TeamNL Tegen beter weten in stapte Tom Dumoulin op zijn fiets voor de vijfde etappe, maar nog voor de officiële start verliet hij de Giro. Echt nadenken over de Tour wil hij nu nog niet. In de hotseat T^L KALENDER WIELRENNEN 102DE GIRO D'ITALIA 22 1 Rolstoeltennis, World Team Cup t/m is mei Zeilen, EK 49erFX T/M 19 MEI Mountainbike, wereldbeker 17 t/m 19 mei Atletiek, Diamond League is mei BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP TEAMNL.ORG Terwijl het Giro-peloton als een groep verzopen katten rondfietst, neemt Tom Dumoulin al een douche. Hij is met de auto ge bracht naar de Viale Leonardo da Vinci in Terracina, het eindpunt van zijn Giro, achttien dagen voor de ontknoping in Verona. ,,Dit is verschrikkelijk voor mij'', zegt de kopman van Sunweb wanneer hij voor een opdringerige meute zijn verhaal doet. ,,Ik ben enorm teleurgesteld dat ik deze Giro moet verlaten, dat ik mijn doelen niet heb gehaald en een gehele voorbereiding voor niets heb gedaan. Weken, maan den aan toewijding zijn voor niets geweest door één stomme val. Daar ben ik nu mee bezig. Want ik had goede benen en was klaar voor de strijd om het klassement.'' Voor het vierde jaar op rij trok Dumoulin (28) naar zijn Italiaanse lievelingsronde. Als een grote me neer, publiekslieveling, na zeven tien dagen in de roze trui, vier rit- overwinningen en de eindzege in 2017 en de tweede plaats achter Chris Froome vorig jaar. Nu ein digt zijn missie om de Giro te win nen vroegtijdig in bittere teleur stelling door een gezwollen linker knie, overgehouden aan een val in de finale van de vierde etappe. In een seizoen bovendien waarin hij nog niet heeft kunnen juichen en zijn ploeg Sunweb pas op drie ze ges staat. Dat alles levert een moeilijke puzzel op. De Tour, die al op zijn programma stond, zal nu zijn hoofddoel van het jaar worden. Maar hoe de weg daarheen ver loopt, is nog de vraag. Zijn vizier stond immers vol op de Giro ge richt. En Dumoulin verlegde die focus niet voor niets. In Frankrijk zijn weinig tijdritkilometers, is er juist veel klimwerk op extreme hoogte en heeft Ineos een droom- Dit is een van de gelukkig tot nu toe spaarzame pechmomenten in mijn carrière team met Froome, Geraint Tho mas en Egan Bernal. Al geeft het vroege afstappen in de Giro hem ruimte om zich voor te bereiden, mits zijn blessure niet ernstig is. ,,Eerst dit verwerken, daarna verder kijken'', zegt Dumoulin. De vragen of hij al aan de Tour denkt, beantwoordt hij kort: ,,Nee.'' Of ontwijkend: ,,Ik ga eerst even nietsdoen, totdat ik daar geen zin meer in heb." Of eerlijk: ,,Ja, na tuurlijk speelt dat door mijn hoofd, maar daar wil ik nu niet aan denken.'' En grappig: ,,Eerst pizza en bier, zoals na elke grote ronde.'' Na haar fenomenale winst in Madrid wil tennisster Kiki Bertens haar goede vorm opnieuw tonen in het WTA-toernooi van Rome. AD Hcinekcn Rabobank donderdag 16 mei 2019 TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via STteamnltweets, Bteamnlinsta of n EchtTeamNL. Het officieuze WK voor landenteams heeft plaats in Israël. De vrouwen van TeamNL ver overden in 2018 in Apeldoorn de titel voor de 30ste keer in de 33 jaar dat dit evenement bestaat. Vier boten van TeamNL zeilen in deze klasse om één ticket voor de Olympische Spelen. Het EK in Weymouth be paalt welk kop pel die interne selectiestrijd wint. Na een uitstekend crossseizoen en een opzienbarend voor jaar op de wegfiets rijdt alleskunner Mathieu van der Poel in het Duitse Albstadt zijn eerste wereld bekerwedstrijd op de mountainbike van dit jaar. In de tweede Dia mond Leaguewed strijd van 2019 komen drie Neder landers aan de start: Lisanne de Witte op de 400 meter, Sifan Hassan op de 1500 meter en Bram Som als haas op de 5000 meter. 'Eerst verwerken, Pim Bijl Terracina De opgave die eraan zat te komen: Tom Dumoulin stapt af en neemt plaats in de wagen van Sunweb. foto cor vos -Tom Dumoulin (28) fc NEDERLANDSE LOTERIJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22