Een hele omslag voor Borsele IN DE REGIO 'Ze dealen, zuipen en scheuren op het havenplateau in Sint-Annaland' 6 Analyse MIJN DORP, MIJN STAD De oude, nogal hiërarchisch ingestelde gemeentelijke organisatie maakt plaats voor een platte organisatie. En daarbij hoort ook een gezonde, open manier van samenwerken. Dat gebeurde voorheen niet al tijd. Zoals in zoveel gemeenten mopperden ook inwoners van Borsele over de macht van het ambtelijk apparaat. Twijfelden mensen er aan wie er nu eigen lijk de baas was in het gemeente huis. In de gemeente Borsele had een kleine groep in de ambtelijke top veel invloed op het beleid. Met deze reorganisatie moet voorgoed worden afgerekend met deze cultuur. Veel minder chefs, die zich bovendien niet met de details van het beleid be zighouden. Nee, de medewerkers zijn zelf verantwoordelijk voor hun werk. Ze kunnen hun voor stellen en ideeën nu zelf uitleg gen en verdedigen bij de college leden. Het klinkt logisch, maar het vergt een hele omslag. Het betekent immers meer vrijheid in het werk, maar vooral ook meer eigen verantwoordelijk heid. En dat is niet iedereen ge wend. Misschien nog wel belangrijker is dat van medewerkers wordt verwacht dat ze elkaar leren aan spreken. Op een normale, res pectvolle manier, maar wel alert. Is er iets vreemds, denk je dat het anders of beter kan? Zeg het. Ie dereen, van hoog tot laag, wordt geacht de integriteit van de orga nisatie te bewaken. Dat zal nog lastig worden, want niet ieder een vindt het gemakkelijk om een ander aan te spreken. Maar die mensen krijgen daarbij hulp, belooft burgemeester Dijkster- huis. Bijzonder aan dit reorganisa tieplan is ook dat het mede door de medewerkers zelf is bedacht. Een extern bureau heeft het pro ces wel begeleid, maar de mede werkers hebben een grote in vloed gehad. Dat vergroot niet al leen het draagvlak, het maakt de kans van slagen ook een stuk groter. Transparant Deze reorganisatie gaat niet al leen maar over de ambtenaren. Natuurlijk, zij moeten zich een andere manier van werken aan leren, gaan misschien deel uit maken van een andere afdeling. Maar ook de inwoners gaan hier van profiteren, is de bedoeling. De gemeente Borsele wil voort aan op een andere manier naar buiten treden. Het is niet meer 'de gemeente die bepaalt', maar samen met de inwoners wordt gewerkt aan nieuwe plannen. Dat proces is al in gang gezet, denk maar aan het masterplan Nieuwdorp of de gesprekken die worden gevoerd over de toe komst van de dorpen. Het is zaak om die transparante manier van werken door te zetten. Zowel binnen als buiten het gemeente huis. SINT-ANNALAND Bewoners van twee appartementencomplexen in Sint-Annaland zijn boos op de ge meente Tholen. Ze voelen zich 'ge lokt met prachtige plaatjes en wer vende teksten in brochures', maar wonen er niet naar hun zin. Dat komt vooral door hard rij dende auto's en wildparkeerders op het havenplateau, schrijven ze in een brief aan het gemeentebestuur. Ook hangjongeren zorgen voor on rust: ,,Men scheurt met auto's, sla- lomt, remt keihard, toetert, deal, zuipt, rookt, gooit rotzooi uit auto's, speelt keiharde muziek en steekt vuurwerk af." De briefis afkomstig van de bewonerscommissie Anna- hof en de Vereniging van Eigenaren (Vve) van het appartementencom plex aan de Boulevard, dat een stukje verderop staat. ,,Het gevoel van rust en veiligheid ontbreekt", schrijven ze. ,,De ge meente Tholen is daarvoor verant woordelijk." De bewoners pleiten onder meer voor snelheidsrem mers, duidelijkere parkeerplaatsen, en willen dat het havenplateau minder uitnodigend voor hangj on- geren wordt gemaakt. ,,Maar de ge meente toont geen enkele welwil lendheid om aan onze wensen te gemoet te komen." Wethouder Frank Hommel herkent zich niet in dat beeld, zei hij deze week in de commissievergadering. ,,We zijn al sinds 2017 in gesprek met de bewo ners en blijven dat." Hij zegt dat de bewoners wat het verkeer betreft, hun