Prachtia zach President Trump komt mogelijk naar Terneuzen Waterbassin stelt uienonderzoek veilig 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Het waait me te hard. De wind blijft maar waaien uit de oost- of de noordhoek en de warmte laat op zich wach ten. Ik wil een bleek en mager zonnetje, meer vraag ik niet. Ik wil dat de wind even gaat liggen. Ik wil de winterjas opbergen en hem niet weer tevoorschijn halen voor november. Ik wil mijn ogen even sluiten en een kopje koffie drinken in het zonnetje op mijn terras. Ik wil genieten van de bloemknop pen die zichtbaar worden en het fruit dat al in babyvorm aan de bo men hangt, zonder in mijn kraag te hoeven duiken. Ik wil rustig met meneer B. voor de schuur zit ten in het zonnetje en lachen om onze gekke Duitse herderdame die met een halve boom aan komt sjouwen. zei altijd: 'Je wil hangt aan een boom en als-ie er af komt is het uw oom'. Dat vond ik als kind een redelijk wonderlijk spreekwoord maar het was er slechts een van de vele die ze kende. Ze werden te pas en te onpas rondgestrooid. Op school moesten we ook spreek woorden leren maar die van haar zaten daar nooit tussen. na. Die spreekwoorden gingen meestal over het manhaftig dragen van zaken die nu eenmaal zo zijn. Of dat je toch vooral hard moest werken. In die zin was het waar schijnlijk een afspiegeling van de eeuw die daaraan vooraf was ge gaan en de manier waarop men hier naar het leven keek, of mis schien nog wel kijkt: dragen zon der klagen. Mooi maar ook wel hard. regenachtige weer naar het zie kenhuis. Daar ligt een lieve vriend voor wie de wind al een tijdje uit de verkeerde hoek waait. Ergens op een erf tussen al het grijze grauw staat een bergje klaprozen te wapperen. Vuurrood, klein en kwetsbaar maar onverwoestbaar trekken ze een stukje wolkendek open en vangen een prachtige straal zonlicht. Ik geniet even van een prachtig zacht. Ergens tussen al het grijze grauw staat een bergje klaprozen te wapperen DE STELLING Vandaag: Ik ben trots op Duncan Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters STEEDS MEER OUDEREN KOPEN ONLINE Slachtoffer dodelijk ongeluk is Vlissinger (77) Sfspp r Tweespan met paarden in sloot Goes Free a Girl haalt ruim 8500 euro op Rutte sprak in WNL op Zondag over het Amerikaanse zakencongres de Global Entrepreneurship Summit (GES) dat begin juni in Den Haag plaatsvindt. De kans dat de Ameri kaanse president Donald Trump rond dat congres naar Nederland komt, is volgens Rutte klein. ,,Het lijkt erop dat Trump dan een volle agenda heeft." Het zakencongres is nét voor de 75e herdenking van D-Day in Frankrijk. Die timing werd bewust gekozen om de kans dat ook hoog waardigheidsbekleders, onder wie Trump, zouden komen te vergro ten. Een Nederlandse verzamelaar heeft een Amerikaanse D-Day-vlag, die hij aan de Amerikanen wil ge ven, maar alleen als de Amerikaanse president de stars and stripes zelf komt halen. ,,Terecht", zei Rutte in tv-pro- gramma WNL op Zondag. Volgens hem 'zal het wel een keer gebeuren' dat Trump daarvoor naar Nederland komt. In juni 'lijkt' dat niet te gebeu ren, zei Rutte. ,,Maar eind augustus heb je weer Terneuzen, dan wordt de bevrijding van dit deel van Eu ropa gevierd", zo hintte de premier op een Amerikaans presidentieel bezoek aan Zeeland, waar de Slag om de Schelde op 31 augustus wordt herdacht. Rutte zou het 'prachtig vinden als Er moet wel een 'ja' van zijn kant komen. De agenda van die man zit bomvol het lukt' om de verzamelaar zijn vlag aan Trump te overhandigen. ,,Er moet wel een 'ja' van zijn kant komen. De agenda van die man zit bom- en bomvol." Eerder leek de kans op een bezoek van Trump juist te groeien, omdat de Amerikaanse president in juni ook een staatsbe zoek brengt aan het Verenigd Ko ninkrijk. Trumps dochter Ivanka zou wel een bezoek brengen aan de GES in Den Haag. De uienoogst viel vorig jaar in het water. Door droogte en langdurige hoge temperaturen