NYNKEDEJONG Plots stond Zamir bij Laura in haar kamer 6 Column @nynke Dit is journalistiek: blootleggen van zaken die verborgen blijven Weer onderzoekt Daniël Verlaan iets wat ik helemaal niet wil we ten, maar wat de wereld wel moét weten. Hij offerde er zijn eigen psychische gezondheid voor op. Ik zag hoe hij erover sprak aan tafel bij Jeroen Pauw en dacht: al die mensen die tegenwoordig de jour nalistiek wegzetten als fake news, denken die wel eens aan mensen als Daniël Verlaan? Die zich uit naam van de journalistiek in we relden begeeft waar iedereen het liefst snel bij weg zou rennen. Al die toetsenbordridders die het Trumpiaans gemakzuchtig heb ben over de fake media die je nooit vertelt wat je zou moeten weten, denken die wel eens aan hem? Dit is journalistiek: het blootleg gen van zaken die verborgen blij ven. Vastbijten, ook al word je misselijk van wat je ontdekt. Die journalisten zijn onmisbaar, net als zij die zich in de frontlinies wa gen om verslag te doen van oorlo gen en zij die dossiers doorploe gen om misstanden aan de kaak te stellen. Je kunt al je nieuws van Face- book halen, van trollen die je leren dat de waarheid nooit op het nieuws te zien is. Maar voor echte onthullingen hebben we mensen als Daniël nodig. Die zaken op diept waarvan je zou willen dat het fake news was. Hij heeft er traumaverwer king voor nodig gehad. Hij lag nachtenlang wakker, omdat de beelden telkens weer op zijn netvlies verschenen. Godzij dank had zijn redactie door dat het niet goed met hem ging. Daniël Verlaan van RTL Nieuws is misschien wel de beste tech- redacteur van Nederland. Hij drukt je altijd met je neus op fei ten die je liever niet zou weten. Hij vertelt je hoe hackers achter je in ternetgegevens kunnen komen, hoe naaktfoto's in verkeerde han den komen en wat al dies meer zij. darkweb, het gedeelte van internet waar de doorsnee websurfer niet komt, aangezien er allemaal din gen verhandeld en getoond wor den die het daglicht niet kunnen verdragen. Ik las de bevindingen van Verlaan en mijn maag draaide om. Zaken die je verstandsvermo gen te boven gaan. Mannen en vrouwen die kleine kinderen de meest verschrikkelijke dingen aandoen. Tijdens de zitting werd voor het eerst duidelijk wat er zich die fa tale uren voor de dood van Laura heeft afgespeeld. Ze stierf op 11 juli vorig jaar in haar eigen studenten kamer door messteken in haar borst en schouder, waarbij belang rijke aders werden geraakt. Bij elkaar liep zij veertig steek- en snijwonden op, door een mes dat afkomstig bleek uit een messen- blok van de enige verdachte in de zaak. ,,Ze hadden hem nooit vrij moe ten laten, vanwege zijn geweldda dige verleden en zijn stalkgedrag'', zei de moeder van Laura gisteren in een emotionele slachtofferver klaring over de man die beter be kend is onder de naam DJ Sammy G,,Dit had nooit mogen gebeu ren, Laura had nu als verpleegkun dige op een ambulance in Roosen- daal moeten zitten. Ik hoop met deze verklaring mensen wakker te schudden, ook in Den Haag. Want er lopen te veel gestoorden rond in de maatschappij, die levens van mensen kapot kunnen maken." Laura stierf vorig jaar, precies op het moment dat zij en haar familie dachten dat 'Sam' haar eindelijk met rust liet. Het ging mis tussen de twee nadat Laura in juni na twee jaar hun relatie verbrak. Dat kon 'Sam' niet verkroppen, waarna een periode van wekenlange hard nekkige stalking ontstond. Laura had nu als verpleegkundige op een ambulance moeten zitten - Moeder van slachtoffer Uiteindelijk werd de man, die al eens werd veroordeeld voor huise lijk geweld, aangehouden en en kele dagen vastgezet. Maar daarna kwam hij weer vrij. Hij wist vier dagen later op slinkse wijze te achterhalen dat zijn ex op 10 juli naar een techno- feest ging in Amsterdam. Daar zocht hij haar weer op, maar sprak hij haar niet aan. Wel volgde hij haar de hele avond en nacht hin derlijk. Rond 04.00 uur pakte hij de auto richting het studentenhuis van Laura. Naar eigen zeggen ont stond een 'dodemansrit', omdat hij volop harddrugs en drank zou hebben gebruikt. Maar uit beelden en getuigenverhoren blijkt daar niets van. Laura verliet het feest een uur later nietsvermoedend en ging met de trein samen met een vriendin naar huis. Daar kletsten zij samen op het balkon, tot de vriendin rond 09.15 uur vertrok. Ondertussen verschool Zamir zich in de omgeving. Plotseling stond hij rond 10.00 uur bij Laura in haar kamer. Vol gens hem ontstond ruzie op de bank en vervolgens een handge meen, waarbij Laura hem zou heb ben aangevallen en ze in de wor steling zichzelf twee keer zou heb ben gestoken. Maar volgens het Openbaar Mi nisterie blijkt uit niets dat Laura zich heeft kunnen verzetten en zou hij direct met handschoenen aan en mes in de hand op haar in hebben gestoken. De alarmknop die ze droeg voor noodgevallen mocht niet baten, de jonge vrouw stierf ter plekke aan haar verwon dingen. woensdag 15 mei 2019 GO Fake news II En nu heeft hij onderzoek ge daan naar kinderporno op het VAN DEN KERKHOF Zamir M. wordt ervan verdacht Laura Korsman te hebben dood gestoken. TEKENING RENÉE Voor de moord op de Utrechtse studente Laura Korsman (24) uit Werkendam moet de 32-ja- rige Zamir M. achttien jaar de cel in. Dat wil het Openbaar Ministerie, dat gisteren ook tbs met dwangverpleging eiste voor de brute moord in Utrecht, vorig jaar zomer. Marco Gerling Utrecht Kras.nl/12425 Kras.nl/39445 Kras.nl/22915 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen (m.u.v. singlereizen) exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds SINGLEREIS BERLIJN Ruige natuur en vakwerkstadjes Hotel met uitstekende keuken 1/ Klantbeoordeling 8,3 Met Nederlandse reisleiding i/ Vlakke routes naar o.a. Cochem Klantbeoordeling 7,9 Beleef samen deze wereldstad Hotel in hartje stad Klantbeoordeling 8,0 Veelzijdige fietsreis voor singles Met Nederlandse reisleiding Klantbeoordeling 8,0 Leuke excursies en volop vrije tijd i/ O.a. Schwerin Rostock en Lübeck Uitstekend 4-sterrenhotel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6