z.t, 5. Richeze (Arg) z.t, 6. Halvorsen (Noo) z.t, 7. Cabe (VS) z.t, 8. Peron (Ita) z.t, 9. Debusschere (Bel) z.t, 31. Nieuwenhuis 0.05. Eindklassement: 1. Pogacar (Slo) 32.55.12, 2. Higuita (Col) Edu 0.16, 3. Asgreen (Den) 0.17, 4. Ben nett (NZl) 0.29, 5. Porte (Aus) 0.41, 50. Nieuwenhuis (Ned) 34.40. Ronde van Californië. Vrouwen, derde etappe: 1. Balsamo (Ita) 3.19.57, 2. Sierra (Cub,) z.t, 3. Ganzar (vS,) z.t, 4. Dygert (VS) z.t, 5. Kirchmann (Can) z.t, 6. Klein (Dui) z.t, 7. Deignan (GB) z.t, 8. Chapman (Aus), 17. Van der Breggen (Ned) z.t, 30. Rooijakkers (Ned) z.t. Eindklassement: 1. Van der Breggen (Ned) 8.32.34, 2. Hall (VS) 0.29, 3. Mool- man (ZAf) 1.06, 4. Koppenburg (Duö 1.25, 5. Niewiadoma (Pol) 1.34, 6. Chap man (Aus) 1.46.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36