'Er staat een zandloper in de douche' GELD GELUK Wilbert houdt thuis de uitgaven in de gaten en heeft wel twintig geldpotjes. Martine geeft makkelijker geld uit. Martine: ,,Ik maak maandelijks 850 euro over naar de vastelastenrekening en 300 naar de huishoudrekening. In totaal storten we ongeveer 2300 euro op de gezamenlijke rekeningen. Ik werkte vroeger in loondienst als projectleider en communicatieadviseur bij de lucht verkeersleiding. Ik had een goed salaris, maar ik wilde iets anders. Toen heb ik geleerd hoe ik een cursus lachyoga kon geven en zo ben ik voor mezelf begon nen.'' Wilbert: ,,Ik hou de uitgaven in de gaten. We betalen ongeveer 100 euro aan energie.'' Martine: ,,Ja, ik douche vier minuten. Als ik mijn haar was, draai ik hem om en sta ik er acht minuten onder.'' Wilbert: ,,Ik gebruik de zandloper niet, ik douche maar drie, vier keer per week. Dan bezuinig je nog veel meer.'' Martine: ,,Ik heb behoefte aan dage lijkse een douche, net zoals jij elke dag aan koffie.'' Wilbert: ,,Als ik post heb bezorgd, vind ik het fris om te douchen. Postbezorgen doe ik drie keer in de week. Ik vind het lachcoach. Beste koop Slechtste koop Martine Wilbert 6 TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING Wilbert: ,,Ik doe zowel de boekhouding voor Martines bedrijf als voor ons huis houden." Martine: ,,We hebben een zandloper in de douche.'' Wilbert: „Gebruik jij hem?'' Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Martine Beernink (42), Wilbert Grievink (50), boekhouder en post bezorger, Martine en Wilbert wonen in een eengezinswoning met zoon Jona (9). Martine: ,,De televisie. Hij is dertien jaar oud en doet het nog prima.'' Wilbert: ,,Een vouwfiets. Ook al gebruik ik 'm niet veel, hij komt soms ineens goed van pas.'' Martine: ,,Een bruine jurk. Hij is mooi om te zien, maar ik voel me er niet lekker in.'' Wilbert: ,,Een printer, hij was na een half jaar kapot. En de inkt was ontzettend duur.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94