'Ik wil dit jaar 115 kilo wegen' I i 'Je hebt er hulp bij nodig' ,,Na het programma kwam ik in een zwart gat terecht. Het contact met mijn personal trainer verwaterde, ik had nergens zin in en voelde me moe. Logisch: ik had alles gegeven wat er in mij zat. Ik had maanden lang zes dagen per week urenlang getraind, mijn sociale contacten op een laag pitje gezet en ik was 80 kilo afgevallen. Mijn lichaam was op. Ik kreeg zin in dingen die ik niet mocht: broodjes, rijst, aardappelen. D oor dat eten in combinatie met een gebrek aan beweging kwam ik snel aan. Ik heb mezelf gelukkig kunnen herpak ken, mede doordat ik in 2015 weer in con tact kwam met mijn ex-vriend in Tunesië. Na die ontmoeting zijn we relatief snel getrouwd en in Enkhuizen gaan wonen. Ik weeg nu 135 kilo en wil nog minstens 20 kilo kwijt. Ik heb een grote kinderwens en als mij dit lukt, wil ik zwanger worden. Dat vooruitzicht motiveert mij enorm op mijn eten te letten en vier keer per week de sportschool te bezoeken. Ik doe aan cardio, krachttraining en een combinatie daarvan. Ook wandel ik veel. Ik wil dat doel voor het einde van 2019 halen. Meedoen aan het programma Obese was voor mij hard werken. Ik heb er geen seconde spijt van gehad. Ik denk dat je alleen slaagt als je volledig achter het besluit staat je leven te veranderen. Je omgeving kan je nog zo pushen of wijzen op het gevaar voor je gezondheid, je moet zelf willen. En ik denk dat hulp en begelei ding daarbij nodig zijn. Het is namelijk moeilijk om zo'n zware weg in je eentje af te leggen.'' Daisy Dijkhuis (31) uit Enkhuizen, deelnemer in 2015 Zwaarste gewicht: 221 kilo Nu: 135 kilo ZATERDAG 18 MEI 2019 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 113