De Jong kan het in geen geval 26 Kampioenschap van Ajax wordt door captain Kort Doping Twente kiest Garcia Garcia FC Twente heeft Gonzalo Garcia Garcia (foto) tot hoofdtrainer gepromoveerd. De 35-jarige in Uruguay geboren coach tekent een contract voor een seizoen bij de club uit Enschede, die als kampioen van de eerste divisie promotie naar de eredivisie heeft af gedwongen. Garcia Garcia fungeerde afgelo pen seizoen als assistent-trainer van Marino Pusic, die na het behalen van de titel moest vertrekken. Hake trainer Jong Utrecht René Hake gaat volgend seizoen aan de slag als trainer van Jong FC Utrecht. Hij is een contract voor drie seizoenen overeengeko men. De oud-trainer van FC Twente is nu nog coach van SC Cambuur. Hij kan met zijn huidige club nog via de play-offs pro motie naar de eredivisie afdwingen. Bertens naar de kwartfinale Kiki Bertens heeft zich met succes door twee partijen op één dag gewerkt in het ten nistoernooi van Rome en daardoor de kwartfinales bereikt. De nummer 4 van de wereld won in de tweede ronde van de 17- jarige Amerikaanse Amanda Anisimova en zette daarna in de derde ronde de 31-jarige Carla SuSrez-Navarro opzij. Bertens had drie sets nodig om de jonge Anisimova te ver slaan: 6-2, 4-6, 7-5. Tegen SuSrez-Navarro re kende Bertens in drie sets af met de Spaanse: 6-4, 1-6, 6-3. Flitsen Quotevandedag Record FIFA 'Soms is de juiste keuze niet de makkelijkste.' De spelers van Ajax genoten tijdens de huldiging op het Amsterdamse Museumplein. De 34ste landstitel werd gisteren door aanvoerder Matthijs de Ligt opgedragen aan Abdelhak Nouri. rik ten Hag gaat uit zijn dak. Hij schreeuwt het uit, tot plezier van de naar schatting 100.000 fans op het Museumplein. 'Wij zijn Ajax!' En dat dan steeds harder en harder. Bijna zoals één van zijn illustere voorgangers Louis van Gaal ook zo uit zijn plaat kon gaan. Zo ver gaat Ten Hag uiteindelijk niet. Hij ge niet van zijn moment. Pakt die schaal eens stevig beet en glimt als een kleine jongen. Zijn eerste volledige jaar als trai- ner van Ajax zit er nu echt op. De mensenzee, de ontelbare fakkels. ,,Werkelijk geweldig om mee te maken'', zegt de trainer. ,,Dan zie je weer hoe groot deze club is. Wat het losmaakt bij de mensen. Speci aal om mee te maken.'' De huldiging krijgt een extra emotionele waarde omdat de vader en broer van Abdelhak Nouri de schaal en de beker in ontvangst krijgen van Matthijs de Ligt. De captain van Ajax kiest zoals veel va ker de juiste woorden en de juiste toon. ,,Deze titel is veel meer dan een titel. Dit is nummer 34 en ie dereen weet voor wie deze titel is.'' Alsof de duivel ermee speelt: juist nu het er voor De Graafschap echt om gaat spannen, doet zich een bi zarre situatie voor. De clash met SC Cambuur, in de halve finale van de play-offs, brengt hoofdtrainer Henk de Jong en zijn assistent San- dor van der Heide in een bijzonder lastig parket. De club waar zij vol gend seizoen terugkeren, vormt nu het eerste obstakel op weg naar lijfsbehoud. Natuurlijk, De Jong doet er alles aan om de schijn van belangenver strengeling weg te nemen. Hij be roept zich op zijn professionaliteit en zegt maar één ding te willen: De Graafschap in de eredivisie houden. Dat mag ook verwacht worden van een coach die tot 1 juli onder con tract staat bij de Doetinchemse ere- divisionist. „Waarom zou ik niet op de bank kunnen zitten", herhaalt De Jong de vraag enigszins veront waardigd. ,,Ik ben een sportman en wil geen degradatie achter mijn naam krijgen. In Leeuwarden is er ook niemand die verwacht dat ik hen nu ga helpen. Ik ben trainer van De Graafschap. Ik heb nog met geen enkele speler van Cambuur contact gehad." Maar toch wringt het, een trainer die in de beslissende fase van het seizoen zijn nieuwe werkgever te genkomt. Het kan niet anders dat De Jong ergens in zijn bovenkamer al bezig is met Cambuur, de club waarmee hij in het verleden al suc cesvolle tijden heeft beleefd. Achter de schermen denkt hij mee over de selectie voor komend seizoen. De trainer wil met de Friese eerstedi- visionist opnieuw iets neerzetten. De eredivisie geldt als het ultieme podium. Wat het extra beladen maakt: de door hem geforceerde breuk bij De Graafschap, ingegeven vrijdag 17 mei 2019 GO VOETBAL VOETBAL TENNIS FC Barcelona heeft Ernesto Valverde het vertrouwen geschonken. De trainer blijft aan, ondanks de uitschakeling in de Champions League. Hij tekende voor een jaar bij, met de mogelijkheid op nóg een seizoen. Harry Kane is opgenomen in de Engelse selectie voor de halve finale van de Nations League tegen het Nederlands elftal op 6 juni. De spits van Tottenham Hotspur is herstel lende van een enkelblessure, waar hij al sinds begin april mee kampt. I De Russische skateboarder Maksim Kroe- glov mist de Spelen van Tokio volgend jaar. Mad Maxim, zoals zijn bijnaam luidt in de in ternationale sportwereld, is wegens do- pinggebruik geschorst voor vier jaar. Atlanta United heeft de 49ste verjaardag van trainer Frank de Boer (foto) opgeluisterd met een re cord. De Ame rikaanse kam pioen boekte de vijfde zege op rij zonder tegentreffer. 1 De FIFA hoopt dat het WK voetbal voor vrouwen we reldwijd een miljard kijkers trekt. Het WK is komende zomer in Frank rijk. Maria Sharapova over haar afmelding voor Roland Garrros. De Russin is nog niet hersteld van een schouderblessure T^ Trainer Erik ten Hag maakt de duizenden Ajax-supporters op het plein gek met de kampioensschaal. Onder: de huldiging van Ajax, voor het eerst sinds 2011 weer op het Museumplein in hartje Amsterdam. fotos anp, ap 5 'Iedereen weet voor wie de 34ste landstitel is' Daniël Dwarswaard Amsterdam Henk de Jong zit zondag ge woon op de bank als De Graaf schap op bezoek gaat bij zijn nieuwe club SC Cambuur. Maar de pikante situatie wringt aan alle kanten. De Friese trainer kan het in geen geval goed doen. Mark van Steenbergen Doetinchem

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26