kwam in Zee land gemiddeld maar een derde van een normale oogst van het land. Sommige telers hadden helemaal geen opbrengst. Ook het onderzoek van proefboerderij Rusthoeve en teeltadviesorganisatie Delphy kwam in gevaar. Uien wortelen on diep en kunnen niet al te lang zon der zoetwater. In Colijnsplaat is geen diepte- drain of andere zoetwaterbron be- schikbaar. Het slootwater is brak. Daarom is besloten een waterbassin te bouwen zodat de veldproeven onverminderd door kunnen gaan. Het bassin is klaar en kan 3000 ku bieke meter water herbergen. Het wordt gevuld met opgevangen re genwater van het erf en van de schuurdaken. Via een onder grondse leiding kunnen de testka vels worden beregend. Dat gebeurt via een haspel met een op maat ge maakte beregeningsboom. Het UIKC heeft tevens geïnves teerd in de sorteerruimte. Naast een nieuwe afzuiginstallatie beschikt het centrum nu over een digitale hardheidsmeter. Daarmee kan wor den bepaald hoe hard een ui is. Dat is van belang voor de export, waar bij uien lang onderweg zijn. Om de proeven op het veld beter te kunnen analyseren, zijn meer data nodig. Daarvoor zijn verschillende ca mera's en sensoren geplaatst. De proeven worden ook gemonitord door een rijdende camera. 2 of 3 dagen all-inclusive in Zeeland nabij het strand maandag 20 mei 2019 Ik wil, ik wil, ik wil.... Mijn moeder Op pad in de auto denk ik erover Mopperend rijd ik in het grauwe Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik maak me geen zorgen om de droogte 884 stemmen IK KAM HET AL-LEEM MIET VIN&EM. RITTHEM Het slachtoffer van het dodelijke ongeluk op de Sloeweg bij Ritthem vrij dagmiddag, is een 77-ja- rige man uit Vlissingen. De politie vermoedt dat de man voorafgaand aan het ongeval onwel is ge worden. De Vlissinger kwam met zijn auto op de verkeerde weghelft te recht en botste daar frontaal op een vracht wagen die bestuurd werd door een 61-jarige man uit Krabbendijke. Het slachtoffer belandde na de botsing weer op zijn eigen weghelft en raakte daar de auto van een 48- jarige vrouw uit Vlissin- gen. De trucker en de vrouw raakten gewond. YERSEKE De brandweer van Yer- seke is zaterdagochtend uitgerukt om paarden uit de sloot te helpen aan de Akkerseweg in Yerseke. Bij aankomst bleek het te gaan om een tweespan met paarden die door nog onbekende reden in de sloot terecht was ge komen. Een hulpverleningsvoer tuig met kraan uit Goes en een brandweereen heid uit Koudekerke wer den opgeroepen om de paarden uit de sloot te krijgen. De twee paarden zijn met behulp van een verreiker uit de sloot ge haald. Het is niet bekend of de paarden verwondin gen hebben opgelopen. Kijk voor filmpje op deze site/video De actie Free a Girl - Lock me up heeft deze week ruim 8500 euro opgebracht in Goes. Zeven mensen lieten zich twaalf uur lang op sluiten in een kooi van één bij twee meter om kinderen te bevrijden uit de prostitutie. De actie liep gister avond om tien uur af. Alle deelnemers lieten zich vooraf sponsoren. In de periode dat ze op gesloten zaten, haalden ze ook nog geld op. Voor ongeveer 50 euro kan een meisje bevrijd wor den uit de prostitutie. Mark Rutte heeft de hoop dat de Amerikaanse president Donald Trump in augustus bij de viering van de bevrijding in Terneuzen is. Dat zei de premier gisteren in het tv-programma WNL op Zon dag. Hanneke Keultjes Den Haag -Mark Rutte, premier Een openlucht laboratorium voor de uienteelt, zonder dat er zoetwater in de buurt is. Na de lange, hete zomer van 2018 moest er wat gebeuren. Voor het Uien Innovatie en Kennis Centrum (UIKC) in Colijnsplaat is daarom een waterbassin ge bouwd. Frank Balkenende Colijnsplaat hoteldeal.nl/K05201 Hotel de Elderschans hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x uitgebreid lunchbuffet (bij 2 nachten) 1 of 2 x avondbuffet tussen 18-20 uur Onbeperkt dranken van de kaart Gelegen nabij Brugge en Knokke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2