Reeks zomerconcerten zit meer dan propvol 7 Wie is Tim Schakel? TIM SCHAKEL VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE Een stiekeme verslaving of last van schuldgevoelens? Kom biechten, of je nu gelooft in God of niet. Die oproep doet Tim Schakel, de nieuwe, 29-jarige voorganger van de Vrije Evangelische Gemeente in Yerseke. SPORTDAG Biecht „Vroeger konden mensen met hun geestelijke nood naar een voorgan ger of ouderling. Nu velen de kerk hebben verlaten, is dat niet meer vanzelfsprekend. Maar ook men sen die niet religieus zijn of chris telijk zijn opgevoed lopen nog steeds rond met schuldgevoelens. Met een geweten dat spreekt over dingen die ze gedaan hebben te gen zichzelf of anderen. Ik wil de weg om met die schulden naar God te gaan nadrukkelijker aan bieden. Je hóeft er niet alleen mee rond te lopen." „Oorspronkelijk was het een sa crament: een heilige handeling waarmee God genade verleende. Mensen biechtten bij de priester en gingen daarna vrij van schuld naar huis. Een groot misverstand is dat protestanten geen biecht kennen. De reformatie heeft niet met de praktijk, maar wel met het sacramentele karakter gebroken. Het staat als een paal boven water dat de Bijbel ons opdraagt aan el kaar de zonden te belijden. Dat hoeft niet bij de dominee te zijn. Als je iets verkeerd hebt gedaan, is het goed iemand in vertrouwen te nemen en dat aan het licht te brengen. Dat geeft niet alleen lucht en ruimte voor jezelf, maar God wil dat zegenen. Het grote verschil met het sacrament is dat niet de dominee of de priester, maar alleen God zelf die zonden kan en wil vergeven." „Schuld gaat vaak gepaard met schaamte. Het voordeel van biech ten aan een geestelijke is dat ik verschoningsrecht en zwijgplicht heb. Net als andere voorgangers is het mij bij wet verboden om wat mensen mij vertellen, door te ge ven aan bijvoorbeeld de politie. Ik plaats die advertenties niet om zieltjes te winnen, ik ga er geen volle zalen mee trekken. De Heere Jezus geeft als voorbeeld de goede herder die zijn kudde met 99 scha pen achterlaat om dat ene verloren schaap te zoeken en het op zijn schouders terug te dragen." ,,Ik heb geen biechthokje, maar ik houd wel bewust een wekelijks spreekuur in de kerk. Door een bordje in het voorportaal zien be zoekers of ik in gesprek ben of dat ze door kunnen lopen. Tot nu toe is nog niemand op de dinsdag avond langs geweest, maar ik ad verteer ook nog maar een paar we ken. Wel wordt gebruikgemaakt van de mogelijkheid om een af spraak te maken om te biechten. Ik begin met luisteren en stil zijn. Pas wanneer iemand zijn verhaal heeft kunnen doen, vraag ik of ik ook wat uit de Bijbel mag lezen. Dat is vrijblijvend en hoeft niet, al is het wel mijn diepe wens om mensen over Jezus Christus te vertellen. Het zou prachtig zijn als mensen hierdoor ook de weg naar de kerk weer (te rugvinden. Maar ook mensen die dat niet willen, blijven welkom om te biechten." THOLEN De belangstelling voor deelname aan de Thoolse zomer- concerten is zo groot dat er onvol doende plaats is alle muzikanten, zangers en groepen ruimte te bie den. ,,Helaas moeten we soms nee verkopen", zegt Anja Elenbaas. De concertreeks begint zaterdag aan zijn zevende seizoen. Twintig weken lang is er elke zaterdag om 14.30 uur een concert in de Grote Kerk, rooms-katholieke kerk of de Gasthuiskapel in Tholen-stad. ,,Het is puzzelen om alle optre dens gepland te krijgen", zegt me deorganisator Anja Elenbaas. ,,De Grote Kerk is vaak bezet. Eigenlijk komen we een locatie tekort." Ook dit jaar waren er meer aanmeldin- gen dan plaatsen. Voorheen kre gen deelnemers voor wie geen plaats was in het programma de garantie dat ze een zomer later aan de beurt kwamen. Maar die toe zegging doet de organisatie niet meer. Wel is de concertreeks dit jaar uitgebreid met een extra con cert. Eenentwintig in totaal. Nieuw is het pre-concert, zegt Elenbaas. ,,Zie het als opwarmer tje van de reeks concerten." Kin derkoor Eigenwijs trapt zaterdag in de rooms-katholieke kerk af. Doel van de zomerreeks is lokale en regionale muzikanten een po dium bieden. Het volledige pro gramma staat op de Facebookpa- gina Zomerconcerten Tholen. vrijdag 17 mei 2019 Voorganger adverteert voor biecht Tim Schakel roept gelovigen en niet-gelovigen op tot biechten: ,,Je hóeft niet alleen met je schuld rond te lopen.'' foto marcelle davidse Tim Schakel had al als kind het verlangen om voorganger te zijn. Hij groeide op in een orthodox- gereformeerde bondsgemeente en kwam vanaf zijn twaalfde in de 'charismatische' Volle Evan gelische Gemeente terecht. Na een afgebroken studie aan de pabo werd hij straatevangelist. Drie jaar later begon hij als maatschappelijk werker bij het Leger des Heils in Dordrecht. Daarnaast ging hij regelmatig voor in uiteenlopende kerken, waaronder de Vrije Evangelische Gemeente in Yerseke. Deze ge meente, de kleinste van de vijf kerken in Yerseke, deed eind 2018 een beroep op hem. Met zijn vrouw Annique en twee dochters woont Schakel nu in de pastorie naast de witte kerk aan de Kaaistraat. Hij hoopt dit jaar zijn opleidingen theologie aan het Baptisten Seminarium en het Evangelisch College af te ron den. Na zijn studie mag hij zich formeel dominee noemen, al hecht hij zelf niet veel waarde aan deze titel. Joeri Wisse Yerseke Waarom een wekelijkse adver tentie in de huis-aan-huiskrant? Wat is het doel van biechten? Waarom zou een ongelovige bij u aankloppen? Hoe gaat het biechten in z'n werk? HEINKENSZAND Zo'n 700 schoolkinderen uit de ge meente Borsele hebben giste ren meegedaan aan de jaar lijkse schoololympiade in Bor- sele. De oudste kinderen waren op de sportvelden in Heinkenszand bezig waar ze maar liefst 28 verschillende spellen speelden. De dag werd geopend met een doedelzak speler en demonstraties van Highlandgames. Daarna kon den de kinderen zich uitleven. Leerlingen van het Ostrealy- ceum begeleidden de spor ters. In het zwembad hebben de kinderen van de groepen vijf en zes een soortgelijke sportdag gehad. FOTO MARCELLE DAVIDSE Bericht voor (buiten)kerkelij ken - Schuldgevoelens? - Geheimen? - Verslaafd? - Criminele banden? - Misstap begaan? Blijf er niet alleen mee rondlopen! Kom het in vertrouwen met me delen. Ik heb zwijgplicht en verschoningsrecht. Of je nu gelovig bent of niet: wees hartelijk welkom, ik wil luisteren naar je. Waar: Vrije Evangelische Gemeente Yerseke (Kaaistraat 20, witte kerkgebouw) Wanneer: Iedere dinsdag tussen 20.00 en 21.00 uur, of op afspraak. Tel. 0113 - 57 12 25 timschakel@live.nl Prijs: Gratis Tim Schakel Voorganger VEG Yerseke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60