Nederlandse powerhitter verslaat landgenoot De Kruijf in CL-volleybalf inale 6 De Champions Leaguefinale volleybal in Berlijn werd gewonnen door Novara, de club van Celeste Plak. Ten koste van Robin de Kruijf. Bertens pakt rust voor Parijs Er was een bron. Namen noemt Ce leste Plak (23) zaterdagavond niet, maar de betrouwbaarheid lijdt geen twijfel. De Champions Leaguefi nale was nog niet gespeeld, maar Conegliano, de grote rivaal van haar volleybalclub Novara, had een flinke voorraad prosecco ingesla gen. Een feestlocatie in Berlijn was gehuurd. Supporters vierden vooraf al feest. En die informatie belandde in de groepsapp van het team van Plak: ,,Er was een vuurtj e, nu kwam daar een flinke scheut benzine op.'' Zaterdagmiddag verloor lands kampioen Conegliano, de grote fa voriet voor de eindoverwinning, de strijd op het hoogste clubniveau ter wereld. In een uitverkochte Max Schmeling-Halle werd het 3-1 (25-18, 25-17, 14-25, 25-22). Een ver rassende uitslag. De voorgaande drie duels domineerde het Conegli ano van middenaanvalster Robin de Kruijf (28), in de strijd om de landstitel. Dit scenario was precies waar De Kruijf, die het overgrote deel van de wedstrijd in het veld stond, bang voor was. ,,Één wedstrijd en daar mee is het klaar.'' Terwijl Conegli ano nog verkrampt was door de ze nuwen, zo constateerde De Kruijf na afloop, gingen de getergde speel sters van Novara voortvarend van start in de eerste twee sets. Direct liepen ze uit op hun concurrenten. Pas in de derde set kregen ze het lastig, het moment waarop een be roep werd gedaan op Plak, die bij het nationaal team ook als rol heeft energie te brengen en een wedstrijd te kantelen. Bij 10-19 kwam Plak, ze bleef staan tot het einde van die set. Er was al een vuurtje. Nu kwam daar een flinkescheut benzine op. Langer duurde Plaks speeltijd niet. ,,De blijheid overheerst, maar ik ben niet tevreden over wat ik heb kunnen brengen'', zei de powerhit- ter. Haar service op 14-24 viel op. Richting het dak ging-ie, ver buiten de lijnen van het veld. Haar verkla ring: ,,Mijn opgooi was niet goed, achter me. Ik dacht: het enige wat ik nu kan doen is lef hebben. Het is de finale. Lef, lef, leef. En geef'm een hengst.'' Overschatting Voor het eindresultaat had het geen gevolgen. In de vierde set ging het lange tijd gelijk op, tot Novara aan het einde uitliep en het matchpoint benutte. Van overschatting en ge- makzucht na de eerdere overwin ningen was geen sprake bij Cone- gliano, stelt De Kruijf. ,,Dat lijkt misschien zo voor de buitenwereld, maar wij waren erop gebrand te winnen. Ik baal enorm.'' Vooraf zei De Kruijf, die nog nooit een Champions Leaguefinale won, ook: ,,Ik denk dat de winst van de landstitel iets minder zoet zal smaken als we in Berlijn verliezen.'' Nu, met lichte verbazing in haar stem: ,,Ik dacht: we hebben in elk geval de landstitel.'' Plak: ,,Ik ben waarschijnlijk blijer met deze over winning dan ik zou zijn geweest met de landstitel. Al durf ik niet te zeggen of dit voor iedereen zo geldt. Italianen zijn heel nationalistisch.'' Voor Plak is het haar eerste Champions League-overwinning. Haar club leunt stevig op Paola Egonu, de 20-jarige sterspeelster, die verkast naar Conegliano. Wat Plak doet is onzeker. Ze speelt drie jaar bij Novara, won daarin 'alles wat er te winnen valt'. ,,Qua prijzen waren het drie succesvolle jaren'', aldus Plak. Tegelijkertijd: aan speeltijd ont brak het vaak. ,,Het afgelopen jaar heb ik geen heel lekker seizoen ge had. Nu is de vraag bij welk team ik denk volgend seizoen lekker in mijn ritme te komen. Ik moet spe len.'' Er is belangstelling van meer dere clubs, maar bij Novara blijven is ook een optie. Kiki Bertens slaagde er in Rome niet in haar negende opeenvol gende zege te boeken. ,,Ik heb een paar kansen gehad, maar het was niet goed. Ik kon niet rustig blij ven en mijn spelletje spelen'', zei Bertens over haar nederlaag te gen de Britse Johanna Konta in de halve finale. Bertens won vo rige week nog in Madrid. ,,Het was een beetje klaar. Een combi natie van factoren, onder meer vermoeidheid.'' De afgelopen vier jaar deed Bertens aan de vooravond van Roland Garros mee in Nürnberg, maar het toer- nooi dat ze in 2016 en 2017 won laat ze dit jaar schieten. Ze neemt een paar dagen rust en reist eer der af naar Parijs. ,,In Parijs kan ik ver komen. Hopelijk is dat het ge val'', zei Bertens. Bronzen plak voor Oranjeduo Marquez weer ongenaakbaar Met een afgetekende zege in Le Mans spreidde Marc Mar quez (foto) andermaal zijn klasse tentoon in de MotoGP-klasse. De 26-jarige Spanjaard lijkt op weg naar zijn vierde titel op rij. Eerste zege voor Beitske Visser Bekkering met Duetz naar Tokio maandag 20 mei 2019 Plak wint 'onderonsje' Celesta Plak (midden) viert een feestje met haar medespeelsters na het winnen van de Champions League. foto ronald hoogendoorn Lisette van der Geest Berlijn -Volleybalster Celeste Plak (23) TENNIS Kiki Bertens verloor van Jo hanna Konta. foto epa BEACHVOLLEYBAL Christiaan Varen horst en Steven van de Velde hebben een bronzen me daille overgehouden aan het toernooi uit de World Tour in Ita- pema. Het Neder landse duo hoefde daar gisteren niets voor te doen. Hun Poolse tegenstan ders Piotr Kantor en Bartosz Losiak meldden zich van wege een blessure af voor de strijd om het brons. MOTORSPORT AUTOSPORT Beitske Visser heeft de tweede race in de W Series, de nieuwe raceklasse voor vrouwen, gewonnen. De Friezin reed op het circuit in het Bel gische Zolder onbe dreigd naar haar eer ste zege. De 24-ja- rige Visser startte vanaf de tweede po sitie. Visser finishte begin deze maand als vierde in de eer ste race van het sei zoen in het Duitse Hockenheim. ZEILEN Annemiek Bekkering en Annette Duetz hebben in Weymouth de Europese titel in de 49erFX-klasse ver overd. De regerend wereldkampioenen zorgden er met die prestatie ook voor dat ze de interne olym pische kwalificatie van Odile van Aanholt en Marike Jongens won nen. Bekkering en Duetz kunnen zich gaan voorbereiden op de Spelen van Tokio volgend jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34