'Je hebt de sleutel altijd zelf in handen' ,,Ik leef zo gestructureerd dat ik met veel plezier twee dagen carnaval heb gevierd. Niet zoals anderen met een bak friet of een kapsalon. Ik eet soep en brood, maar vier het wel met een pilsje en wijntje erbij. Ik vertrouw inmiddels zo op mijn wilskracht dat ik weet dat ik naderhand mijn regime oppak - yoghurt met sinaas appels, twee sneetjes brood, fruit en avond eten. Daar gaat het mis bij de meesten: als ze eenmaal afwijken van hun schema den ken ze vaak 'laat dan ook maar'. Ik niet. Regelmaat bezorgt mij een gevoel van vei ligheid. Ik eet bewust en minder. Dat is overzichtelijk, daarom houd ik het al zo lang vol. Na al die jaren ben ik nog steeds gehalveerd: ik weeg zo'n 89 kilo. Ongeveer het gewicht dat ik na mijn deelname aan Obese had. Snel na het programma zijn mijn buikwand, benen en armen gecorrigeerd. Ik zit dus strak in de jas. In die tijd werd mijn moeder ernstig ziek. Er werd bij haar een hersen tumor geconstateerd. Zij is in 2012 gestor ven. Na de zware maanden bij Obese voelde het alsof ik in een nieuwe rollercoaster belandde. Ik heb toen gezegd: voor haar fiets ik de Alpe d'Huez op. Als een soort emotionele afsluiting. Ik heb een jaar keihard getraind, samen met vier mannen, om in 2014 die berg op te kunnen rijden. Op de dag zelf zat ik om kwart over vijf 's morgens op de fiets. Ik had mezelf voor genomen: hoe zwaar het ook is, ik moet en zal naar boven. In elke bocht heb ik aan mijn moeder gedacht. Het ging onverwacht goed: om half negen was ik boven. Zielsblij en trots. Want het is een bijzondere presta tie als je 180 kilo hebt gewogen. Ik had al een dikke knie, maar door die inspanning ging dat gewricht volledig ka pot. Ik moest worden geopereerd en kreeg een nieuwe. Hetzelfde gebeurde vorig jaar bij mijn heup: ook die moest worden ver vangen. Ik lijk wel de Bionische Vrouw. Ik denk dat die chronische blessures een erfe nis zijn van jarenlang overgewicht. Dat ik bij Obese een ware fysieke slijtageslag heb geleverd om van de kilo's af te komen, heeft er niet bepaald aan meegeholpen. Ik revali deer nu. Doordat ik in de lappenmand zat heb ik mijn werkzaamheden opgeschort voor het programma Reset! your life, waarbij we mensen begeleiden naar een betere levensstijl. Desondanks ben ik tevreden: door Obese heb ik zelfvertrouwen. Niemand kan mij wijsmaken 'jij kunt dit niet'. Ik weet dat ik de sleutel in eigen hand heb.'' Angeli van Bergen (56) uit Oss, deelnemer in 2011 Zwaarste gewicht: 180 kilo Nu: 89 kilo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 115