f v;j tó- s- Zzp-- - *- 'V .jsrss*?» -w- 16 ZEELAND PRINSENBEEKSE OVERLEVER Een val bij het snowboarden, waarbij ze haar rug brak, veranderde haar leven voorgoed. Prinsenbeekse Kim Feenstra Kuiper beleeft nu in Zweden outdooravonturen. L-X?-" X Xv- I en brief uit Zweden. Van Kim Feenstra Kuiper, 27 jaar, geboren en getogen in Prinsenbeek. Kim is I een survivor, een overle ver. Letterlijk en figuurlijk. Ze schrijft dat ze haar verhaal wil delen om anderen te motiveren en inspire ren. Alle reden voor een gesprek. ,,Na Markenhage in Breda en een studie kunstmatige intelligentie in Nijmegen ben ik op mijn 23ste naar Zweden verhuisd voor mijn Master, in Uppsala. Inmiddels woon en werk ik in Stockholm." ,,Voorheen had ik niks met Zwe den. Zoals iedereen in Nederland ging ik vroeger met mijn ouders op vakantie naar een camping in Frank rijk. Dat vond ik heerlijk, ik ben graag buiten. Ik wilde gewoon weg uit Ne derland, het is zo klein, zoveel men sen en zo weinig natuur. Voordat je het weet, hoor je de snelweg alweer." ,,Ik werk voor een consultancybe- drijf. In mijn vrije tijd wilde ik graag gaan kamperen, maar ik had vrijwel alleen vrienden via mijn werk in Stockholm. Allemaal consultants, jasje-dasje-types, die over hun salaris praten. ik zocht een outdoorvriend, maar kon er geen vinden. En ik had geen auto, allemaal excuses om het niet op te pikken." Een wintersportvakantie in Oos tenrijk veranderde haar leven. ,,Ik brak mijn rug bij het snowboarden. Een heel stomme val, waardoor ik maanden in bed heb gelegen. Mijn moeder kwam één week per maand langs om me te verzorgen. Andere weken had ik thuishulp, want ik kon niet zelf douchen, koken, boodschap pen doen. Ik kon niks, in het begin niet eens zelf plassen." ,,Ik had in bed natuurlijk alle tijd om na te denken. En kwam zo tot het inzicht dat werk, dat héél belangrijk voor me was, niet langer op de eerste plaats hoorde te staan. Ikzelf, mijn li chaam, mijn vrienden en familie gaan voor, daarna komt pas mijn werk. De wereld draait gewoon door Het klinkt heel gek, maar die gebroken rug is een van de beste dingen die mij is overkomen als je ziek in bed ligt. Dat geldt ook voor je werk, niemand is onmisbaar." ,,Ik slikte best lang morfinepillen en moest dat afbouwen. Toen ik ge stopt was, kon ik alleen nog maar huilen. Ik voelde me echt kut, had to taal geen energie. Dankzij een psy choloog en antidepressiva ben ik er bovenop gekomen. Normaal zeggen ze tegen depressieve mensen: 'Ga meer bewegen.' Maar ik kon niks! Toch hielp dat idee. In bed dacht ik: als ik beter ben, ga ik bergen beklim men en écht naar buiten. Dan ga ik doen waar ik zin in heb, niet alleen wat ik móet doen." Haar ongeluk bracht Kim geluk. ,,Het klinkt heel gek, maar die gebro ken rug is een van de beste dingen die mij is overkomen. Ik raad het mensen aan die helemaal gestrest zijn door hun werk.(lacht)." Na haar revalidatie pikte Kim als nog haar passie op, ze schreef zich in voor de Adventure Academy, een outdooropleiding. ,,Eén keer in de maand komen we met een groepje bij elkaar. Zeer uiteenlopende karakters, van militairen tot mensen die nog nooit gekampeerd hebben. We leren hoe je een avontuur in de buiten lucht kunt creëren. Iedere keer leer je wat anders, navigeren met een kom pas, kayakken, wat te doen bij onder koeling of oververhitting, uitrusting, kleding. Vroeger wilde ik graag mee doen aan Expedition Robinson. Niet om op televisie te komen, maar om op zo'n eiland te zitten en uitda gende dingen te doen. Waarbij er wel iemand klaarstaat, mocht je je been breken. Of je rug. Dat is bij deze Academy ook zo." Haar rug weerhoudt haar er niet van om te genieten van haar passie. ,,Laatst ging ik een paar dagen kam peren, met een zware rugzak, slapen op een dun luchtbedje. Ik had geen pijn in mijn rug, alleen in mijn armen en benen." Ze heeft geen ultieme toekomst droom, zegt ze. Wel mijmeringen. ,,Na het afronden van de Adventure Academy krijg je geen brevet, je doet het puur voor jezelf. Deze zomer heb ik als doel om 160 kilometer te lopen in het bergrijke Lofoten (eilanden groep bij Noord-Noorwegen). En soms overweeg ik om gids te worden. Lekker buiten zijn, bewegen en men sen motiveren. Of iets opzetten op het gebied van coaching. Ik heb, denk ik, een superinspirerend verhaal. En ik vind het leuk om met mensen te praten. Maar zoiets is wel een hoop zoekwerk in de aanloop." ,,Via social media praat ik al met mensen over mijn gebroken rug. En merk dat ze het fijn vinden dat ik zo openhartig ben. Ik krijg weleens de vraag of ik een peptalk wil houden voor iemand die hetzelfde is overko men. Dat vind ik lastig, want ik besef dat ik veel geluk heb gehad. En ik had al sterke rugspieren omdat ik in Ne derland onderwaterhockey speelde (als international, JH) en hier in Zwe den onderwaterrugby. Ik zie wel hoe het loopt, neem het leven zoals het is. Ik ben niet meer van het plannen voor de lange termijn." zaterdag 18 mei 2019 ZV Kim vindt geluk na een ongeluk - '.a C.j' 'i- - V - c'S- Jacques Hendriks Breda/Stockholm Kim Feenstra Kui per in haar element in Scandinavië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 144