de gang. Dan zeiden ze: nee, nee, dat is de Pyongyang-ervaring, dat hebben we voor jullie gedaan. Dat soort dingen; zitten we hier nou om te lachen, in een van de ver schrikkelijkste regimes en armste landen ter wereld? Een beetje zoals Joodse humor; zelfspot om uit de misère te komen." ,,Maar ik vind ze alleraardigst, ik vind ze zo hartelijk. Helemaal niet oppervlakkig en nep, wat je altijd hoort. In Nederland nodig je toch ook niet meteen iemand thuis uit als je even hoi zegt? Amerikanen zijn zo behulpzaam. Ik ben er net, dus ik heb nog veel hulp nodig. Echt een warm bad." Vanaf het moment dat ze in de Verenigde Staten arriveerde, had De Vries geen mo ment rust. Ze kwam op 22 maart aan in Washington, op 23 maart kwam speciaal aanklager Robert Mueller met zijn langver wachte rapport over het doen en laten van president Trump en zijn mensen. Sinds dien verkeren de Amerikaanse politiek en journalistiek in een permanente staat van opwinding. ,,Heerlijk", vindt ze. De voor verkiezingen met 21 Democraten die het allemaal tegen Trump willen opnemen - ze mogen van De Vries morgen beginnen. ,,Ik ben echt een politiek dier. Ik weet dat mensen in Amerika hun buik vol hebben van die spelletjes. Maar omdat ik net uit een soort politieke woestijn kom, kan ik erg genieten van die verhoren in de Senaat. Fascinerend, ik zit aan de buis gekluisterd." ,,Ik kwam hier voor het eerst toen ik begin twintig was. Ik heb familie in West Vir ginia; mijn nicht is met een Amerikaan getrouwd en heeft haar ouders daarheen gehaald. De eerste keer reisde ik alleen naar Washington en New York en haalde ik daarna mijn broertje op. Ik weet nog dat ik erg onder de indruk was. O, die Ameri kaanse steden, zó groot. Mijn collega's hier zeiden: die en die wijk is zo ver weg, daar kun je beter niet wonen. Maar nu ik uit Beijing kom (21 miljoen in woners, red.), vind ik Washington (600.000 inwoners, red.) een schattig klein stadje. Mijn perspectief is helemaal veranderd. Ik ZATERDAG 18 MEI 2019 11 Amerikanen zijn niet erg goed in zelf spot. Wat heb je met Amerika?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 99