Competities op de schop Ilham Abali fit en vol vertrouwen richting EK-finale Erwin Adan aast op unieke hattrick ZEELAND 15 s beide teams geen titelaspiraties. „Alleen bij een hele ruime over winning voor één van de twee ploegen is dat misschien nog een optie.'' Een ruime overwinning ziet Fe- lius echter nog niet zo snel gebeu ren. ,,We zijn behoorlijk aan elkaar gewaagd. Ik denk dat MLTC licht favoriet is, omdat ze in de breedte misschien iets sterker zijn en bo vendien spelen zij thuis. Maar wij zullen zeker voor 3-3 gaan en als al les op z'n plek valt kunnen we misschien stiekem voor een 4-2- zege gaan.'' ,,Over de opstellingen wordt in de wandelgangen al volop gespe culeerd, maar het kan nog alle kan ten op aangezien beide teams vier spelers met speelsterkte 3 op kun nen stellen. Het verschil zit voor namelijk in de leeftijd en fitheid'', zegt Felius met een grijns. ,,Wij zijn de oudere garde met veelal spelers achterin de dertig en zelfs in de veertig. Dat zal ook een rol spelen.'' Toch heeft die ervaring volgens de Vlissingse captain ook zo z'n voordelen. ,,In de dubbels zijn wij met onze routine in prin cipe sterker, dus als de enkels goed vallen zit er voor ons misschien wel iets moois in.'' Felius voelt zich op beide clubs goed thuis. Ik ben nu lid bij De Schelde en competitielid bij MLTC. ,,Volgend jaar draai ik dat om, puur uit gemak omdat ik te genwoordig in Middelburg woon en dan samen kan trainen en vrij spelen met die jongens hier. Zo PIRAMIDE Het verschil zit voornamelijk in de leeftijd en fitheid hoop ik nog veel te blijven tennis sen en wil ik fit worden om meer ITF-seniorentoernooitjes te spe len.'' Geintjes Op dinsdagavond trainen Felius en Smit samen met de mannen van MLTC in Middelburg. Dat le verde in aanloop naar de derby al de nodige geintjes op. ,,Afgelopen dinsdag waren Jasper en ik niet welkom op de training. Wij had den gekscherend gezegd dat we eens goed zouden kijken hoe zij er voor staan. zegt Felius met een knipoog. ,,En vrijdagavond zijn we uitgenodigd om voor een heftige stapavond.'' In de halve eindstrijd (3-1-winst tegen Spanje) werd Abali na 71 mi nuten nog naar de kant gehaald met een kuitblessure. ,,Dat was vooral uit voorzorg'', stelt Abali aan de vooravond van de finale. ,,Je moet er toch niet aan denken dat je de finale zou missen door een lullige blessure.'' Tijdens de poulewedstrijden was oranje al met 3-2 te sterk voor de Duitse vrouwen. ,,In de poule wedstrijd tegen Duitsland begon nen we direct heel sterk en dat zullen we nu ook weer moeten doen. Dat was een verhitte strijd en dat zal het in de finale ook weer worden. Ik verwacht dat we er al lebei vol op zullen klappen.'' Droom Voor Abali voelt de finale als een droom die uitkomt. ,,Het is niet voor iedereen weggelegd om een finale op een eindtoernooi te spe len. Zeker niet op deze leeftijd. Dit ga je de rest van je leven nooit ver- geten.'' In de halve finale tegen Spanje begon Abali nog als linksback, om tijdens de wedstrijd nog doorge schoven te worden naar haar ver trouwde positie op de flank. Of ze in de finale ook daadwerkelijk weer in de basis zal starten is na tuurlijk aan de bondscoach, maar de speelster van ADO Den Haag is er in ieder geval klaar voor. „Abso luut! Alle focus ligt op de finale. Ik ga voor een 3-1-overwinning." Adan won de laatste twee edities van de 21.1 kilometer lange wed strijd, in 2017 en 2018, en dat was al een unicum. De Marokkaanse Belg Hamid El Mouaziz - ook tweevoudig winnaar van de Kust- marathon - was eveneens twee keer