bolderman.nl Voor fantastische reizen! EUWS 11 «MIE' PORTRET DION VAN DIERMEN Dion van Diermen (32) ging in Californië voor de Amerikaanse droom. Hij werkte met sterren als Brad Pitt en George Clooney. Een dramatisch ongeval betekende het einde van zijn leven. Waddinxveen Vier weken geleden, op een donderdag avond, steekt Dion van Diermen uit Waddinxveen Atlanta Avenue in LA over. Hij heeft een koptelefoon op, komt net van de sportschool en is vlak bij zijn huis aan Huntington Beach, Californië. Dan volgt een klap. Een SUV, met een 17-jarige jongen achter het stuur, schept hem. Dion is op slag dood. De volgende dag zit Dions broer Rutger (39) met zijn vrouw Saskia in de zon op hun dakterras in Rotter dam. Zijn telefoon gaat en brengt een alarmerend berichtje van zijn schoonzus Adrienna uit Amerika. 'Slecht nieuws over Dion, bel me', leest Rutger. ,,Ik dacht: het zal toch niet?'' Even later zegt Rutger zijn moeder Liesbeth (64) op de camping in Waddinxveen dat ze moet gaan zitten. Hij moet haar vertellen dat haar jongste zoon is verongelukt. ,,Je kind verliezen is heel erg'', zegt Liesbeth zacht. ,,Elke ochtend als ik wakker word, is dat het eerste waar aan ik denk. En 's avonds komt het besef: alweer een dag voorbij.'' In 2011 verruilt Dion Waddinxveen voor Los Angeles. Twee jaar eerder ontmoette hij tijdens een reis in Thailand de Amerikaanse Adrienna, een voormalig castingdirector en ad vocaat. Ze werden smoorverliefd. ,,Ze wilden voor altijd bij elkaar zijn'', zegt Liesbeth. ,,Ze hadden een goed leven samen en woonden op prach tige plekken, downtown Los Angeles en aan Hollywood Boulevard.'' Verkleedpartijtjes In die nieuwe omgeving lonkt de Amerikaanse droom. De blonde, Hollandse Dion valt op in het hart van de Amerikaanse filmindustrie. Dion wordt gecast voor figuranten rollen in blockbusters als Fury, Subur banite en de bioscoophit Captain Maruel.,,Verkleedpartijtjes voor vol wassenen'', glimlacht Rutger, terwijl hij foto's bekijkt van zijn broer in de meest uiteenlopende outfits. Hij ver telt hoe zijn broertje ineens op de set stond met grootheden als Brad Pitt We hebben Dion begraven op de plek die hij nooit wilde verlaten en Matt Damon. ,,Hij vertelde me ook over Michael Douglas, die kwam bin nenlopen en binnen een kwartier de scène erop had staan. 'Daar was een meester aan het werk', zei Dion.'' Liesbeth: ,,En George Clooney is een heel aardige man, dat zei hij ook.'' Hoewel de wereld van glitter, gla mour en filmsets lonkt, blijft Dion zichzelf. Een jongen met een hart van goud, vertelt Rutger. Waar hij zich in Nederland inzette voor revalide rende ouderen, ging hij in Amerika zwemles geven aan autistische kin deren. ,,Hij had er soms grote moeite mee dat hij zich in de upper class be gaf. Voor armoede is geen oog in Los Angeles. Hij vond het erg dat dingen die mensen nodig hebben, in Ame rika zo duur zijn.'' Dion komt regelmatig naar Neder land, zoals na het overlijden van hun vader Dick, in 2012. De band met zijn familie in Nederland blijft door de ja ren heen onverminderd sterk. ,,We konden elkaar niet vastpakken, maar hadden altijd contact'', zegt Rutger. ,,Via Facetime volgde hij zelfs het voetbal van mijn zoontje. Hij was er echt bij langs de lijn. En de cadeaus van 'uncle Dion' werden altijd live uitgepakt en bewonderd.'' Rutger zoekt zijn 'kleine broertje' regelmatig op in de VS. Hij ziet hem voor het laatst in oktober. Moeder Liesbeth reist in maart nog naar haar jongste zoon. ,,We hebben een heer lijke tijd met elkaar gehad'', zegt ze. ,,Dion nam me mee in zijn gezonde leefstijl, naar het strand gaan, sporten en gezond eten. Ik heb er ontzettend van genoten.'' Nu zijn Rutger en Liesbeth terug uit Los Angeles, waar ze met familie en vrienden Dion naar zijn laatste rustplaats hebben gebracht. Hij is be graven in Hollywood Hills, in Forest Lawn Memorial Park, pal achter de beroemde Hollywoodletters. Daar is hij voor altijd omringd door filmle gendes als Paul Walker en Elizabeth Taylor. Rutger: ,,We hebben Dion begraven op de plek die hij nooit wilde verlaten. Dat hij daar is, dicht bij zijn vrouw, voelt voor ons goed. Dion blijft voor altijd 32, voor altijd de knappe man die hij was.'' Alles wijst erop dat er geen opzet in het spel was bij de dood van Dion. De bestuurder had ook geen drank of drugs gebruikt. Toch loopt het on derzoek nog, omdat mogelijk sprake is van wrongful death, oftewel dood door schuld. De familie is niet van plan een claim in te dienen. ,,We gaan ervan uit dat die jongen getrau matiseerd is, net als wij.'' Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8 dagen Kirchberg in Tirol 8 dagen Harrachov en het Reuzengebergte 8 dagen Boedapest en omgeving 8 dagen Venetië en omgeving 8 dagen De Engelse Rivièra 8 dagen Bohemen en Praag zaterdag 18 mei 2019 Dion en zijn moeder Liesbeth. foto frank de roo Dion had een droom, maar stierf in L.A. Serena Hofman Dion als figurant in Hollywood. -Rutger van Diermen Vertrekdata: 1,15,22,29juni 7 13,20,27juli/10,17,24 augetc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 1,15,29 juni/ 13,27 juli 710,24 aug 7 7 sept. Vertrekdata: 1 juli/ 12 aug 72,30 sept. Vertrekdata: 1,15,22 juni 7 14,21,28 sept Vertrekdata: 1,15,29 juni 713, 27juli710,24 aug 77,28 sept. Vertrekdata: 8,22 juni 76,20 juli 73,17,31 aug 714,28 sept

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11