28 Erkende eredivisiespelers nemen afscheid in schaduw De Jong en Van Persie Robin van Persie nam zondag, na Feyenoord-ADO Den Haag, afscheid als profvoetballer. Gisteren, de dag dat Ajax zich tegen De Graafschap definitief verzekerde van de landstitel, zwaaide Frenkie de Jong zijn publiek uit. Welke minder bekende, maar toch erkende stamgasten zeggen de eredivisie nog meer vaarwel? pnppjjMfj? Diederik Boer Het mooie aan Diederik Boer is dat hij altijd gewoon Diederik Boer is. Ook na een wedstrijd tegen VVV, waarin hij voor de 334ste keer onder de lat heeft gestaan bij PEC Zwolle en die club hem met alle egards heeft uitgezwaaid. ,,Dit was kansloos, om je kapot te schamen", zegt de 38-ja- rige routinier op zo'n moment, doe lend op zijn afscheidsduel waarin hij vier keer heeft moeten vissen (2-4). En: ,,Zo kun je je niet verkopen aan het publiek." Dat treft voor de keeper met negen vingers. Komend seizoen, als linksbuiten van Flevo Boys 4, hoeft Boer een nederlaag vermoede lijk aan wat minder toeschouwers te verantwoorden. en Banni Yas had willen spelen. Of dat ze in de VAE Liga zo lekker met de punt naar voren voetballen. Dat deed hij niet, toen hem gevraagd werd waarom hij de overstap maakt van Heracles naar Al-Nasr Dubai. ,,Ik kan mezelf binnen spelen daar", zei hij. Ronduit eerlijk van de aanvaller, die in 2016 nog in beeld was bij het Nederlands elftal. En nog begrijpe lijk ook. Al is het voor liefhebbers van avontuurlijke buitenspelers wel zonde dat hij, 27 jaar pas, komend seizoen niet meer in de eredivisie te zien is. Bij Al-Nasr Dubai kan ik mezelf binnen spelen Groningen tegen Heracles het snelste eigen doelpunt aller tijden maakte in de eredivisie. Kruiswijk had er slechts negen seconden voor nodig. Of neem die wedstrijd tegen Sparta in 2017, waarin de verdediger na een luttele 25.138 minuten zonder treffer zijn eerste (en enige) doelpunt maakte als prof. Hij zal gemist wor den, de meest onopvallende eredivi siespeler ooit. stamppot met jus. Een man zoals ve len van ons, kortom, hobby-voetbal lers van pakweg VV Waspik of HBOK (Het Begon Op Klompen). Niettemin dichtten de VVV-fans hem, de Seun of God, bovennatuur lijke krachten toe. Dichtten, inder daad, met dubbel t. Onlangs eindigde de samenwer king na wat meningsverschillen over en weer, zoals dat heet, 'in goed over leg'. Jammer. Stiekem kan Seuntjens, in beeld bij het gedegradeerde NAC in zijn woonplaats Breda, namelijk best goed voetballen. Is er echt geen eredivisionist die hem nog een kans wil geven? Stijn Schaars Je kunt als voet baller ook te vroeg stoppen. Neem Nicky Hofs. Pas der tig was hij, toen hij het voor ge zien hield als prof. Jeugdtrainer worden bij jeugdliefde Vitesse leek hem tenminste zo leuk. Totdat hij hoorde dat het afgespro ken salaris (60.000 euro) op jaar- en niet op maandbasis was, zoals hij aanvankelijk vermoedde. In het boek Schijt verzuchtte mevrouw Hofs ver volgens dat ze daarom óók maar een baantje ging zoeken. Hoe anders is dit met generatie- en streekgenoot Stijn Schaars. Na een seizoen bij SC Heerenveen dat werd gekenmerkt door blessure leed, stopt hij misschien net een jaartje te laat. Je zou er bijna door vergeten dat de middenvelder, suc cesvol bij Vitesse, AZ, Sporting Lissa bon, PSV en het Nederlands elftal, een prachtige voetbalcarrière heeft gehad. Bradley Kuwas Bradley Kuwas had natuurlijk kunnen zeggen dat voetballen in de Ver enigde Arabi sche Emiraten als kind al zijn droom was. Dat-ie al tijd al graag tegen Dibba Al-Fujairah Arnold Kruiswijk Oké, vanwege rug problemen speelde hij al een poosje geen wedstrij den meer voor Vitesse. Maar na dit seizoen is het écht gedaan: Arnold Kruiswijk stopt ermee. Op zich geen schande natuurlijk met 384 profdu els op de teller. Wel jammer. Juist omdat Arnold uit Appingedam altijd zo lekker ge woon is gebleven. Hij was er altijd. Toch hoorde of zag je 'm nooit. Nou ja, heel soms. Op 10 september 2006 bijvoorbeeld, toen hij namens FC Alexander Isak Hij gafWillem II de voorbije maanden onte genzeggelijk kleur op de wangen, Alexander Isak. En dat is knap als je bedenkt dat hij in Fran Sol niet de minste op moest volgen. Met twaalf eredivisie-treffers in veer tien duels vormde de zoon van Zweedse en Eritrese ouders hét ge zicht van de Tricolores. Helaas voor Tilburg en voor de ere divisie zal het bij dat ene half jaartje blijven. Nou ja, tenzij coach Adrie Koster op zolder nog een oude sok met geld vindt tussen zijn verzame ling modeltreintjes. Voor dertig mil joen euro is de even wendbare als doelgerichte spits op te pikken bij Borussia Dortmund, zijn eigenlijke club. Ralf Seuntjens Ralf Seuntjens heeft het voor komen van een volkszanger, rijdt al jaren in een Volkswagen Polo en zweert bij Hollandse vrijdag 17 mei 2019 A Diederik Boer heeft zijn laatste redding als verricht. De doelman van PEC Zwolle stopt ermee op 38-jarige leeftijd. foto vi images Stamgasten zwaaien af Dennis van Bergen Rotterdam -Bradley Kuwas (Heracles Almelo)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28