Ei e? Denk even aan de prikklok... North Sea Port bouwt kade in de Kaloothaven Het Hrieps krijgt vervolg, prijs gaat wel omhoog Examenstress 16 ZEELAND PODIA EN MUSEA VOORPROEFJE r Op één vierkante kilometer in de Goese binnenstad gaf cultureel Zeeland zaterdag een voorproefje van wat er het komende seizoen in theaters, musea en op podia te genieten valt. maandag 20 mei 2019 Commentaar De prikklok. Iets om even over na te denken als we deze week gaan stemmen over de koers van Europa. Want de manier waarop het Europees Hof van Justitie zich be moeit met de verhouding tussen werkgever en werknemer gaat veel te ver. Omdat het in Spanje niet lukt in redelijkheid de hoeveelheid overwerk te bepalen, moeten alle bedrijven in Eu ropa een systeem opzetten om de werktijd te registreren. Met deze uitspraak trekt het Europees Hof een te grote broek aan. We hebben de Europese instellingen om af te spreken welke dingen we samen regelen, en hoe. Maar we hebben Europa ook om te bepalen wat we met samen willen doen. Dat in Spanje kennelijk nog een achterlijke prikklok nodig is, wil toch niet zeggen dat we in de hele Europese Unie teruggaan naar dit systeem? In eigentijdse arbeidsverhoudingen is een prik klok even ongewenst als camera's op de werkvloer of als con trole van het e-mailverkeer. In Nederland zal de prikklok - of het slimme pasje - echt niet zomaar overal opduiken. Veel Nederlandse werknemers zullen het niet accepteren. Het probleem is veel meer dat het Euro pees Hof een uitspraak doet die bewijst dat de rechters vol strekt onvoldoende zicht hebben op de werkelijkheid in de lid staten. Of erger, dat zij zich er niets van aantrekken. Een lek kere kwestie, zo kort voor de verkiezingen van het Europees Parlement. Koren op de molen van politici die de macht van Brussel willen beperken. Europees Hof trekt veel te grote broek aan met uitspraak over verplichte registratie werktijd NIEUWDORP HavenbedrijfNorth Sea Port bouwt volgend jaar een 290 meter lange kade aan de Ka loothaven in het Sloegebied. De kade is bedoeld voor Access World Terminals dat zijn terrein met vijf hectare uitbreidt. De bouw van de kade kost tien miljoen euro en neemt anderhalf jaar in beslag. Schepen met een diepgang tot dertien meter kunnen er afmeren. Access World Termi nals wordt zo beter toegankelijk. Het bedrijf tekende met North Sea Port afgelopen vrijdag een erf pachtcontract voor een naastgele gen perceel van vijf hectare. Daar mee groeit de oppervlakte van het bedrijf naar dertien hectare. Arrow Access World Terminals heette tot 2016 Pacorini Metals, dat bekend werd door zijn grootschalige opslag ALMANAK van aluminium. Het nam in 2011 de terminal van het Amerikaanse Ar row over, dat er sinds 1995 was ge vestigd. Tegenwoordig houdt Access De kade kost tien miljoen euro en de bouw neemt anderhalf jaar in beslag World Terminals zich bezig met op- en overslag voor de zeevaart en levert het logistieke diensten voor ferro-legeringen die onder meer bestemd zijn voor de staalindustrie. Ook op- en overslag van mineralen en andere bulkproducten behoren tot de activiteiten. Ook in dat voetbalgekke gezin woonachtig ergens op Zuid Be veland is het volop examentijd. Zoonlief zien ze normaal ge sproken niet veel vanwege zijn overmatige aandacht voor de Playstation, maar nu zit hij hard te blokken. De knul heeft in middels wel in de gaten dat hij wel eens zou kunnen zakken. Maar hoe vertel je dat je ouders? Als volgt dus: hij komt thuis na een spannende dag examen doen en vader vraagt: ,,Hoe is het gegaan vandaag''? „Goed" antwoordt zoonlief, ,,mijn con tract met de vijfde klas wordt met een jaar verlengd.'' Man loopt twee keer tegen de lamp Bergenaarvoor visstropen gepakt De politie heeft