Alleen Mollema en Nibali kunnen achterstand op Roglic beperken 7 WIELRENNEN 102DE GIRO D'ITALIA Bauke Mollema verraste in de lange tijdrit van de Giro. Achter specialisten werd hij derde. Mollema heeft daardoor een uitstekende positie in het algemeen klassement. Terwijl rozetruidrager Valerio Conti nog moet vetrekken van het startpodium in Riccione en Primoz Roglic zich in de aanhoudende regen omhoog vecht naar de Via Piana in San Marino om daar de snelste tijd van de dag te klokken, rest Bauke Mollema (32) weinig an ders dan in zijn eentje achter de dranghekken bij de dopingcontrole te genieten. Even eerder is hij door weekt en met zijn tong op zijn tijd- ritstuur - een kenmerkende Mol- lema-houding - over de streep ge komen. Zijn uitmuntende beklimming van meer dan twaalf kilometer re sulteert uiteindelijk in de derde plek. Op een minuut of zelfs iets minder achter specialisten als Roglic en de Belgische houder van het werelduurrecord Victor Cam- penaerts, die door materiaalpech een eerste overwinning in een grote ronde door zijn vingers ziet glippen. Mollema rijdt zijn beste tijdrit in een grote ronde. Al moet gezegd: hij komt wel vaker goed voor de dag in een race tegen de klok. Denk aan de Tour-tijdrit in de Ardèche van 2016, die werd gewonnen door Tom Dumoulin. Met een zesde tijd klom Mollema toen naar plek 2 in het klassement, achter Chris Froome. Net als toen is ook deze tijdrit te kenend voor zijn vorm, zegt Mol- lema wanneer hij zich eenmaal warm heeft aangekleed. ,,Ik ben wel verrast om derde te worden. Daar ben ik heel blij mee. Maar in het verleden vaker heb ik vaker goede tijdritten gereden als ik ook goed in vorm was. Het is een goed teken voor de bergen die gaan komen, dat ik dit nu kan. Mijn conditie is in ie der geval goed." Natuurlijk verliest hij hier, op het bijna 35 kilometer lange parkoers van de Adriatische kust naar de ber gen van San Marino, nog altijd KLASSEMENT fv- exact één minuut op Roglic. Maar wat blijft hangen, is dat Mollema een aantal belangrijke concurren- ten op achterstand zet. Miguel Angel López, vorig jaar nog derde in de Giro en een week eerder in Bologna nog sterk in de proloog, verliest bijna drie minuten op de Nederlander. Mikel Landa moest twee minuten toegeven, Simon Yates nog een tel of tien meer. Rustdag Mollema gaat vandaag de eerste rustdag van de Giro in als twaalfde in het klassement maar een simpele rekensom leert dat hij op gepaste achterstand van Roglic - een kleine twee minuten - tot de beste klasse mentsrenners behoort. Een podi umplek in Verona? Mollema is een grootmeester in zich onder de radar te bewegen en daar nog niet te veel woorden aan vuil te maken. Net als de afgelopen week wijst Mollema ook na de tijdrit op de route voor de komende weken. Tot nu toe deed het Giropeloton nog geen bergen boven de 800 meter aan, de beklimmingen waren niet hoger ingeschaald dan categorie 2. Mollema: ,,De conditie is goed en het is altijd mooi om tijd te pakken op andere renners. Dat moeten ze maar zien goed te maken, maar ik besef ook wel dat de bergen nog moeten beginnen. Dat we nog geen enkele berg volle bak hebben opge reden met de klassementsrenners. Dus