Stem je club naar de finale! CLUB 21 FC Bayern München, waarvoor hij vandaag zijn laatste thuisduel speelt Wachten op 'Eureka-moment' genieten. En dat plezier was er on der hem zeker.'' Bij de Duitse Mies Bouwman liet Robben het grote publiek ook zien wie hij is zonder voetbal. Hij ging op het podium een oer-Hol- lands potje sjoelen. En verklapte waarom hij ooit twintig minuten te laat kwam op een training bij FC Groningen. ,,Ik wilde wachten op een eerste kus van Bernadien, toen mijn vriendin en nu mijn vrouw.'' Linda de Mol Na de uitzending zei Cherno Joba- tey, een gezicht bij de Duitse tv- zender ZDF: ,,We hebben hier Rudi Carrell gehad. Die vond men in Duitsland verbijsterend losjes. Locker. We hebben uit Holland ook Linda de Mol gehad. Die vond ik persoonlijk erg sexy, maar laten we zeggen dat ze bij het grote pu bliek charmant over kwam. En nu hebben we Robben, die een beetje tussen die twee in zit zoals hij zich hier vanavond presenteert.'' En nu neemt hij dus afscheid. Vandaag van zijn thuispubliek, volgende week van iedereen bij de Duitse bekerfinale tegen RB Leip zig. ,,Het eindigt niet alleen voor mij. Ook Franck Ribéry en Ra- finha gaan weg. Rafinha na acht jaar. Ribéry zelfs na twaalf. Tel mijn tien jaar erbij op, dan praat je toch over 30 jaar Bayern.'' Win mooie prijzen voor jouw club Is jouw sport- of cultuurclub genomineerd voor de titel Club van het Jaar 2019? Check onze site. Als je club is genomineerd, dan kan het stemmen beginnen! De winnaar wint naast de titel een mooi prijzenpakket. Zoals een masterclass en een promotievideo waarmee je kunt laten zien waarom jouw club zo bijzonder is! Met deze verkiezing geven wij sport- en cultuurclubs het podium dat ze verdienen! Ga snel naar pzc.nl/clubvanhetjaar WAT NU? In 2012 werd hij uitgejouwd tij dens een oefenpotje met Bayern tegen Oranje in de Allianz Arena, vlak na die verloren CL-finale tegen Chelsea, met zijn gemiste penalty. Dat was zo'n fase waarin Robben heel even dacht: kan ik toch niet beter weggaan? Maar het sentiment kantelde weer snel. Een jaar later won hij dan toch de CL-finale waar hij al tijd van had gedroomd. Van Arjen Floppen tot Fussbalgott, zo noemde men het sprookje dat Robben met zijn winnende goal op Wembley schreef. Peinzend: „Na 2013 had den we nog wel één of twee CL- finales kunnen halen. Dan denk ik als eerste aan de periode met Pep Guardiola. Maar op beslis sende momenten hadden we te veel blessures. Neem me zelf: Van de zes halve fina leduels onder hem miste ik er vier." Onder Guar diola maakte Robben nog een ontwikkeling door als speler. „Hij liet me ook als nummer 10 spelen. Als diepe spits en zelfs op het mid denveld. Na mijn 30ste leerde ik het spel nog vanuit heel andere posi ties zien. Guardiola zei: jouw carrière is 'af met die Champions Leaguebeker, ga in je laatste jaren vooral zaterdag 18 mei 2019 Arjen Robben speelde 347 duels voor Bayern München. Daarin was hij goed voor 143 doelpunten en 101 assists. In de Bundesliga alleen kwam hij tot 200 duels (98 goals, 62 assists). Zijn competitiede buut voor de Duitse club was op 29 augustus 2009 tegen VfL Wolfsburg: 3-0, met 2 goals van Robben. Partners: Rabobank, NOC*NSF, Kunstbende, LKCA Ka rakteristiek beeld van Arjen keld met een bles sure. Dat wil ik niet meer.'' Ver weg, naar China, Japan, Ame rika ziet hij niet meer als optie. Robben hoopt op korte ter mijn op een 'Eureka- moment'. ,,Dat je 's morgens wakker wordt en voelt: nü weet ik wat ik moet doen. Ook praktisch gezien zou dat fijn zijn, voor de familie. Echt, het liefst had ik gisteren al over mijn toekomst beslist.'' Robben: intens blij na weer een doelpunt voor Bayern. fotoepa En nog steeds er gens om plek 1, want ik geloof niet dat ik iemand ben die vol doening haalt uit meedoen om plaats vijf of zes. Ik voel dat er nog een aantal jaren voetbal in mijn lijf zit, in die zin dat mijn basisfitheid prima is. Als we dit seizoen testen heb ben, scoor ik hoge waardes, ondanks dat ik 35 ben. Maar toch heb ik wel weer vijf maanden gesuk- MÜNCHEN Nog al tijd wikt en weegt Arjen Robben over zijn toekomst na Bayern. „Mensen geloven het soms niet als ik zeg dat ik het nog niet weet. Die denken: hij houdt het nog voor zich.'' Letterlijk vanuit alle werelddelen heeft Robben aanbiedin gen. Maar wat wil hij nog? Wat kan hij nog met zijn fragiele lijf? „Eigenlijk wil ik nog graag verder spelen. Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21