'Als je niet kunt lezen, kun je in een winkel niet zien waar iets staat of wat erin zit' INTERVIEW De beesten van boer Bert Jan Paul Schutten Reggie Naus Blitz! Dino's in de ruimte Rian Visser Lars Deltrap Dikke Vik en vieze Lies zoeken het uit Sunna Borg huis Eva van Aalst 32 Lezen boer Bert t «if». De geheimzin nige verdwijning van Toni Malloni Harmen van Straaten Juf Braaksel en de magische ring Carry Slee p^"vg" Logboek van 110 Billy Donderbus let. beek P tus >- T >;VosV Haas _r Een mop met een bij bij Riet Wille Spekkie en Sproet: Wacht woord Amigo Vivian de Hollander Vos en Haas: Feestboek Sylvia Vanden Heede Thé Tjong-Khing De rioolridder: Keesie Kippen kop 1 Jozua Douglas Evi Thijs (10, groep 6) Gelderland ,,Ik schrijf zelf ook boeken. Eentje heet De dromersclub, dat gaat over een jongetje. Want al ben ik een meisje, ik vind niet dat ik dan per se over meisjes zou moeten schrijven. Ik kan me heus wel in jongetjes inleven, hoor.'' Yfke van Oosten (10, groep 6) Zeeland ,,Lezen moet je vaak oefenen. Als je het nog niet zo goed kunt, kom je soms wel moeilijke woorden tegen. Maar die kun je dan vragen. En je kunt je altijd laten voor lezen. Maar zelf lezen is leuker. In mijn klas lezen veel kinderen vooral Dagboek van een Loser, of Niek de Groot, met op elke bladzij een strip of tekening. Ik vind die ook supergrappig, maar ik lees net zo graag boeken met veel letters.'' Luka Bellinga (10, groep 6) Groningen ,,Als je leest, kun je je fanta sie de vrije loop laten. Je kunt helemaal losgaan. Je hebt het het ook echt nodig. In een winkel bijvoorbeeld. Als je niet kunt lezen, kun je niet zien waar iets staat of wat erin zit. En als je je fantasie niet de vrije loop kunt laten, kun je ook niet in oplossingen denken bij een probleem.'' Gebed (vo Fee Bredewold (11, groep 7) Overijssel ,,Om het stemmen te pro moten, heb ik een apart Instagramaccount, daarop geef ik boeken- tips. En voor de klas heb ik op Squla een Kinder- juryboekenquiz gemaakt met de twee boekenlijs ten. De kinderen moesten eerst bepalen van welk soort boeken ze houden en dan stapsgewijs ont dekken welke boeken voor hen geschikt zijn. Nu hoop ik dat ze die ook gaan lezen.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 120