Yildizturan zit voor duel met nieuwe club Vlissingen in een lastig parket 'Noordwijk kampioen? Ja, maar niet tegen ons' BARRY VAN DER HOOFT Goes-speler helemaal terug na blessure ZEELAND 15 Verdediger is bij Goes aan zijn laatste wedstrijden bezig. Volgend seizoen speelt hij bij Kloetinge. Heeft hij nu spijt van zijn beslissing? Goes De wedstrijd eind september tegen HBS leverde bij Goes lachende en treurende gezichten op. Het elftal won met 2-1, maar zag Klaas van Hecke geblesseerd uitvallen. De verdediger moest maandenlang toekijken vanwege een kniebles sure. ,,Daar ben ik niet meer mee bezig.'' Beide elftallen treffen elkaar morgen opnieuw. In de periode tussen het onderlinge treffen eer der dit seizoen en de aanstaande ontmoeting is er veel veranderd. HBS nam tussentijds afscheid van oud-international Ruben Schaken, ontsloeg trainer Marcel Koning en degradeerde vorige week uit de derde divisie. Goes zit in een flow. Negen van de laatste tien duels eindigden in een zege. Daardoor kan de formatie nu de periodetitel bemachtigen. ,,We hebben aan een punt genoeg'', weet Van Hecke. ,,Maar in deze vorm moeten we gewoon drie punten pakken.'' De verdediger knokte zich een aantal weken geleden terug in het elftal van trainer Rogier Veenstra. Hij bekleedde de rechtsback- en linksbackpositie. Ook werd hij als middenvelder gebruikt. ,,Het maakt me niet uit waar ik sta. Zeker na zo'n lange blessure hoop je vooral op het maken van speelmi nuten.'' Ondanks de goede prestaties van Goes gaat Van Hecke er niet van uit dat hij gegarandeerd een basis plaats heeft. ,,Het gaat de afgelopen weken goed met het team en mij. Wat als Goes promoveert naar de tweede divisie en Kloetinge blijft eersteklasser Maar je moet er iedere week staan. Iedereen is fit. Bij dit team ben je nooit zeker van je plekje." Tweede divisie In de maanden dat de promoven dus minder presteerde, koos de Ar- nemuidenaar voor een overstap naar buurman Kloetinge. Van Hecke moest destijds genoegen noemen met een rol als reserve. „Meerdere mensen vragen: Wat als Goes promoveert naar de tweede divisie en Kloetinge blijft eerste klasser; wat doe je dan?'' De jongeling reageert stellig: „Natuurlijk zal ik drie weken balen dat het niveauverschil zo groot is en dat ik wedstrijden tegen IJssel- meervogels en Spakenburg mis loop. Maar ik heb een besluit geno men. Ik heb superveel zin in mijn nieuwe uitdaging.'' Veenstra beschikt morgen tegen HBS over een nagenoeg fitte selec tie. Alleen Daniël Wissel en Rick de Punder zijn vanwege blessures niet inzetbaar. Yildizturan zit dus in een lastig par ket. Vlissingen en Leonidas staan beide op een nacompetitieplek en hebben nog twee potjes om zich di rect veilig te spelen. De 21-jarige aanvaller weegt zijn woorden zorg vuldig. ,,Ik hoop natuurlijk dat Vlis- singen in de hoofdklasse blijft, ook voor mezelf', zegt hij. ,,Maar ik wil ook dat Leonidas zich handhaaft, want dat is nu m'n club.'' In september eindigde het duel in Rotterdam in 2-1. Yildizturan deed toen in de slotfase Vlissingen als invaller de das om. Hij verwacht wederom op de reservebank plaats te nemen. ,,Ik heb afgelopen maand niks meer gespeeld'', baalt Yildiztu ran. ,,Dat komt omdat ik weg ga. Le- Ik vind dat ik de leiding moet nemen, ook al ben ik pas 21 onidas wilde dat ik bijtekende, maar ik heb voor Vlissingen geko zen.'' Yildizturan haalt assistent trainer Thomas Ragut van Vlissin- gen aan. ,,Hij heeft me echt overge haald'', zegt Yildizturan. ,,Ik heb een goede band met Thomas. Hij zei: laat jezelf eens zien hier.'' De jonge spits sprak daarnaast met de nieuwe hoofdcoach, Kevin Hollander. ,,Ik heb aangegeven dat ik graag de leiding wil nemen in het team'', aldus Yildizturan. ,,Er ko men veel jongens van een lager ni veau, dus ik vind dat ik de leiding moet nemen, ook al ben ik pas 21. In mijn vorige periode bij Vlissingen was mijn gedrag niet altijd goed. In Rotterdam ben ik mentaal sterker en volwassener geworden.'' Met Josimar Pattinama, Joran Maliepaard, Gino Zuppelli en Yil- dizturan beschikt Vlissingen vol gend seizoen over vier centrum spitsen. ,,Ik ben van origine een linksbuiten en nummer 10, maar kan ook als controlerende midden velder en spits spelen'', beweert Yildizturan. ,,Ik kan van alles wat. Kevin gaat het uitvogelen.'' Column @Barryvdh9 hem voor rust vertelt dat hij warm mag gaan lopen, trilt hij even. Zou hij echt zijn debuut in de eredivisie gaan