zaterdag avond een 29-jarige man uit Bergen op Zoom aan gehouden op verdenking van het stropen van pa ling met fuiken. Hij werd aangetroffen bij vier fui ken waar acht palingen inzaten. De fuiken wer den in beslag genomen en worden vernietigd. Daar bleef het niet bij, want de man bleek ook nog zonder geldig rijbe wijs naar zijn fuiken te zijn gaan kijken en was ook nog onder invloed van alcohol. Dat alles le verde de man uit Bergen op Zoom een serietje processen-verbaal op. Heinkenszand A58 komend weekend dicht Het is de eerste keer dat Zeeuwse cultuuraan bieders uit alle hoe ken van de provincie op één plek een geza menlijke promotiedag houden. Het plan ontstond toen de gemeente Goes nadacht over een betere versie van het eigen culturele evenement Goes C. ,,Het leek ons een aardig idee om op één plek een cultuur profiel van heel Zeeland te presen teren. We hebben daarop de sa menwerking gezocht met de an- dere Zeeuwse steden. Allengs bouwden we het raamwerk voor een Zeeuwsbreed evenement. Tja, en als je zoiets voorstelt, sta je ook aan de lat voor de organisatie", grijnst Albert Boonman, ambtenaar bij de gemeente Goes en ook werk zaam voor Goes Marketing. Hunterstreet Het debuut van het gratis toeganke lijke evenement Uit in Zeeland vond dus plaats in Goes. Festival terrein was het Bleekveld, met rondom theater De Mythe, podium 't Beest en Hotel Brasserie Katoen als overdekte podia. Dat trok bij tijd Het muziekfestival Hrieps in Grijpskerke gaat volgend jaar toch door. De kaarten worden wel flink duurder, namelijk vijftig euro. Het thema wordt 'Nie kapot te kriege'. Dat heeft de organisatie van het fes tival bekendgemaakt. Vorige week zondag is bijeen overval een groot deel van de dag opbrengst, zo'n half miljoen euro, gestolen. Sindsdien was het nog niet zeker of er een volgende editie kon komen. Er moesten nog veel leveranciers betaald worden. Maar door de kaartjes zaterdag (25 mei) al in de verkoop te brengen en vijftien euro méér te vragen voor een kaartje, denkt de festivalorganisatie toch een nieuwe editie op te kunnen zetten. Het besluit is genomen na overleg met de gemeente Veere en de veiligheidsdiensten. Bedanken De kaarten zijn vanaf komende za terdag vanaf 10.00 uur te koop op hrieps.nl. ,,We hebben dit extra geld (de 15,- pp extra) nodig om HRIEPS over eind te houden na de vreselijke in braak. Namens organisatie en be trokken families willen we jullie enorm bedanken voor alle steun betuigingen en het medeleven." Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De politie heeft zaterdag avond een 21-jarige Mid delburger aangehouden op verdenking van poging tot diefstal van een snor fiets en diefstal van een fiets. De verdachte werd door een oplettende bij stander betrapt terwijl hij een snorfiets probeerde weg te halen bij het sta tion van Middelburg. De agenten die hem aanhiel den herkenden hem van een incident eerder op de avond. De man was door rood gereden. De fiets waar hij op reed bleek ook gestolen te zijn. De verdachte is aan gehouden en meegeno men naar het bureau. BRUINISSE Het verkeer dat komend weekeinde van Zeeland naar Bergen op Zoom rijdt, moet rekening hou den met verkeershinder. Wegens onderhouds werkzaamheden wordt de A58 afgesloten tus sen knooppunt Stelle- plas en Heinkenszand. De afsluiting is van za terdag 20.00 uur tot zondag 15.00 uur. De weg van de N62 naar de A58 wordt vanwege voorbereidende werk zaamheden al om 19.00 uur afgesloten. Het ver keer wordt omgeleid via de N62 naar de N667 en de N665. De planning is onder voorbehoud. cultu De rappe handen van Daniel Doornkamp. fotos johan van der heijden Frank Balkenende Goes Miriam van den Broek Grijpskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16