Van Hecke zal drie weken balen, maar gaat gewoon naar Kloetinge Eren Yildizturan zit in een lastig parket BARRY VAN DER HOOFT Jonathan Constansia zit vol vertrouwen ZEELAND 15 Na de klinkende zege bij De Dijk (1-9) wil derdedivisionist het goede gevoel graag vasthouden. Dat moet op eigen veld gebeuren, tegen leider Noordwijk. Hoek De KNVB bezorgde deze week een negen meter lang bord in Hoek, waar de kampioen van de derde di visie zaterdag achter mag poseren. Bij de voetbalbond houden ze er re kening mee dat Noordwijk de titel zaterdag op sportpark Denoek vei ligstelt, maar de spelers van Hoek zouden dat feest nog best even uit willen stellen. „Noordwijk mag van mij kampioen worden en Quick Boys achter zich houden'', zegt Jo nathan Constansia. ,,Maar dan wel volgende week tegen Eemdijk en niet tegen ons.'' Na de monsterscore tegen De Dijk (1-9) - waardoor de Amster damse ploeg degradeerde - treft Hoek nu een formatie die op het punt staat voor de tweede keer op te promoveren. Bij een overwin ning in Hoek pakt Noordwijk de ti tel. Hoek kan zelf, via de play-offs, ook nog voor de tweede keer op rij promoveren. Constansia wil met zijn ploeg het maximale eruit halen tegen Noordwijk. „Wij hebben dit seizoen tegen Quick Boys gewonnen en gelijkge speeld. Uit tegen Noordwijk werd het 1-1. Er is maar één ploeg die dit seizoen twee keer van ons heeft ge wonnen en dat is DVS'33. Dan laat Ik hoor wel eens dat wij geen team zijn. Dat is echt onzin je zien dat je terecht in de top drie of vier gaat eindigen. Dat weten de clubs die ons in de nacompetitie kunnen treffen ook wel. Ik las dat Rogier Veenstra met Goes in de play-offs graag tegen ons zou spe len. Nou, ik zou ons in deze vorm niet willen treffen, hoor. Maar dat is mijn mening.'' Jonathan Constansia: ,,Het maakt me niet uit. Je moet van iedereen winnen om te kunnen promove ren. Het liefst speel ik niet tegen Goes. Niet omdat ik bang voor die ploeg ben, maar omdat ik hoop dat we allebei promoveren. Ik zie het liefst twee Zeeuwse clubs in de tweede divisie, ook omdat het goed is voor de volgende generatie, de jongens die na ons komen. Ik hoop eigenlijk dat het net als vorig jaar wordt. Op zaterdag promoveerde Hoek, op zondag deed Goes het zelfde.'' ,,Dat klopt en komt vooral doordat iedereen weer fit is. Ik hoor wel eens dat wij geen team zijn. Dat is echt onzin. We hebben veel per soonlijkheden in de selectie en dat merk je soms tijdens trainingen of na een wedstrijd. Maar op zaterdag willen we allemaal hetzelfde.'' ,,Nee. Wij gaan er vol voor. Het is de laatste thuiswedstrijd voor de play offs en na afloop wordt afscheid ge nomen van de spelers die bij Hoek vertrekken. Ook voor hen komen veel mensen kijken. Iedereen is fit, dat willen we zo houden, maar we gaan wel gas geven. Want juist als j e dat niet doet, is de kans om gebles seerd te raken veel groter. En mocht Noordwijk hier wel winnen, dan zijn ze de verdiende kampioen. Maar wel nadat wij er alles aan heb ben gedaan.'' Beide elftallen treffen elkaar mor gen opnieuw. In de periode tussen het onderlinge treffen eerder dit seizoen en de aanstaande ontmoe ting is er veel veranderd. HBS nam afscheid van oud-international Ru ben Schaken, ontsloeg trainer Mar cel Koning en degradeerde vorige week uit de derde divisie. Goes zit juist in een flow. Negen van de laatste tien duels eindigden in een zege. Daardoor kan de for matie nu de periodetitel bemachti gen. ,,We hebben aan een punt ge noeg'', weet Van Hecke. ,,Maar in deze vorm moeten we gewoon drie punten pakken.'' De verdediger knokte zich een aantal weken geleden terug in het elftal van trainer Rogier Veenstra. Hij bekleedde de rechtsback- en Wat als Goes promoveert naar de tweede divisie en Kloetinge blijft eersteklasser? linksbackpositie. Ook werd hij als middenvelder gebruikt. ,,Het maakt me niet uit waar ik sta. Zeker na zo'n lange blessure hoop je vooral op het maken van speelminuten.'' In de maanden dat de promoven dus minder presteerde, koos de Ar- nemuidenaar voor een overstap naar Kloetinge. Van Hecke moest destijds genoegen noemen met een rol als reserve. ,,Meerdere mensen vragen: Wat als Goes promoveert en Kloetinge blijft eersteklasser; wat doe je dan?'' De jongeling re ageert stellig: „Natuurlijk zal ik drie weken balen dat ik wedstrijden te gen IJsselmeervogels en Spaken burg misloop. Maar ik heb een be sluit genomen. Ik heb superveel zin in mijn nieuwe uitdaging.'' Veenstra beschikt morgen tegen HBS over een nagenoeg fitte selec tie. Alleen Daniël Wissel en Rick de Punder zijn nog geblesseerd. Column @Barryvdh9 hem voor rust vertelt dat hij warm mag gaan lopen, trilt hij even. Zou hij echt zijn debuut in de