Groenewegen wint na ingreep van jury Woods op jacht naar goud bij Spelen Tokio 21 CL-f inale de kers op de taart had moeten zijn Het zal altijd een wond blijven. Maar Ajax viert vandaag feest. Zo als dat hoort bij het behalen van het kampioenschap. Die langge koesterde titel. Nummer 34, het rugnummer van Abdelhak Nouri. De dubbel werd in 2002 voor het laatst gewonnen door Ajax. Ten Hag zorgt ervoor. Anderhalf jaar nadat hij werd aangesteld. Hij werd verguisd en bespot, maar de Tukker draaide het negatieve sen timent rond de club en rond hemzelf volledig. Grappig, ook de later zo succesvolle Ajax-trainer Louis van Gaal had het in zijn eerste maanden zwaar. Een por tret van Van Gaal siert de wand in Ten Hags werkkamer. Daarnaast hangen Johan Cruijff en Rinus ,,Voor mij zal er niet veel veran deren. Ik ben niet zo sentimen teel op dat vlak. Ik wil het uiterste uit de mensen halen met wie ik werk. Ddt drijft mij. Ik werk niet om in een rijtje met andere trai ners te worden geplaatst. Boven dien: het succes van een trainer is broos. Deze wereld is heel oppor tunistisch. We hebben de dubbel gepakt en de halve finale van de Champions League gehaald. Vanaf 1 juni is alles weer weg. In die zin: dan zijn er weer nieuwe doelen.'' ,,Ja, natuurlijk. Waarom niet?'' ,,Dit is toch een topclub?'' ,,Ik ga er vanuit dat ik hier vol gend jaar ben. Heb het geweldig naar mijn zin. In voetbal kunnen panelen altijd beginnen te schui ven. Er is nu geen beweging.'' Ik werk niet om in een rijtje met andere trainers te komen. Het succes van een trainer is ook broos ,,De club heeft aangegeven mijn contract te willen verlengen. Het seizoen is afgelopen. We gaan even feest vieren. Dat er voor de vakantie duidelijkheid is, lijkt me wel logisch. Dat is ook hoe ik Marc Overmars (technisch direc teur) ken. We gaan om de tafel zitten en over de toekomst pra ten. Ik heb natuurlijk ook wat wensen. We hebben nu succes, maar om volgend jaar ook succes vol te zijn moeten we duidelijke afspraken maken over de selectie en over het totaalplaatje.'' ,,Volgend jaar wordt het vele ma len moeilijker dan afgelopen sei zoen. De halve finale Champions League halen en de dubbel pak ken. Dat kan nooit een doel zijn. Dit seizoen hoort bij de beste sei zoenen in de historie van de club. Kampioen worden is uiteraard wel het doel. En Europees? Hoe kan ik dat nu al zeggen? Dan moet ik eerst weten hoe de selec tie er op 1 september voor staat, toch?'' ,,Nee, vrezen is niet het goede woord. Al onze spelers zijn hot. Ze hebben een geweldige indruk achtergelaten. Dat is ook een compliment voor Ajax. Het wordt een hete zomer. Daar moeten wij op anticiperen. De clubleiding en ik staan daar hetzelfde in. De voorwaarden om weer te preste ren moeten er zijn. Het seizoen was geweldig, maar we moeten door. De vijand slaapt nooit.'' Groenewegen had dinsdag ook al de eerste rit in de Franse etappe wedstrijd gewonnen. Hij behaalde gisteren alweer zijn zevende over winning van dit seizoen. Vanzelf sprekend behield hij de leiding in het algemeen klassement. De ronde duurt tot en met zondag. De sprint verliep niet ideaal, zei Groenewegen naderhand. ,,Ik zat echt veel te