maken? Het antwoord is ja. Bij het begin van de tweede helft stapt Yassine Az- zagari het veld op. De assistent trainer geeft hem nog snel wat aanwijzingen mee, daarna begint het echte werk, in het laatste duel van NAC op het hoogste niveau. Na afloop straalt Yassine Azza- gari van oor tot oor. Zijn eerste minuten in de eredivisie pakken ze hem nooit meer af. Hij heeft prima gespeeld, zonder planken koorts, schrijft BN De Stem over het Zeeuwse groeibriljantje van NAC. Eentje die grote stappen heeft gezet. Want het is nog maar twee jaar geleden dat hij leek te vertrekken bij JVOZ, om terug te keren naar Kloetinge. Bij JVOZ besluiten ze hem vervolgens vervroegd door te schuiven naar de JO19, omdat hij die uitdaging nodig heeft. John Karelse wordt zijn trainer, één van de clubiconen van NAC. Bij de Bredase club laat Karelse vallen dat er bij JVOZ een paar interessante spelers in zijn selec tie zitten. Azzagari wordt uitge nodigd door NAC en overtuigt tijdens zijn stage. Gianni Vande- pitte maakt ook de overstap, net als Rico van Nielen. Jan Paul van Hecke, de vierde Zeeuw, wordt weggeplukt bij Goes. Bij de JO19 van NAC komen ze onder de vleugels van Willem Weijs te recht. Vanaf dan gaat het snel. Yassine Azzagari zal vast nog wel eens terugdenken aan Jan Poortvliet, die niet schroomde om hem te wisselen als hij in de B1 niet goed omschakelde. Of te rugdenken aan al die mensen die riepen dat hij niet goed genoeg was. Zouden ze weten dat Yas- sine Azzagari voetbal eet, drinkt en ademt? Dat hij na vier trainin gen in de week bij JVOZ, op vrij dagavond nog een paar uur ging zaalvoetballen in Goes? Wat nou overbelasting? Zouden ze weten dat hij voor een training altijd een lach op zijn gezicht had, ook als het pijpenstelen regende? Dat het een fijne, innemende jongen is, die thuis niet wordt gepam- perd maar met beide benen op de grond wordt gehouden? De trainers Poortvliet, Ka- relse en Weijs; ze hebben hem allemaal gemotiveerd en gesti muleerd en op hun eigen manier een duwtje in de juiste richting gegeven. Wie als jonge voetballer aan de slag gaat met verbeter- punten, kan ineens grote stappen zetten. Dat bewijst Yassine Azza- gari, die ook al een trainingsstage met Oranje onder 18 achter de rug heeft. Hij weet inmiddels ook, dat in jezelf geloven veel be langrijker is dan je iets aantrekken van de vaak ongezou ten mening van anderen. Eentje die grote stappen heeft gezet HOEK De KNVB bezorgde deze week een negen meter lang bord in Hoek, waar de kampioen van de derde divisie zaterdag achter mag poseren. Bij de voetbalbond hou den ze er rekening mee dat Noordwijk de titel vandaag in Hoek, maar bij de thuisclub wil len ze dat feest nog even uitstel len. ,,Noordwijk mag van mij kampioen worden'', zegt Jonathan Constansia. ,,Maar dan wel vol gende week tegen Eemdijk.'' Na de monsterscore tegen De Dijk (1-9) - waardoor de Amster damse ploeg degradeerde - treft Hoek nu een formatie die op het punt staat voor de tweede keer op te promoveren. Hoek kan zelf, via de play-offs, ook nog voor de tweede keer op rij promoveren. Jonathan Constansia: ,,Het maakt me niet uit. Je moet van ie dereen winnen om te kunnen promoveren. Het liefst speel ik niet tegen Goes. Niet omdat ik bang voor die ploeg ben, maar omdat ik hoop dat we allebei pro moveren. Ik zie het liefst twee Zeeuwse clubs in de tweede divi sie, ook omdat het goed is voor de volgende generatie, de jongens die na ons komen.'' ,,Nee. Wij gaan er vol voor. Ieder een is fit, dat willen we zo hou den, maar we gaan wel gas geven. Want juist als je dat niet doet, is de kans om geblesseerd te raken veel groter. En mocht Noordwijk hier wel winnen, dan zijn ze de ver diende kampioen. Maar wel nadat wij er alles aan hebben gedaan.'' zaterdag 18 mei 2019 PM Klaas van Hecke kent geen twijfel Len Wolters - Klaas van Hecke Klaas van Hecke. foto johan VAN DER HEIJDEN "ff Zondag-hoofdklasser VC Vlis singen treft morgen op eigen veld Leonidas, dat eveneens strijdt voor (direct) lijfsbehoud. Bij de Rotterdammers speelt Eren Yildizturan, die één seizoen actief was aan de Irislaan en er na de zomer terugkeert. Stefan Maas Rotterdam -Eren Yildizturan, over zijn terugkeer naar VC Vlissingen Debuut Dit is het moment waar hij over heeft ge droomd. Als de trainer Tegen wie speel jij het liefst in de play-offs? Wordt Noordwijk vanmiddag in Hoek kampioen?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43