eredivisie gaan maken? Het antwoord is ja. Bij het begin van de tweede helft stapt Yassine Az- zagari het veld op. De assistent trainer geeft hem nog snel wat aanwijzingen mee, daarna begint het echte werk, in het laatste duel van NAC op het hoogste niveau. Na afloop straalt Yassine Azza- gari van oor tot oor. Zijn eerste minuten in de eredivisie pakken ze hem nooit meer af. Hij heeft prima gespeeld, zonder planken koorts, schrijft BN De Stem over het Zeeuwse groeibriljantje van NAC. Eentje die grote stappen heeft gezet. Want het is nog maar twee jaar geleden dat hij leek te vertrekken bij JVOZ, om terug te keren naar Kloetinge. Bij JVOZ besluiten ze hem vervolgens vervroegd door te schuiven naar de JO19, omdat hij die uitdaging nodig heeft. John Karelse wordt zijn trainer, één van de clubiconen van NAC. Bij de Bredase club laat Karelse vallen dat er bij JVOZ een paar interessante spelers in zijn selec tie zitten. Azzagari wordt uitge nodigd door NAC en overtuigt tijdens zijn stage. Gianni Vande- pitte maakt ook de overstap, net als Rico van Nielen. Jan Paul van Hecke, de vierde Zeeuw, wordt weggeplukt bij Goes. Bij de JO19 van NAC komen ze onder de vleugels van Willem Weijs te recht. Vanaf dan gaat het snel. Yassine Azzagari zal vast nog Eentje die grote stappen heeft gezet wel eens terugdenken aan Jan Poortvliet, die niet schroomde om hem te wisselen als hij in de Bi niet goed omschakelde. Of te rugdenken aan al die mensen die riepen dat hij niet goed genoeg was. Zouden ze weten dat Yas- sine Azzagari voetbal eet, drinkt en ademt? Dat hij na vier trainin gen in de week bij JVOZ, op vrij dagavond nog een paar uur ging zaalvoetballen in Goes? Wat nou overbelasting? Zouden ze weten dat hij voor een training altijd een lach op zijn gezicht had, ook als het pijpenstelen regende? Dat het een fijne, innemende jongen is, die thuis niet wordt gepam- perd maar met beide benen op de grond wordt gehouden? De trainers Poortvliet, Ka- relse en Weijs; ze hebben hem allemaal gemotiveerd en gesti muleerd en op hun eigen manier een duwtje in de juiste richting gegeven. Wie als jonge voetballer aan de slag gaat met verbeter- punten, kan ineens grote stappen zetten. Dat bewijst Yassine Azza- gari, die ook al een trainingsstage met Oranje onder 18 achter de rug heeft. Hij weet inmiddels ook, dat in jezelf geloven veel be langrijker is dan je iets aantrekken van de vaak ongezou ten mening van anderen. VLISSINGEN Zondag-hoofd klasser VC Vlissingen treft mor gen op eigen veld Leonidas, dat eveneens strijdt voor (direct) lijfs behoud. Bij de Rotterdammers speelt Eren Yildizturan, die één seizoen actief was aan de Irislaan en er na de zomer terugkeert. Yildizturan zit dus in een lastig parket. Vlissingen en Leonidas staan beide op een nacompetitie- plek en hebben nog twee potjes om zich direct veilig te spelen. De 21-jarige aanvaller weegt zijn woorden zorgvuldig. ,,Ik hoop na tuurlijk dat Vlissingen in de hoofdklasse blijft, ook voor me zelf', zegt hij. ,,Maar ik wil ook dat Leonidas zich handhaaft, want dat is nu m'n club.'' In september eindigde het duel in Rotterdam in 2-1. Yildizturan deed toen in de slotfase Vlissin- gen als invaller de das om. Hij ver- wacht wederom op de reserve bank plaats te nemen. ,,Ik heb af gelopen maand niks meer ge speeld'', baalt Yildizturan. ,,Dat komt omdat ik weg ga. Leonidas wilde dat ik bijtekende, maar ik heb voor Vlissingen gekozen.'' Assistent-trainer Thomas Ra- gut haalde hem over naar Vlissin- gen te komen. De jonge spits sprak ook met de nieuwe hoofd coach, Kevin Hollander. Yildiztu- ran: ,,Er komen veel jongens van een lager niveau, dus ik vind dat ik de leiding moet nemen, ook al ben ik pas 21.'' Met Josimar Pattinama, Joran Maliepaard, Gino Zuppelli en Yil- dizturan beschikt Vlissingen vol gend seizoen over vier centrum spitsen. ,,Ik kan op meerdere posi ties uit de voeten'', aldus Yildiztu- ran. ,,Ik kan van alles wat. Kevin gaat het uitvogelen.'' zaterdag 18 mei 2019 VL Hoek wil feestje even uitstellen Barry van der Hooft jARTAZI Jonathan Constansia. -Jonathan Constansia Tegen wie speel jij het liefst in de play-offs? Het niveau is de afgelopen weken omhoog gegaan bij jullie. Wordt Noordwijk vanmiddag in Hoek kampioen? De wedstrijd eind september tegen HBS leverde bij Goes la chende en treurende gezichten op. Het elftal won met 2-1, maar zag Klaas van Hecke gebles seerd uitvallen. De verdediger moest maandenlang toekijken vanwege een knieblessure. ,,Daar ben ik niet meer mee bezig.' Len Wolters Goes - Klaas van Hecke Debuut Dit is het moment waar hij over heeft ge droomd. Als de trainer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 143