ver achterin toen de sprint in volle voorbereiding was. De laatste twee kilometer zat ik on geveer op de dertigste plaats. Maar we zijn hier om te leren om de sprinttrein voor de Tour de France goed af te stellen. We raakten inge sloten en we moeten ervoor zorgen dat dat voortaan niet meer ge beurt.'' Toch slaagde Jumbo-Visma er in Groenewegen in stelling te bren gen. ,,Het was Mike Teunissen die me weer naar voren bracht en zo kon ik alsnog mee sprinten'', aldus de 25-jarige Amsterdammer. ,,Blijk- baar heeft Venturini op het laatst een beweging met zijn arm ge maakt, waardoor hij werd gedeclas seerd. Ik heb niets gezien en kan ook geen oordeel vellen.'' De Belgen Timothy Dupont en Roy Jans werden nu tweede en derde. Mike Teunissen, Groenewe- gens ploeggenoot die een dag eer der derde was geworden, werd ze vende. In het algemeen klassement staat Teunissen zesde, op zestien seconden van zijn landgenoot. Elmar Reinders van Roompot- Charles is vijfde. „Ik ben nu 43 jaar en dit is misschien de laatste kans voor mij nog eens uit te komen op de Spelen. Ook is olympisch goud één van de weinige prijzen die ik nog niet heb gewonnen in mijn loopbaan.'' Op de Spelen in het Braziliaanse Rio de Janeiro in 2016 keerde golf na een eeuw afwezigheid terug. Veel golfers kwamen die Spelen overi- gens niet opdagen uit angst voor besmetting met het toen heersende zikavirus. Woods kampte des tijds met een rugblessure en wist niet of hij ooit nog kon terugkeren op het hoogste niveau. Dat is hem inmiddels gelukt met zijn recente zege in Augusta. De Brit Justin Rose won goud in Rio. Elk land mag maxi maal vier golfers afvaardigen naar Tokio. ,,Eerst moet ik me nog zien te plaatsen'', zegt Woods. ,,Dat wordt best nog een zware opgave.'' UITSLAGEN Michels. Ten Hag wilde ze graag aan de muur, als de drie trainers die de grootste invloed hebben gehad in de geschiedenis van de club. ,,Het raakt mij niet. Nee, het raakt mij echt niet. Of ik dat heb moe ten leren? Dat weet ik niet. Vol gens mij zit ik gewoon zo in el kaar. Je moet rationeel blijven denken. Als emoties de overhand krijgen, ga je verkeerde keuzes maken. Dan ga je afwijken en ben je verloren. Het slechtste datje kunt doen. Natuurlijk moet je soms laveren en masseren, maar je moet altijd bij je visie blijven. Ik heb mezelf dagelijks de vraag gesteld: komt het einddoel in ge vaar door mijn werkwijze? Blijf bij jezelf, hoe hard de buitenwe reld ook schreeuwt." „Hoeveel voetbalkenners hebben we in Nederland? Net zoveel als dat er mensen wonen. Het is heel makkelijk kritiek leveren als je geen enkele verantwoordelijk heid draagt. Als je wél aan het stuur zit, dan moetje keuzes maken. Elke dag weer op nieuw. Sommige keuzes zijn voor de buitenwereld niet altijd te verklaren. Daar komt dan kritiek op. Niet zelden geuit vanwege dubbele agenda's. Dat krachtenveld moet je wel managen." „Niet. Als manager moet je het team laten rende ren. Tienduizend keuzes maken dus. Zoeken naar ba lans. Op het veld, maar ook tus sen de karakters. Natuurlijk is dat moeilijk. Anders kon iedereen het wel. Uiteindelijk draait alles om de speelwijze. Structuur aan brengen. Dan komt het in een be