goed doen tegen 'zijn' Cambuur 27 Matthijs de Ligt tijdens huldiging in Amsterdam opgedragen aan Vader en broer Nouri beelden hartjes uit met hun handen als het publiek de naam van Nouri scan deert. ,,De droom van mijn zoon is uitgekomen dankzij jullie alle maal. Dankjewel. Wij zijn Ajax, wij zijn de beste'', zegt vader Mo hammed Nouri. Spandoek Later houden zij en Donny van de Beek nog een spandoek met zijn beeltenis omhoog. ,,Dat maakt deze huldiging extra speciaal'', zegt Van de Beek, boezemvriend van Nouri. ,,Het blijft zo moeilijk. Ook om zijn familie te zien. Maar ik vind het wel mooi om te zien hoeveel liefde iedereen voor hem heeft.'' Voor veel spelers is het de eerste keer dat ze gehuldigd worden als kampioen. Al genieten ervarings deskundigen Lasse Schöne, Daley Blind en Joël Veltman even hard mee. Voor Dusan Tadic is het dus wél de eerste keer. Het beeld van een feestend Museumplein blijft hem bij. ,,Als een soort foto, maar dan in mijn gedachten.'' Noussair Mazraoui krijgt de prijs van talent van het jaar op het podium. Hakim Ziyech wordt door de supportersvereniging uit- geroepen tot speler van het jaar. Ze vieren hun feest. De één uitbundi ger dan de ander. David Neres toont zijn Braziliaanse ritmege voel, De Ligt pakt nog maar eens de microfoon. En Frenkie de Jong, die vertrekt naar FC Bracelona, krijgt uit de handen van directeur spelerszaken Marc Overmars een afscheidscadeau, een beeld van de Griekse held Ajax. Een fanatiekeling heeft even daarvoor een vliegtuigje met een boodschap boven het plein laten vliegen. 'Marc moet stagediven, liefs Dolly', staat erop. Zo ver komt het niet. Die buikschuiver bij Ju- De droom van mijn zoon is uitgekomen dankzij jullie allemaal. Dankjewel ventus doet hij niet dunnetjes over. Wel had hij lovende woor den over Frenkie. Het publiek zwaait hem uit. Dat doen ze niet als burgemeester Femke Halsema op het podium verschijnt. Zij wordt uitgefloten en ziet duizen den middelvingers voor zich. De Ligt voorkomt zelfs dat er een biertje tegen haar aan wordt ge gooid. Fans nemen het Halsema kwalijk dat de politie volgens hen te hard ingreep voor de wedstrijd van Ajax tegen Juventus. Het was het enige smetje op een huldiging die het echte einde is van een memorabel Ajax-jaar. door de gezondheidsklachten van zijn vrouw, ligt nog altijd gevoelig bij een deel van de Achterhoekse achterban. ,,Ik hoor van mensen om mij heen dat anderen zich druk maken om de situatie. Maar ik heb er zelf geen last van. Echt niet. De club heeft ge vraagd hoe ik erin sta. Nou, ik wil De Graafschap erin houden." Gebeten hond Maar De Jong kan het in geen geval goed doen. Sneuvelt hij met De Graafschap tegen zijn nieuwe werkgever, dan is hij in Doetin- chem de gebeten hond. Schakelt hij Cambuur uit, dan leidt dat in Leeu warden ongetwijfeld tot teleurstel ling. Besluit De Jong alsnog plaats te nemen op de tribune, dan is er sprake van werkweigering en moet de club hem op non-actief zetten. Alleen als de clubleiding van De Graafschap zelf besluit om hem van de bank te halen, heeft hij nergens debet aan. Maar daar zien ze bij de Doetinchemse club geen enkele re den toe. Het 'tribune-scenario' van 1985 krijgt daarmee geen navolging. Sandor Popovics nam destijds als trainer van De Graafschap in het nacompetitieduel met zijn nieuwe werkgever NEC - op aandringen van beide voorzitters - plaats tus sen het publiek. De Nijmeegse club promoveerde, waarmee Popovics de eredivisie inging en De Graaf schap in de eerste divisie achter- bleef. Maar zitten er voor de Doe- tinchemmers en De Jong dan hele maal geen voordelen aan Cambuur als tegenstander? Misschien toch wel. De trainer kent nagenoeg alle ins en outs bij de Friese club en weet waar de zwakke plekken lig gen. Die voorkennis kan zomaar de doorslag geven in de play-offs. ,,Het gevecht om lijfsbehoud gaat nu echt beginnen. Ik wil niets lie ver dan met De Graafschap in de eredivisie blijven. Dat zou voelen alsof we kampioen zijn geworden. En dat gaan we ook doen met z'n al len." vrijdag 17 mei 2019 Een eerbetoon van de Ajax- spelers aan Abdelhak Nouri tij dens de huldiging op het Muse umplein in Amsterdam. foto anp -Mohammed (vader 'Appie') De Graafschap-trainer Henk de Jong treft in de play-offs Cambuur. foto bsr/soccrates

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 27