H IV PvdA: Drie wethouders is genoeg Redder van Wim: Je voelt je zó machteloos Opnieuw iemand vast op zandplaat bij Renesse 3 dijkjes en weggetjes waar mis schien maar eens in het half uur ie mand langskomt. Als hij daar was gevallen, was het gewoon te laat ge weest." Nog een geluk: door de afsluiting van de Vlaketunnel, was het extra druk op de brug. ,,Ryan en Sanne zagen hem vallen en aarzelden geen seconde. Ze zetten hun auto meteen stil en Ryan is begonnen met reanimeren. Twee meiden die op de scooter langskwamen, Mo niek en Paulien, schoten ook te hulp. Acht minuten later was de politie met een AED ter plekke Ida kreeg ruim een uur later te horen dat er iets met haar man aan de hand was. ,,Twee politieagenten kwamen de fiets en andere spulle tjes van Wim brengen. 'Uw man heeft een ongeluk gehad, maar hij leeft nog', zeiden ze." Wachtkamer Pas in de wachtkamer van het Adrz in Goes, waar een man vertelde over een zwaar ongeval met een wielrenner op de Vlakebrug, viel het kwartje bij Ida. Bij het ongeluk dat ze van een afstandje had staan bekijken, vocht haar eigen Wim voor zijn leven. In de wachtkamer werd de ernst haar duidelijk. ,,Hoe hij daar lag daar, aan de zuurstof met allerlei plakkers op hem en zijn fietsschoentjes nog aanAl snel werd die avond duidelijk dat haar man heel veel geluk heeft gehad. „Volgens artsen overleeft één op de tien zoiets. Die eerste minuten, die zijn cruciaal geweest." Wim ligt nog in het ziekenhuis in Antwer pen, waar hij wacht op een tweede operatie. ,,Als het goed is, wordt hij weer helemaal de oude. Al blijft hij natuurlijk een hartpatiënt en kan hijweer hartfalen krijgen. Ook daarom wil ik graag kunnen reani meren." Ida, Wim en dochter Desi, die ook enorm dankbaar is dat haar va der nog leeft, wilden heel graag in contact komen met hun redders. Via een oproep op Facebook, die meer dan 1100 keer is gedeeld, lukte dat vrij snel. In een appgroep heb ben ze nu contact met elkaar. ,,Zij wilden ook graag weten hoe het was afgelopen. Als Wim uit het zie kenhuis is, willen we ze nog écht bedanken. Maar eigenlijk is dat on mogelijk. Woorden schieten tekort, een leven redden is onbetaalbaar." Fractievoorzitter Robert Evers zegt zich zorgen te maken over de ma nier waarop de gemeente Sluis wordt bestuurd door coalitiepar tijen CDA, VVD, Nieuw Gemeen tebelang en Lijst Babijn. Het vertrek van twee wethouders kost de ge meenschap een hoop geld, schrijft hij. Hij doelt daarmee op het ge dwongen vertrek van wethouder Fran^ois Babijn onlangs en het ver trek van wethouder Chris van de Vijver met ingang van 1 juli. Zij liet begin mei weten dat het wethou derschap haar teveel wordt en de energie op is. Beiden hebben recht op wacht geld. De hoogte daarvan is een Het zou zeer welkom zijn om te besparen op wethoudersalaris percentage van hun wethouders salaris en begint met 80 procent in het eerste jaar en bouwt daarna af naar 70 procent. Babijn was part time wethouder en krijgt twee jaar wachtgeld. Van de Vijver was voor 80 procent in dienst en krijgt drie jaar en twee maanden. Evers: ,,Dan praten we nog niet over an dere kosten zoals pensioenvoor zieningen of begeleiding tijdens hun wachtgeldperiode." Slecht idee Zowel Lijst Babijn als Nieuw Ge meentebelang zijn op zoek naar een nieuwe wethouder. Evers vraagt zich af of er weer een combinatie van twee wethouders komt die sa men 1,3 fte invullen. Hij vindt dat een slecht idee en stelt voor om met drie fulltime wethouders verder te gaan. Dat kan volgens hem prima in een gemeente met de omvang van Sluis. ,,Zeker ook gezien alle extra kosten aan wachtgeld, zou het ook zeer welkom zijn om te besparen op wethouderssalarissen." RENESSE Op de zandplaat bij het Watergat in Renesse is gister ochtend opnieuw iemand in de problemen gekomen toen het wa ter opkwam. Hulpverleners ruk ten massaal uit na een melding, maar de persoon in kwestie wist op tijd het strand te bereiken. De Kustwacht alarmeerde rond 10.00 uur de bemanning van de reddingboot Baron van Lynden van het KNRM-station Ouddorp. Ook de politie werd ingeschakeld. Enige tijd later werd ook nog een helikopter van de Kustwacht op geroepen. Rond 10.35 uur kwam het bericht dat de persoon in kwestie inmiddels veilig op het strand was. De Verklikkerplaat nabij het Verklikkerstrand (tussen Nieuw- Haamstede en Renesse) is een ge vaarlijke plaat bij opkomend wa ter. Je kunt bij laagwater de plaat oplopen. Maar zodra het vloed wordt, kun j e verrast worden door het snel opkomende water en in gesloten raken. Op diezelfde plaat, onder vrij wel gelijke omstandigheden, ging het begin maart nog mis met vier wandelaars, waarbij een 45-jarige vrouw uit België verdronk. De zandplaat is berucht bij de KNRM. Waarschuwingsborden attende ren wandelaars op de gevaarlijke omstandigheden. Toch gaat het nog vaak mis. zaterdag 18 mei 2019 ook leren reanimeren' M Ida Sinke foto marcelle davidse Nadat de hulpdiensten zich hadden ontfermd over Wim de Busser, besloten redders Moniek (links) en Pau- lien (op de achtergrond tegen de vangrail) het verkeer op de Vlakebrug te gaan regelen. fotoh2-mdden-zeeland Onderweg op de scooter naar Krabbendijke werden Paulien (20) en Moniek (19) Geluk uit Goes aangehou den door Sanne. ,,Ze had 112 aan de lijn. Omdat zij en haar vriend Ryan niet uit Zeeland kwamen, had den ze geen idee waar ze waren." De zussen beslo ten meteen te hulp te schieten. „Moniek leert voor verpleegkundige, zij ging Ryan helpen reanime ren. Ze voelde bij die me neer aan de pols, maar er was geen hartslag of ademhaling." Paulien herinnert zich nog precies de blik in de ogen 1 van Wim. ,,Zo leeg, recht voor zich uit. Ik stond te trillen op mijn benen. Zelf weet ik totaal niet wat je moet doen in zo'n geval, ik voelde me zó machteloos. Ik wil nu ook wel een reani- matiecursus gaan volgen." Overigens kon Paulien zich nuttig maken. Samen met Sanne hield ze contact met de alarmcentrale en gaf ze aanwijzingen aan Ryan en Moniek. Op het moment dat de politie de zorg overnam besloten de zussen ook het verkeer te regelen op de Vlakebrug, waar een file van drie kilo meter was ontstaan. Sluis kan prima toe met drie full time wethouders, in plaats van vier. Zeker gezien alle 'extra kos ten aan wachtgeld.' De PvdA schrijft dat in een open brief aan de Sluise coalitiepartijen. Sophie Stockman Sluis - Robert Evers, PvdA-raadslid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31