het is zaak dit vast te houden en zorgen dat ik dit niveau ook in bergen laat zien." UITSLAG^ 239 km in 5.43.32 34,8 km in 51.52 Algemeen klassement maandag 20 mei 2019 GO Mollema vecht na stunt ineens voor het podium Daan Hakkenberg San Marino SAN MARINO De derde klap die Primoz Roglic (foto) in deze Giro uitdeelde aan zijn tegenstanders, kwam het hardste aan van allemaal. Ruim een week ge leden won hij al de proloog in Bologna en daarna zette hij in etappe vier naar Frascati zijn concur renten opnieuw op achterstand. In de bijna 35 kilometer lange tijdrit van de kust naar San Ma rino beperkten van de klassementsren ners alleen Bauke Mollema (één mi nuut) en Vincenzo 1 ri. /jÖ 0 Ta 4ES Nibali (één minuut en vijf seconden) de schade enigszins. Maar ook na zijn tweede tijdritzege deze Giro bleef Roglic behoedzaam. Hij weet dat zijn marge met de lood zware bergritten op komst als sneeuw voor de zon kan ver dwijnen. Roglic, die al vijf dagen de roze trui droeg, staat nu in het klassment tweede, op iets min der dan twee minu ten van Valerio Conti. Zijn voor sprong op concur renten voor het klas sement als Nibali en Mollema is ongeveer even groot. Een prettige situatie, nadat hij afgelopen week Laurens De Plus, zijn meester knecht voor het hooggebergte, ziek zag afstappen. Ro- glic: ,,Er komen nog zoveel kilometers, nog zoveel bergen. Het is nog een lange weg, maar het is fijn om een voorsprong te hebben.'' M Bauke Mollema op weg naar San Marino. De Nederlander, zeker geen specialist, werd derde in de tijdrit. Hij staat nu twaalfde in het klassement, met uitzicht op meer. foto cor vos RONDEVAN ITALIË Etappe 8: T ortoreto Lido - Pesaro 1. Ewan (Aus/Lot) 2. Viviani (Ita/QuS) 3. Ackermann (Dui/Bor) z.t. Tt7 4. Sabatini (Ita/QuS) 5. Belletti (Ita/Sid) 6. Démare (Fra/FDJ) 7. Cimolai (Ita/Isr) 8. Canola (Ita/Nip) 9. Nizzolo (Ita/Dim) 10. Selig (Dui/Bor) z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. z.t. 22. Oomen (Ned/Jum) z.t., 45. Mollema (Ned/Trk) z.t., 73. Van Emden (Ned/Jum) +1.04, 86. Sinkeldam (Ned/ FDJ) +2.09, 128. Leezer (Ned/Jum) +6.48, 129. Bouwman (Ned/Jum) z.t. 130. Tolhoek (Ned/Jum) z.t. RONDEVAN ITALIË Etappe 9: Riccione - San Marino 1. Roglic (Slo/Jum) 2. Campenaerts (Bel/Lot) +0.11 3. Mollema (Ned/Trk) +1.00 4. Nibali (Ita/Bhr) +1.05 5. Kangert (Est/Edu) +1.10 6. Haga (VS/Sun) +1.14 7. Jungels (Lux/Dec) +1.16 8. Carthy (GB/Edu) +1.30 9. Bilbao (Spa/Ast) +1.43 10. Cattaneo (Ita/AGi) +1.52 41. Oomen (Ned/Sun) +3.39, 67. Bouw man (Ned/Jum) +5.18, 69. Tolhoek (Ned/Jum) +5.22, 128. Sinkeldam (Ned/ Grp) +7.22, 134. Van Emden (Ned/Jum) +7.30, 151. Leezer (Ned/Jum) +8.18. 1. Conti (Ita/Emi) 36.08.32 2. Roglic (Slov/Jum) +1.50 3. Peters (Fra/AG2) +2.21 4. Rojas (Spa/Mov) +2.33 5. Masnada (Ita/AGi) +2.36 6. Amador (CRi/Mov) +2.39 7. Antunes (Por/CCC) +3.05 8. Madouas (Fra/Grp) +3.27 9. Carboni (Ita/Brd) +3.30 10. Bilbao (Spa/Ast) +3.32 12. Mollema (Ned/Trk) +3.45, 19. Oomen (Ned/Sun) +5.02, 75. Bouwman (Ned/Jum) +25.17, 81. Tolhoek (Ned/Jum) +28.14, 120. Van Emden (Ned/Jum) +47.10, 136. Sinkeldam (Ned/FDJ) +1.01.16, 145. Leezer (Ned/Jum) +1.07.29.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35