Sonafestiva D OM in hoger beroep tegen straffen voor 'inbrekersfamilie' TenneT informeert over doorvoer windstroom 2 MAIKEL HARTE Column Vanavond is de finale van het songfestival en we maken zowaar kans: Duncan Lau rence staat namelijk op één bij de bookmakers. Na het debacle van Ajax in de Champions League pro beren we nu op deze manier hoge ogen te ogen, de finale is in elk ge val al gehaald. Overigens lijkt het songfestival wel een beetje op het miljoenenbal in de voetballerij: Frankrijk, Duitsland, Spanje, Italië en het Verenigd Koninkrijk zijn automatisch geplaatst voor de fi nale, net als dat je bij het voetbal van tevoren weet dat je clubs uit die landen tegenkomt. Ik vind het wel oneerlijk dat die landen geen halve finale moeten zingen, maar ja: it's all about the money. Wij zijn in ieder geval weer helemaal in de ban van de liedjeswedstrijd. de Oost-Europese landen erbij kwamen, keken we niet meer om- dat ze in het Oostblok vooral pun ten aan elkaar zouden geven, on geacht de kwaliteit van het liedje. Nu zal er altijd wel iets van vriendjespolitiek of geografische voorkeur zijn, maar als je terug kijkt naar de afgelopen vijftien jaar valt het nogal mee met de Oost- Europese winnaars: Het is van Is raël tot Oekraïne en van Zweden tot Azerbeidzjan, misschien had den we met Sieneke en zo gewoon niet van die sterke inzendingen. goed lied en een goede zanger ge lukkig wel. Niet dat ik ga kijken: het is toch een soort mengeling van Idols en Carnaval Festival in de Efteling. Het is af en toe kneiter- vals en je ziet de meest verschrik kelijke uitdossingen. Bizar dit jaar was de inzending uit Portugal die optrad met plastic nepbaarden waar de microfoon in zat verstopt. Bovendien was de muziek ook nog eens een kwelling: fadomaso- chisme noem je dat. Wat me eigenlijk het meest zor gen baart is dat als dit festival ei genlijk het beste zou moeten zijn wat we in Europa op muzikaal ge bied te bieden hebben, ze zullen zich in andere werelddelen wel weer achter de oren krabben. Het is af en toe kneitervals en je ziet verschrikkelijke uitdossingen DE STELLING Vandaag: Ik maak me geen zorgen om de droogte 1929 stemmen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters OVERWEGEND DROOS DIT WEEKEND <séen bommetje:! Dode bij ongeluk op Sloeweg CCXL rockt komend seizoen VLISSINGEN Scharensliep licht senioren op De familie - acht mensen, van wie vier minderjarig - trok vorige zomer in een camper langs parkeerplaatsen aan de Zeeuwse en Zuid-Hollandse kust. Volgens het Openbaar Minis terie pleegden ze zeker 160 inbraken in auto's en campers, waarbij ze zo wat alles meenamen wat ze konden pakken. Omdat ze intensief zouden hebben samengewerkt, legde het OM de vier meerderjarige verdach ten onder meer 'lidmaatschap van een criminele organisatie' ten laste. Vorige week veroordeelde de rechtbank in Middelburg de 43-ja- rige vader van het gezin tot vijf jaar cel voor de auto-inbraken. Dat was opvallend, omdat de strafveel hoger was dan de eis van 3,5 jaar, maar de rechtbank niet vond dat de vader lei ding gaf aan een criminele organisa tie. Sterker nog: de rechters vonden dat niet bewezen kon worden dat de vader hulp had gekregen bij de in braken. Zijn 20-jarige zoon en zijn vrouw (41) kregen alleen straf voor veel lichtere vergrijpen, goed voor vier en twee maanden cel. Zijn schoondochter (20) werd vrijge- Wij vinden dat we kunnen aantonen dat hier sprake is van een criminele organisatie sproken. Het OM is tevreden met de hoge strafvoor de vader, maar gaat toch in beroep tegen alle vier de straffen, geeft een woordvoerster aan. ,,Wij vinden dat we kunnen aantonen dat hier sprake is van een criminele or ganisatie en willen daar ook een ver oordeling voor." MIDDELBURG Energiebedrijf TenneT geeft maandag in Middel burg uitleg over de mogelijke door voer van windstroom in Zeeland vanuit een nieuw windmolenpark op de Noordzee. Daar