Syriërs zien hun toekomst Koning geeft windpark power Ajax bekroont prachtig seizoen met landstitel JOL ;ropooRLOGiNsx^\E Ombudsman: waarom zoveel klachten over Militair Invaliditeitspensioen? Walcheren P20&21 vooral in Nederland zeeuwind Koning Willem-Alexander opende gistermiddag Windpark Krammer. Samen met Monique Sweep (directeur Deltawind) en Teus Baars (directeur Zeeuwind) stak hij een megastekker in een groot stopcontact. Het park bij de Krammersluizen, tussen Bruinisse en Sint- Philipsland, bestaat uit 34 p windmolens en kwam bijdragen van leden van de coöperaties Deltawind en ie Zeeuwind.»zeeland 2 vecht zijn met hun werkgever over een Militair Invaliditeitspensioen (MIP) en helemaal zijn vastgelopen. De militairen beklagen zich over lange wachttijden voor keuringen, hebben het gevoel dat ze aan het lijntje worden gehouden en uiten forse kritiek op verzekeringsartsen. Volgens Veteranenombudsman Van Zutphen laat dit zien dat het niet om een incident gaat, maar dat er meer aan de hand is. ,,We hebben de indruk dat de menselijke maat nogal eens uit het oog wordt verlo ren. Er zit een veteraan bij die ne gen jaar in onzekerheid heeft geze ten. Dat kan echt niet.'' Te weinig artsen? Daar neem ik geen genoegen mee. Wat is er echt aan de hand? De ombudsman riep Defensie al eerder op sneller zaken te doen. Hij kreeg toen van de minister een on bevredigend antwoord, vindt hij. Er waren te weinig keuringsartsen, maar Defensie deed haar best om dat op te lossen. ,,Daar neem ik geen genoegen mee, dus ik ga nu kijken wat er echt aan de hand is.'' Uit cijfers van Defensie blijkt dat 115 militairen een conflict hebben met hun werkgever over hun MIP en in een bezwaarprocedure zitten. Volgens Van Zutphen laat dat zien dat aanvragen nog steeds niet erg soepel worden afgehandeld. ,,Je kunt als werkgever ook zeggen: ik ga ruimhartig om met de hulpvra gen van mijn personeel en probeer te zorgen dat ze zo snel mogelijk verder kunnen met hun leven.'' Kamerlid Hanke Bruins Slot (CDA) is blij met het onderzoek. ,,Zijn adviezen wegen zwaar. Wij maken ons grote zorgen dat kwets bare veteranen onaanvaardbaar lang moeten wachten.'' Jean Debie van vakbond VBM juicht het on derzoek toe. ,,Essentieel is wel dat de ombudsman toegang krijgt tot alle relevante informatie.'' In een brief die vandaag naar mi nister Bijleveld van Defensie gaat, wil de ombudsman binnen vier weken antwoord op tien vragen over procedures en werkwijzen. Ook komt er een gesprek met alle betrokken partijen. Na de zomer moet er dan een kritisch rapport richting Tweede Kamer gaan. P11 donderdag 16 mei 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" P4 dELT4W/a Onderzoek naar veteranenzorg Veteranenombudsman Reinier van Zutphen begint vandaag een onderzoek naar de zorg voor getraumatiseerde militai ren. Aanleiding zijn ernstige klachten over de manier waarop Defensie met hen omgaat als ze aankloppen voor hulp en financi ële compensatie. Raymond Boere Tonny van der Mee Den Haag Afgelopen maanden meldden zich bij het klachteninstituut vijftien militairen die soms al jaren in ge —Reinier van Zutphen, Veteranenombudsman In de loop van de dag meer 17°C bewolking pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1