Inkijkje INHOUD VOORWOORD Elke week kunt u een groot interview lezen in het magazine. Daarvoor nodigen we mensen uit van wie we denken dat ze interes sant zijn. De ene keer is dat een acteur, de andere keer een wetenschapper, kunstenaar, sporter, politicus, schrijver of ondernemer. Ik vind het mooi als die mensen eerlijk vertel len wat ze denken en voelen, als ze meer laten zien dan een succesverhaal of een professionele buitenkant alleen. Het fijnst vind ik het als ik aan het einde van het artikel het idee heb dat ik even bij diegene aan de keukentafel heb gezeten. Onlangs sprak onze correspondent Karlijn van Houwelingen met NOS-correspondent Marieke de Vries, die eerst in China zat, en net naar Amerika is verhuisd. Als geen ander verstaat Karlijn de kunst om op zo'n manier een gesprek met iemand te voeren dat je het gevoel hebt dat je er zelf bij was. Voor mij werd Marieke de Vries - ik zie haar net als u geregeld op het Journaal - ineens een echt mens toen ik las over haar karaoke-avondjes, dat ze elke week minstens een uur met haar ouders belt, dat ze geen relatie heeft en daar ook helemaal niet op zit te wachten. Met een foto van Marieke erbij, staand op het balkon van haar nieuwe huisje in Washington, kreeg ik het idee dat ze ons een oprecht inkijkje in haar leven gunt. Ed van der Elsken in kleur in het Fotomuseum Daisy Dijkhuis wil dit jaar nóg 20 kilo afvallen Onze vrouw in Washington stond altijd al vooraan Net zo interessant als die min of meer be kende Nederlanders, zijn 'gewone' mensen. Neem bijvoorbeeld de voormalige deelnemers aan het programma Obese, waarin gevaarlijk zware mensen voor het oog van de natie probe ren af te vallen. Verslaggever Annemart van Rhee vroeg hen hoe het ze is vergaan nadat de camera's werden ingepakt en de door de televi siezender betaalde personal trainer hen voor goed gedag zei. Over gewone mensen gesproken: ik ben ontzettend blij dat we vandaag werk van Ed van der Elsken in het magazine kunnen laten zien. Zijn oog voor het bijzondere in alle daagse mensen blijft ook dertig jaar na zijn over lijden fenomenaal. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Marieke de Vries 16 Ed van der Elsken 21 Monica 23 Fijn spul 24 In gevecht met de kilo's 30 Lezen 35 BV De Liefde 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Monica Beek, Shody Careman, Suzanne Eijgenraam, Wilmie Geurtjens, Ronald Giphart, Annet de Groot, Chantal Heijnen, Karlijn van Houwelingen, Joost Hoving, Rianne van der Molen, Jolan da van der Ploeg, Joost Prinsen, Annemart van Rhee, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski, Koen Verheijden Reageren? magazine@persgroep.nl Facebook @admagazine De foto op de voorkant is gemaakt door Chris van Houts Anniek van den Brand ZATERDAG 18 MEI 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 91