hoort ook de bouw van een 'converterstation' van 5,5 hectare bij. Borssele en Ril land zijn daarvoor in beeld. TenneT bouwt voor de kust van IJmuiden een nieuw windpark, dat over zo'n tien jaar in gebruik komt. Het levert zoveel stroom - 4 gigawatt - dat die niet op één locatie op het net kan worden gezet. Er wordt daarom ook een aansluit- punt in Zuid-Nederland gezocht. De kabels vanaf het windpark moeten worden aangesloten op een bestaand hoogspanningsstation. Vier mogelijke trajecten zijn in beeld. In alle gevallen lopen de ka bels ondergronds. Twee ervan gaan richting het koppelstation bij Bors- sele, één naar Rilland en één naar Geertruidenberg - dat tracé gaat niet door Zeeland. Het traject naar Rilland loopt door de Ooster- schelde. Een tweede onderzochte optie naar Rilland, onder Schou- wen-Duiveland en Tholen door, sneuvelde inmiddels. De ene mogelijke route richting Borssele gaat door de Wester- schelde, en de andere via het Veerse Meer en de Sloedam. Die laatste lijkt het goedkoopst, maar de pap is allerminst gestort. Er moet nog on- Voor een nieuw windpark bij IJmuiden wordt een aansluitpunt in Zuid Nederland gezocht derzoek worden gedaan naar effec ten op onder meer de natuur, re creatiegebieden en de waterkerin gen. Nog meer impact heeft de be nodigde bouw van een converter- station bij het gekozen hoogspan ningsstation. Die zet gelijkstroom om in wisselstroom. Er is 5,5 hec tare grond voor nodig. De bijeenkomst is maandag van 19.00 uur tot 21.00 uur in hotel Van der Valk aan de Paukenweg in Mid delburg. 2 of 3 dagen in een voormalige gevangenis in Twente zaterdag 18 mei 2019 Toen een aantal jaren geleden Dat hebben we dit jaar met een Reageer op pzc.nl Gisteren: De Oosterschel- dekering moet weg 21%»% IK ZB! NO@ ZO/ RITTHEM Bij een ongeluk op de Sloeweg ter hoogte van Ritthem zijn gistermiddag een dode en twee ge wonden gevallen. Het on geval gebeurde even voor half drie. Bij de bot sing waren drie voertui gen betrokken: een vrachtwagen, bestelauto en een personenauto. De weg is afgesloten ge weest tussen Nieuwdorp en de Engelandweg. Over de oorzaak was gis teren nog niets bekend. De politie was bezig met een onderzoek. Verkeer in de richting van Middelburg werd gisteren geadviseerd via de N62 en de A58 te rijden. VLISSINGEN Het CCXL Theater richt zich komend seizoen vooral op muziek, onder de titel CCXL Rocks. Het wordt samengesteld onder leiding van de nieuwe theatermanager Jéan Rottier. Er zijn vier nieuwe optre dens aan het programma toegevoegd: The Queen Experience: Joseph Clark The Music of Queen (donderdag 31 ok tober), The Magic of San- tana (zaterdag 16 novem ber), Wild Romance met The Shpritsz Theater Tour (vrijdag 24 januari) en Massada (foto, vrijdag 7 februari). De kaartverkoop is giste ren begonnen. Ten minste drie mensen in Zeeland zijn afgelo pen weken voor in totaal bijna 350 euro opgelicht door een scharensliep. De slachtoffers komen uit Axel, Goes en Mid delburg. Ze moesten meer betalen dan afge sproken. In alle gevallen bleek dat de messen en scharen slecht of hele maal niet geslepen waren. Er is een vaag signalement van de mo gelijke verdachte. Het zou gaan om een forse man met een kaal hoofd. Hij zou in een donker kleurige auto kunnen rij den. Vaak oudere men sen zijn het slachtoffer. Het Macedonische gezin dat vo rige zomer bij Aagtekerke werd aangehouden in een camper vol gestolen spullen, moet worden veroordeeld als een 'criminele organisatie', vindt het Openbaar Ministerie (Om). Omdat de rechtbank in Middelburg dat vo rige week niet deed, gaat het OM in hoger beroep. Martijn de Koning Middelburg -Woordvoerster OM Huis van Bewaring 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1/ Gevestigd in een voormalige gevangenis Op Zoover beoordeeld met een 8,8! V Gelegen in centrum van Almelo Tip: Enschede of Oldenzaal hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2