paalde stroom terecht. Als er dan successen komen, gaat het water alleen maar sneller stromen.'' op kunnen vallen. Blijkbaar zijn we toch nog niet zo ver.'' donderdag 16 mei 2019 GO gunfactor' Spelers van Ajax zijn hot. Maar dat geldt na dit seizoen ook voor de trainer. Uw naam staat in internationale media tussen die van grote coaches als Jur- gen Klopp en Pep Guardiola. Hoe is dat? Wilt u eigenlijk bij Ajax blijven? Nou ja, u heeft toch naam ge maakt. Pak die topclub als de kans zich voordoet. U weet wat ik bedoel. Er zijn grotere Europese clubs, met meer aanzien en meer moge lijkheden, die structureel in de top presteren. -Erik ten Hag (49) Uw contract loopt volgend jaar zomer af. Het verwachtingspatroon na dit seizoen is torenhoog. Vreest u de transferzomer? M Venturini juicht te vroeg, want Groene- wegen (l) wordt uitein delijk winnaar. SAINT-QUENTIN Dylan Groene wegen heeft gisteren na tussen komst van de jury de tweede etappe van de Vierdaagse van Duinkerke gewonnen. Aanvanke lijk was de sprinter van Jumbo- Visma als tweede geklasseerd, achter Clément Venturini. De Fransman werd echter gedeclas seerd vanwege onreglementair sprinten. GOLF De Amerikaan Tiger Woods (foto) wil op jacht naar goud bij de Olympische Spelen van Tokio in 2020. WIELRENNEN Vierdaagse van Duinkerke. Mannen, 2de etappe: 1. Groenewegen (Ned), 2. Dupont (Bel) z.t., 3. Roy Jans (Be) z.t., 4. Van Asbroeck (Bel) z.t., 5. Keukeleire (Bel) z.t., 6. Allegaert (Bel) z.t., 7. Teunissen (Ned) z.t., 8. Van Staeyen (Bel) z.t., 9. Vanspeybrouck (Be) z.t., 10. Barbier (Fra) z.t.. Algemeen klassement: 1. Groenewegen 8.26.02, 2. Sarreau (Fra) 0.07, 3. Hansen (Den) 0.08, 4. Reinders (Ned) 0.10, 5. Teu nissen 0.12, 6. Dupont z.t.. Ronde van Californië. Mannen, 3de etappe: 1. Cavagna (Fra) 5.44.22, 2. King (VS) 7.11, 3. Geschke (Dui) z.t., 4. Asgreen (Den) 7.47, 5. Philipsen (Bel) z.t., 6. Schach- mann (Dui) z.t., 7. Haas (Aus) z.t., 8. Balleri- ni (Ita) z.t., 19. Nieuwenhuis (Ned) z.t., 78. Curvers (Ned) 23.30. Algemeen klassement: 1. Van Garderen (VS) 15.23.28, 2. Moscon (Ita) 0.06, 3. Asgreen 0.07, 4. Pogacar (Slv) 0.16, 5. Schachmann 0.22, 64. Nieuwenhuis 18.44. ZEILEN Weymouth Engeland. Open EK 49'er. Mannen, na 10 races: 1. Burling/Tuke (NZl) 17 punten, 2. Botin le Chever/López (Spa) 18, 3. Dunning Beck/Gunn (NZl) 28, 4. Schmidt/Böme (Dui) 30, 5. Phillips/Phil lips (Aus) 33, 6. Fletchell/Bithell (GBr) 34, 25. Houtman/Offerman (Ned) 81, 36. Lam- briex/Van Vugt (Ned) 106. 49'er FX. Vrouwen, na 9 races: 1. Grael/ Künze (Bra) 13 punten, 2. Dobson/Tidey (GBr) 17, 3. Bekkering/Duetz (Ned) 18, 18. Van Aanholt/Jongens (Ned) 84, 19. Of ferman/Janmaat (Ned) 8, 31. Couvert/ Wildschut (Ned) 115. Athene. Open EK Finn-klasse. Mannen, na 5 races (1 aftrek): 1. Scott (GBr) 8 pun ten, 2. Maloney (NZl) 12, 3. Kaynar (Tur) 23, 9. Heiner (Ned) 46, 14. Pieter-Jan Postma (Ned) 59, 75. De Waal (Ned) 278. Wat heeft alle kritiek met u ge daan? Het was soms een soort hetze. Is het succes zo bezien ook een persoonlijke revanche? In hoeverre heeft u gedurende dit seizoen concessies gedaan aan uw werkwijze?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21