Wel of niet naar de 80ste verjaardag van mijn voormalige schoonmoeder? Ik ben single. Piep ik als ik op een matje in de huiskamer te slapen word gelegd? JOOST MAG 'T WETEN Single tussen allemaal stelletjes, dat klinkt al een beetje zielig, vind ik. En dan op een matje worden gelegd. Als een baboe uit de tijd dat we Indië nog hadden: echt zielig, als je het mij vraagt - en dat doet u. Zo'n gevoel alsof je niet meetelt is trouwens ook een zielig gevoel. Zo zou ik het tenminste ervaren. Een jaar later bent u nog steeds single tussen al die stelletjes. En kennelijk geen trio in zicht. Inte gendeel: onderin een stapelbedje. Ik aarzel niet het Zielig met een hoofdletter Z te noemen. Uw bedgenoot boven, die kleine kinderen willen altijd in het bovenste bed: een 4-jarige! Klinkt toch een beetje alsof u ook als een klein kind wordt behandeld. Mag ik inmiddels het woord zielig met vetgedrukte letters schrijven? Ja toch? U voelt zich niet serieus genomen. Wie wel, zou ik zeggen die zo behandeld wordt. Ik weet niet wat een pieper is, maar dat u een punt hebt, staat voor mij vast. En dat punt en uw hele situatie tijdens het jaar lijkse familieweekend zou ik met één enkel woord willen omschrijven: ZIELIG! Met enige jaloezie moet ik vaststellen dat de relatie tussen u en uw ex-man heel wat beter is dan die tussen mij en mijn vrouw. Terwijl ik zesenveertig jaar ben getrouwd en, alimentatie- schuw als ik ben, niet aan scheiden denk. En dan die grootmoedigheid ten opzichte van de nieuwe vriendin! Netjes mee kennisgemaakt en kennelijk heeft zij van u het keurmerk van de Vereniging van Huisvrouwen gekregen. Ging het bij elke scheiding maar zo. Ter zake: het verbaast mij niet dat uw ex- schoonmoeder zo'n ruimdenkend iemand als u heeft uitgenodigd. En als uw verstandhou ding met de nieuwe liefde goed is, waarom zou u niet allebei naar dat diner kunnen? Die inbur gering is uiteindelijk uw zorg niet. U moet ophouden het allemaal voor een ander uit te dokteren. Uw oude fout, is mijn indruk, maar niemand is volmaakt natuurlijk. Hebt u eigenlijk wel zin om naar dat diner te gaan? Zo nee, verschuil u niet achter een nieuwe vriendin. Geen smoesjes a.u.b. En zo ja: veel plezier en felici teer de jarige namens mij. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (76) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn man en ik zijn vorig jaar gescheiden. Hij kreeg - gelukkig - snel een nieuwe liefde; ik heb haar ontmoet. Binnenkort wordt mijn voormalige schoonmoeder 80. Ze wil mij bij het feestdiner hebben. Ik vind dat ze dat niet moet doen, dat ze de nieuwe vrouw van mijn ex de kans moet geven 'in de familie' te komen. Zij wil daar niet van horen. Wat is wijsheid? Vorig jaar was ik tijdens het jaarlijkse familie weekend de enige single. Daarom vond mijn moeder dat ik op een matje in de woonkamer kon liggen in plaats van in een slaapkamer voor mezelf. Ik liet weten dat ik zo het gevoel kreeg niet mee te tellen. Dit jaar deel ik een stapelbed met mijn 4-jarige neefje. Ik voel me niet serieus genomen. Heb ik een punt of ben ik een pieper? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 18 MEI 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 131