International Ilham Abali Eêne, tweêë, drieë Huisartsen van buiten provincie verlichten druk in zomermaanden Een nieuw telboek, in het Zeeuws Zeeland kampt met een huisart sentekort en daarmee gepaard gaand, druk op de huisartsenprak tijken. Tijdens het hoogseizoen komt daar nog een aanzienlijk aan tal toeristen bij dat aanklopt bij huisartsen of de huisartsenpost bij het ADRZ in Vlissingen. De vakan tiedokter, een bedenksel van de Zeeuwse Huisartsen Coöperatie, biedt uitkomst. Begin april liet de ZHC via social media, opleidingen en contactper sonen elders in Nederland weten dat Zeeland op zoek was naar een tijdelijke huisarts voor de drukke maanden juli en augustus. In ruil daarvoor mag de (waarnemend) huisarts met zijn hele gezin in een gratis ter beschikking gestelde ac commodatie verblijven. Op vakan tie in Zeeland dus, waarbij een van de gezinsleden als huisarts werkt. In de aanbieding was onder meer een vakantiewoning in Vrouwen polder en een appartement in de binnenstad van Middelburg. Van degenen die interesse toonden en dit jaar geen vakantiedokter zijn ge worden, is er een aantal dat al voor volgend jaar een plekje gereser veerd heeft. Bij anderen is de inte resse voor Zeeland gewekt. Die gaan hoe dan ook eens rondkijken hier, vertelt Marian van der Hooft van de Zeeuwse Huisartsen Coöpe ratie. Rooster De eerste vakantiedokter begint op maandag 1 juli in huisartsenprak tijk De Getijden, gevestigd bij het ziekenhuis ADRZ in Vlissingen. ,,Het is niet zo dat de negen huisart sen die we nu gekozen hebben, ie der een week voor hun rekening nemen", zegt Van der Hooft. ,,Som- migen doen twee dagen, andere drie. Hoe dan ook hebben we voor We hebben voor alle negen weken het rooster rond gekregen alle negen weken het rooster rond gekregen. We zijn op Walcheren begonnen, omdat huisartsen in an dere delen van Zeeland aangaven dat ze het liever onderling oplossen. Op Walcheren dachten we aanvan kelijk aan twee vakantiedokters, een in het noorden en een andere aan de zuidwestkant. We hebben het toch maar bij één gehouden, omdat het nog maar een proef is en we niet weten hoe die uitpakt. Best mogelijk dat er volgend jaar twee komen." Invalkracht Alle artsen die op de tijdelijke vaca ture reageerden, zijn waarnemend huisarts. Dat betekent dat ze als in valkracht werken bij huisartsen praktijken, velen als zzp'er. Naast het gratis vakantiehuis krijgen zij als vakantiedokter gewoon salaris. Zowel zorgverzekeraar als gemeen ten betalen mee aan de proef. kijkt uit naar EK-finale It vrijdag 17 mei 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl AXEL Voor het eerst in twee jaar zijn weer slechtvalken geboren in de nest kast aan de watertoren van Axel, drie stuks nog wel. Onlangs zijn ze geringd. Een nieuw paartje slechtvalken, Beau en Hope genoemd door vrijwilligers van Stichting Natuurkanaal, heeft voor dit succes gezorgd. Ze komen uit Neder land en België, blijkt uit de ringen. Hoe ze in Axel zijn gekomen, noemt vrijwilli ger Gilbert Brandt 'een speling van de natuur'. Al tien jaar hangt een nestkast aan de Axelse watertoren, met jaren lang Alex en Alexia als broedpaar. ZEELAND13 Vakantiedokters staan in de rij De Zeeuwse Huisartsen Coöpe ratie lijkt met de 'vakantiedok ter' een succesformule te heb ben gevonden. Zo'n vijftig waar nemend huisartsen reageerden op de tijdelijke vacature voor huisarts op Walcheren. Dat zijn er meer dan genoeg om het rooster van negen weken te vul len. Ondine van der Vleuten Vlissingen -Marian van der Hooft, Zeeuwse Huisartsen Coöperatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37