de snelste tijdens de Halve van Renesse, maar niet twee jaar achter elkaar. Hij zegevierde in 2013 en 2015. Maar wat betreft het aantal ze ges moet Adan de koppositie dus nog wel delen met El Mouaziz. Zondag kan hij daar verandering in brengen. ,,Dat zou mooi zijn. Bij een Zeeuwse wedstrijd hoort na tuurlijk een Zeeuwse atleet bo venaan te staan", reageert hij la chend. Natuurlijk wist de Walchenaar wel dat hij de Halve van Renesse al twee keer gewonnen had. Maar dat hij hem als eerste atleet voor de derde keer op zijn naam kon schrijven, was hem even ontgaan. ,,Daar had ik helemaal nog niet over nagedacht", geeft hij toe. En met een knipoog: ,,Dan moet ik vanavond maar extra vroeg naar bed." De prestatie die hij kan neerzet ten, geeft hem extra motivatie. ,,Een wedstrijd twee keer winnen is al heel speciaal, dat maak je niet zo vaak mee als atleet", zegt hij. ,,Laat staan dat je een wedstrijd drie keer op rij kunt winnen. Ex tra reden dus om te knallen." In 2017 hield Adan Erwin Har mes achter zich en vorig jaar schudde hij Tim Pleijte af. Beiden staan (nog) niet op de voorlopige deelnemerslijst. Of Adan er voor een wedstrijd al mee bezig is wie hij kan treffen? Niet echt. ,,Dat zie ik dan altijd wel", geeft hij aan. ,,Ik moet eerlijk zeggen dat ik voor de Halve van Renesse ook nog niet naar de deelnemerslijst heb geke ken." Een naam die ook nog ontbrak, was die van Anjolie Engels. Zij won vorig jaar bij de vrouwen. ,,Maar inmiddels heeft ze toege zegd dat ze meedoet", aldus San dra Priemis van de organisatie. ,,In totaal staan er zo'n 500 atleten aan de start, waarvan ook veel buiten landers. Er doen bijvoorbeeld 50 Belgen, 25 Duitsers en een aantal Luxemburgers mee." De Schelde-captain Marc Felius ziet voor zijn ploeg tegen MLTC vooral kansen in het dubbelspel. vrijdag 17 mei 2019 GO werkt verfrissend Waar de zaterdag competitie tot vorig seizoen door heel Nederland districts gebonden was, is er dit jaar een compleet nieuwe opzet ge maakt. Alle inge schreven teams zijn daarbij op basis van speelsterkte op nieuw ingedeeld. Aan de bovenkant van de piramide staan zes (landelijke) topklas- ses met ieder acht teams. Animo Ter- neuzen en Sjef Aar denburg, de twee heersende equipes in de Zeeuwse hoofdklasse van de afgelopen jaren, zijn ingestroomd op het hoogste niveau (Top klasse 6). Daaronder zijn er twaalf (lande lijke) hoofdklasses op zaterdag. De Schelde en MLTC zijn daarin de enige twee vertegenwoor digende teams uit Zeeland. Onder de hoofdklasse gaat de landelijke piramide verder, maar voor alle overige Zeeuwse teams geldt dat zij in een separate 'Zeeuwse competitie' (aangevoerd door een gedevalueerde Zeeuwse hoofd klasse, zonder de top-3 van de laatste jaren) spelen met een afwijkende speelkalender. Mor gen is voor die teams alweer de laatste speeldag, waarna men in Zeeland ver der gaat met zeven weken mix-competi tie. Voor alle lande lijke competities is de laatste speeldag in het weekend van 1 en 2 juni. - Marc Felius (38) Vanmiddag om 13.00 uur speelt Ilham Abali met oranje onder 17 jaar de finale van het Europees Kampioenschap. Duitsland is opnieuw de tegen stander. Menno Kole Vlissingen Ilham Abali speelt vandaag de EK-finale met oranje onder-17: ,,Dit ga je de rest van je leven nooit vergeten!''. foto anton uzunov Het kan een bijzondere zondag worden voor Erwin Adan. Als hij de Halve van Renesse weer op zijn naam schrijft, voltooit de Walcherse atleet een unieke hattrick. Daniel Vervelde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51