II Politie grijpt in bij bezetting bij Roompot Provincie vorderde onterecht geld terug van Het Watergat 7 50ste editie Zeeuwse Dag van het Paard FITNESSTRAINER ZIERIKZEE sers, hardlopers of andere (ama- teur)sporters, maar iedereen die last heeft van spieren of zijn of haar gezondheid." Pilates Anzel du Plessis is geen dokter of fysiotherapeut, maar een personal fitnesstrainer. Ze kan mensen bij voorbeeld fitter maken voor de Kustmarathon. Toen ze zelf kinde ren kreeg in Zuid-Afrika (ze stu deerde eerst Radiation Oncology op de universiteit in Cape Town) stopte ze met werken. Van haar passie pilates maakte ze haar be roep. Ze ging mensen coachen om fitter te worden. Zierikzee doet haar nu weer denken aan haar toenmalige woon- en kustplaats Hermanus, bekend van het wal- Geen kracht, maar soepelheid. Niet de spieren oppompen, maar juist verlengen visspotten. ,,Ik voel mij hier al op mijn gemak. De mensen zijn aar dig, de zee niet ver weg en het strand uitnodigend voor onze grote labrador. Laatst heb ik met het fietsteam van café de Biet in Zierikzee meegefietst." De kapsalon kreeg een lik verf, de beplakking op de ramen komt nog en het goed online krijgen van haar website is nog een dingetje, maar de eerste klanten zijn al bin nengedruppeld. Nieuwsgierig als ze zijn. Houterige Zeeuwen zijn hier aan het goede adres. ,,Veel mensen hebben last van nekspie ren, omdat het hoofd een zwaar onderdeel van het lichaam is. De heupen zijn een ander belangrijk steunpunt. Zijn die niet vitaal, dan krijg je ook knie- en enkelklach ten. Ik besteed ook aandacht aan ademhaling. Daarvoor zijn ver schillende technieken", vertelt Du Plessis. Soepelheid Haar werk in Studio on 16 kent vooral een persoonlijke benade ring, maar een groep van maxi maal 4 mensen past net in de ruimte. Op yogamatjes kunnen spieroefeningen worden gedaan. Al is het absoluut geen yoga wat Du Plessis doet, meer pilates. ,,Geen kracht, maar soepel heid. Niet de spieren oppompen, maar juist verlengen en de spieren er omheen erbij betrekken." De spiegels zijn blijven hangen, de matjes nieuw neer gelegd. In het pand aan de Lange Nobelstraat waar kapsalon CuliHair zat, gaat personal fitnesstrainer Anzel du Plessis mensen soepeler en fitter maken. De van oorsprong Zuid- Afrikaanse voelt zich in korte tijd thuis in Zierikzee. ,,In ieder mens huist een atleet." rap twee weken woont Anzel du Ples- sis met haar man bo ven de praktijkruimte in het centrum van Zierikzee. Haar man werkt bij vis- kwekerij Kingfish Zeeland in Kats. Hiervoor woonden de twee in Brussel en later even in IJsselstein, bij Utrecht. ,,Ik ben blij dat we hier zitten", vertelt Du Plessis. Ze wil haar leeftijd niet vermeld hebben in de krant. ,,Dat is maar een getal. Het gaat erom hoe je je voelt. De verhuisdozen heb ik zelf naar bo ven getild. Daar kwam geen lift aan te pas." Dat Du Plessis in fitte staat ver keert, is duidelijk zichtbaar. Een bewijs hangt ook aan de muur in 'Studio on 16', zoals haar onderne ming heet. In 2015 liep, zwom en fietste ze in Zuid-Afrika de zware Ironman- triathlon. Een foto ervan is ingelijst. ,,In ieder mens huist een atleet. Ik help niet alleen fiet- SIRJANSLAND De 50ste editie van de Zeeuwse Dag van het Paard in Sirjansland op zaterdag 29 juni wordt dit keer extra fees telijk. De Rotaryclub Schouwen- Duiveland heeft een speciaal programma opgesteld voor seni oren van het eiland, met een hapje, drankje en (indien dat no dig is) ook vervoer. Het evenement biedt diverse paardenshows en een presenta tie door de koninklijke stallen. Het seniorenprogramma begint om 13.30 uur. Aanmelden kan door een e mail te versturen naar: margolemsom@gmail.com. provincie Zeeland heeft ten onrechte 33.000 euro natuur- en landschapsbeheersubsidie (SNL) teruggeëist van Land goed Het Watergat II in Re- nesse. Dit besliste de Raad van State gisteren. Het Watergat is een oud fami lielandgoed. In 2011 vroeg de kooiker van eendenkooi Re- nesse subsidie voor het onder houd van de eendenkooi in het landgoed voor zes jaar. Dat bedrag, 33.000 euro, werd aan hem verstrekt. Het geld is gebruikt waarvoor het be stemd was, namelijk het op- knappen van de eendenkooi. Volgens de regels kan een kooiker geen subsidie aanvra gen. Dat kan alleen de land goedeigenaar doen. Er lag wel een aanvraag, alleen was die door een onbevoegde inge diend. De boekhouding daar van werd wel door de provin cie goedgekeurd. De provincie vorderde het geld terug. Vol gens de Raad van State is de provincie daarbij onzorgvul dig geweest. Het Watergat had het bedrag al terugbetaald, maar de pro vincie moet de SNL-subsidie nu opnieuw overmaken. KAMPERLAND De politie moest er gistermorgen aan te pas komen om een conflict te sussen op Room pot Beach Resort in Kamperland. Het dispuut ging over een stand plaats op de camping, waar twee huurders aanspraak op maken. Ursula Mysliwczyk uit Roosen daal meent recht te hebben op de plek. ,,Ik heb het zwart op wit", zegt zij. ,,Een bevestiging van de overeen komst en een betaalbewijs voor plek 722. En toch moeten wij er nu af." Mysliwczyk had gehoord dat Roompot de jaarplaats ook aan ie mand anders heeft verhuurd. ,,En ik wist dat die vandaag zou komen met de stacaravan. Daarom ben ik met mijn auto op de plek gaan staan. En ik ben niet van plan te vertrekken." Vier agenten hebben het vuurtje, zij het voorlopig, geblust. Er rest de te leurgestelde Roosendaalse nu niets anders dan te wachten op het besluit van de geschillencommissie van de Recron. Roompot betreurt het voorval. ,,Dit hadden wij liever anders ge zien", aldus een woordvoerder. Vol gens Roompot wilde de zoon van Mysliwczyk een andere standplaats. ,,Wij hebben toen aangeboden om zijn woning op onze kosten te ver plaatsen naar 722. Door meerdere re denen is later besloten de verhui zing geen doorgang te laten vinden. We hebben twee uitnodigingen ge stuurd om hierover te praten." donderdag 16 mei 2019 Zuid-Afrikaanse Anzel maakt je fit Anzel du Plessis in haar pilates- tudio. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA - Anzel du Plessis Gerrit van Loon Zierikzee DEN HAAG/RENESSE De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58