Ondine O wat is het fijn, een tuinterrorist te zijn ■fm - In het nieuws Uit het nieuws Al jaren in het stembureau 'Prachtig weekend' in de Oostkerk DEZE WEEK IN Z r ■- - o 'Ik ga op zo'n dag vaak met de mensen in gesprek' Het contact met het publiek is erg nauw' 2 Elke morgen kijk ik even of de blaadjes al wat groter zijn 15HETDORP VAN ZONNE PANELEN EN WINDMOLENS 18HULP VOOR BEWONERS MONUMENT MIDDELBURG 22 ROBIN RUIMT TROEP OP IN EN OM KAPELLE Een paar maanden geleden arriveerden ze dan ein delijk, de iepen waarmee onze nieuwbouwstraat gestoffeerd werd. Vanuit het stadhuis ontving ik nadere informatie: 'slank opgaande zuilvormige iep, type Columella, met een wat open kroon'. Beetje een excuusboompje dus: zo'n boompje dat eruit ziet als een bang kind dat angstig in een hoekje staat en zich zo klein mogelijk maakt, de armpjes tegen het smalle lijfje aangeperst. Van mij had het wel wat woester gemogen! Grote eiken en kastanjes, hele bladerdaken boven de weg, spel van licht en donker door de takken, de geur van linde bloesem, het verkoelende ruisen, het zwiepen van de tak ken bij windkracht zeven, kwetteren van vogels die in en uit hun nestjes vliegen. Maar ja, het werden Columella's. Alle begrip voor die keuze. De bomen staan bij parkeerplek ken. Dan weet je het wel, als gemeente: klachten over blad- val en andere troep waar de auto's vies van worden. Eentje staat er recht voor mijn raam. Elke morgen kijk ik even of de blaadjes al wat groter zijn en het groen wat intenser. De bladspiegel er omheen begint ook al groen te spikkelen. Daar, op ge meentegrond, ben ik name lijk aan het guerillatuinie- ren. Een paar weken terug heb ik er zaadbommen ge gooid van goudsbloem en ja wel, ze hebben het gered. Mede dankzij het bordje dat ik bij de boom plaatste: 'In gezaaid met goudsbloem. Svp geen hondenpoep of wieden'. Dit laatste was dan gericht aan de mannen die van gemeentewege onkruid komen wieden. Komende herfst wordt er een soort siergras aangeplant, liet het stadhuis mij weten. Tot die tijd wordt mijn groen impe rialisme gedoogd. In de groenstrook naast mijn auto, die tot mijn vreugde kadastraal mijn ei gen grond bleek te zijn al hoewel vele meters van mijn huis vandaan, bloeit en groeit het dat het een lieve lust is. Ook daar staat een zelfgemaakt bordje: 'svp geen poep. Privé groen strook'. De verwilderde groenstrook aan de andere kant zette ik vol violen. O wat is het fijn, een tuinterrorist te zijn! Ook in de brandgang speel ik landjepik. Zonder mensen hand veroverde daar de natuur terrein: een prachtige roos (uit een tuin ontsnapt) maar ook paardenstaart, karmozijn bes, muurleeuwebek en wilde wingerd, hoefblad, klimop en mariadistel. Klaver en stinkende gouwe, melkdistels en kruiskruid. Melde, Canadese fijnstraal, herderstasje en zu ring, varkensgras, paardebloem, weegbree en duizendblad, perzikkruid en wilgenroosje, guldenroede, teunisbloem en viltige hoornbloem. Twee weken geleden ging ik vuulte ruimen en zaaide in plaats daarvan een stuk in met koren bloem, kamille en goudsbloemen. De kiemblaadjes staan al boven de grond, nog eventjes, water geven en bidden: Lieve God, laat deze nederige bloemetjes tot wasdom komen laat hen de harten van mijn medebewoners stelen met hun mooie blauwe, witte en oranje bloemetjes, opdat zij de schoonheid van uw schepping zien en de aarde vullen met zaad en plantgoed in plaats van beton en schoonmaakazijn Amen. Komende donderdag zal het de tiende keer zijn dat Henk Siersema uit Hoek tijdens een verkiezings dag op het stembureau zit. In de nieuwe kerk in Hoek is hij voorzit ter. De Europese verkiezingen zijn volgens hem de verkiezingen met de laagste opkomst. ,,Tijdens an dere verkiezingen ligt het percen tage op zo'n vijftig procent. Nu ver wacht ik ongeveer dertig procent." Een groot verschil dus. Factoren als het weer hebben volgens Siersema tijdens Europese verkiezingen een nog groter effect dan bij de lokale- of landelijke verkiezingen. De gemeenteraadsverkiezingen vindt Siersema het leukst. ,,Dat gaat echt om de mensen die hier komen stemmen en daar ga ik dan ook vaak mee in gesprek op zo'n dag. Ze voelen zich veel meer be trokken dan bij de Europese ver kiezingen." Het zal een lange dag worden voor Siersema. Al voor 07.00 uur komt hij het stembureau binnen en tot 21.00 uur zal hij er zitten. Het is dan ook belangrijk om el kaar de ruimte te geven. ,,We zijn met z'n drieën op het stembureau. Wanneer iemand even een uurtje weg wil, mag dat ook. Op die ma nier kan je zo'n dag volhouden." Na al die verkiezingen weet Sier- sema wel hoe het zit. Hij kan de leeftijdscategorieën die per dag deel komen, al uittekenen. ,,In een dorpje van drieduizend mensen is de landelijke trend al goed terug te zien. Dat zal ook donderdag zo zijn." Leo Hannewijk kijkt tevreden te rug op het weekend waarin de Oostkerk in Middelburg drie keer werd uitverkocht voor concerten van Trijntje Oosterhuis en Ra coon. Hij noemt het dan ook een 'prachtig weekend'. De reacties van het publiek en de artiesten de den hem goed. De accommodatie werd volgens hem geloofd om 'het loepzuivere geluid'. De artiesten traden belangeloos op. Trijntje Oosterhuis gaf zelfs aan terug te willen keren, zegt Hannewijk. Volgens hem weet de Oostkerk zich te onderscheiden van andere accommodaties door de intimiteit. ,,De kerk leent zich perfect om van grote optredens iets kleins te maken", geeft hij aan. ,,Het contact met het publiek is erg nauw." Hannewijk vond de toegift van Racoon vorige week zaterdag het hoogtepunt van het weekend. ,,Ze zouden eigenlijk een uurtje spelen, maar zongen Oceaan als toegift. Dat was heel mooi, zeker in deze zaal." Komende weken staan er nog verschillende optredens op het programma. Daarna volgt een rus tige periode. ,,Wij krijgen geen subsidie en merken dat het moei zaam is om alles nog meer uit te breiden. Tot september zal er een periode zijn zonder grote evene menten. Wel worden vanaf 5 juni dagelijks rondleidingen gegeven." Ik heb de Columella's toch maar in mijn hart gesloten. '!A tr ZATERDAG 18 MEI 2019 GO Afgedekt staat netjes 14 Saskia Noort #Youknowme 14 Zo doen zij dat Turkije nog steeds aan de zijlijn 18 Comments likes Wat leeft er op sociale media? 21 Weer even thuis Wereldburger Christiaan Boland 23 Zo gezien Moet Zeeland blij zijn met de komst van nog meer buitenlandse werknemers?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50