verwachtingen gebaseerd heb ben op basis van een verkoopbro chure. ,,Daarin zie je geen auto's rij den, maar mensen wandelen op wat nu de weg is. Terwijl het altijd een verkeersweg is geweest." Wel zei hij toe dat er deze zomer een nieuwe verkeersmeting wordt ge daan. Ook zijn jeugdwerkers van de gemeente in gesprek gegaan met Stallandse jongeren. Wijkmarkt Peuterevenemen Zomerconcerten Boerderijdag Zaterdag Zondag zaterdag 18 mei 2019 GOES De bouw van het nieuwe hoofdkantoor van vakantiegigant Roompot aan de Nansen- baan in Goes nadert z'n voltooiing. Met z'n acht tien meter hoogte is het gebouw één van de blikvangers op bedrijventerrein De Poel. Vanaf de snelweg is inmiddels ook voor iedereen dui- delijk te zien welke organisatie in het pand trekt, want de naam 'Roompot Group' is met grote witte letters aangebracht. In het gebouw werken binnenkort ongeveer vierhonderd men sen. De kantoren in Kamperland en Middelburg worden gesloten. foto peter buteijn Borsele reorganiseert. Op naar een gemeente die vol doet aan de eisen van de huidige tijd. Maar wat wil dat eigenlijk zeggen? Melita Lanting Heinkenszand GOES Rondom buurthuis De Pit in Goes-Zuid wordt vandaag een wijkmarkt gehouden. Er staan kra men, er is een rommel markt en er worden acti viteiten voor kinderen gehouden. Aanmelden voor deelname aan de vrijmarkt kan via wijkmarkt@ buurthuisdepit.nl. Van 10.00 tot 15.00 uur is ie dereen welkom om de wijkmarkt te bezoeken. KAPELLE Wiedewei, Optisport Groene Woud en Fysio- Kapelle houden vandaag een baby- en peutereve nement in Kapelle. Ou ders kunnen samen met hun kinderen deelnemen aan baby- of peuter- zwemmen, peutergym en voetjebal. Belangstel lenden zijn van 09.30 tot 12.30 uur welkom bij Optisport Groene Woud Vroonlandseweg 45 in Kapelle. Deelname is gratis. THOLEN Kinderkoor Eigenwijs geeft vandaag de aftrap voor de Thoolse zomer- concerten dit kalender jaar. Om 14.30 zullen on geveer 35 kinderen een concert geven in de RK kerk. Het betreft een voorconcert. Het officiële openings concert vindt plaats op zaterdag 25 mei in de koorkerk van de Grote Kerk. St„- - .r Vandaag is er een boerderijdag in Lewedorp. FOTO WILLEM MIERAS LEWEDORP Vandaag, van 10.00 tot 16.00 uur, is de boerde rijdag in Lewedorp. Eer der werd op deze plaats een verkeerde datum genoemd. Iedereen is vandaag welkom aan de Nieuwe Kraaijertsedijk 22. De kalfjes en koeien zijn te bekijken, er is een speurtocht en de nieuwe boerderijwinkel wordt geopend. BORSSELE Plein centrum, vanaf 10.00 uur: Jaarmarkt, rings teken, helikopter- vluchten en 'Heel Borssele Bakt' ELLEWOUTSDIJK 't Muzeoor, vanaf 09.30 uur: lentewan deling GOES Grote markt, 09.00-16.00 uur: Weekmarkt; HCR De Zwaan, 09.00 uur: Meidoorntocht Trim- en Toerclub Kapelle; 10.00-15.00 uur: Ga rageverkoop; de Mythe, 11.00-12.00 en 15.00-16.00 uur: Gra tis workshop stripte kenen; 't Beest, 13.00-14.00 uur: Gra tis workshop stripte- kenen; Hotel Bras serie Katoen, 15.30 17.00 uur: Gratis workshop creatief schrijven; Goederen loods, 20.00 uur: Le zing Europarlementa riër Anja Hazekamp KAPELLE In en rond de NH Kerk, 10.00 16.00 uur: Kunst markt en Schilders dag; Petrakerk, 19.00 uur: Optreden Urker Mannenkoor Hallelu jah KRABBENDIJKE Her vormde Kerk, 19.30 uur: Zangavond met Christian Verwoerd KRUININGEN Boer derij aan Hogenak- kerweg 25, 08.30 11.00 uur: Biologische groentemarkt THOLEN Dorpsplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt BATH Lillostraat 15, 10.00 uur: Optreden koor The Revivals ELLEWOUTSDIJK Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur: Oecumeni sche bijeenkomst GOES Inloophuis Oase, 11.00-12.00 uur: Kinderclub Schatzoekers voor kinderen van 4-13 jaar; Manhuistuin, 12.00 uur: Concert Muziekvereniging Eu terpe en Musical Vrienden SCHORE Kerk, 14.30 uur: Lenteconcert Kapels Gemengd Koor en Mandoline orkest Excelsior.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 139