IN DE REGIO •U 6 Presentatie woontoren met hotel in Terneuzen Raadsfractie: Er is nog hoop voor het Hoompje MIJN DORP, MIJN STAD SLUIS Nog niet alles is in het werk gesteld om rijksmonument het Hoompje bij Sluis te behou den. Dat vindt de fractie van Nieuw Gemeentebelang. Het Hoompje, een voormalige kostschool, staat al jaren te ver loederen. De gemeente heeft de hoop opgegeven dat eigenaar Ronnie van de Putte er nog iets mee gaat doen. Nieuw Gemeen tebelang vindt dat niet alle moge lijke paden zijn bewandeld en stelt vragen aan het college. Zo wil de fractie weten wat de mogelijkheden voor handhaving zijn en of Sluis al contact heeft ge zocht met gemeenten als Noord- wijk en Wassenaar. Van de Putte heeft ook in die twee gemeenten monumentale en verloederde panden in bezit. Ook vraagt Nieuw Gemeentebelang of de politie het gebouw in de gaten houdt. Het terrein is verboden toegang, maar daar trekken veel mensen zich niets van aan, signa leert de fractie. Sloop Wethouder Peter Ploegaert zei vorige week dat het college kijkt wat reële opties voor de toekomst zijn. Omdat het pand vervallen is, wordt ook sloop niet uitgesloten. Daardoor schrokken organisaties wakker, ook landelijk is er aan dacht voor. Monumentenorgani satie het Cuypersgenootschap dringt aan op handhaving. Erf goedvereniging Heemschut Zee land sluit zich daarbij aan. Tweede Kamerlid Sandra Becker- man (SP) stelde vorige week Ka mervragen over het Hoompje en de andere panden die Van de Putte laat verkrotten. Het Hoompje staat sinds 1986 leeg en Van de Putte kocht het pand in 1992. Sindsdien is er niets meer aan gedaan. Lichte poëzie in Porgy en Bess Heartsongs Mantra concert Rommel- en boekenmarkt In een propvol restaurant van het stadhuis in Terneuzen toonden bouwbedrijven Cordeel en Spran- gers de eerste contouren van wat één van de grootste gebouwen in Terneuzen moet worden. Veel be woners van appartementencom plex de Sluiswachter tegenover de Beurtvaartkade waren aanwezig, evenals van het iets verderop gele gen Schuttershof. Geert Loevendie, vastgoed ontwikkelaar bij Sprangers, liet eerst een filmpje zien van het ontwerp. Een ranke toren wordt het, aan de uiterste westzijde van de Beurtvaartkade, met onderin nieuwbouw voor viersterrenhotel l'Escaut dat nu nog aan de Scheldekade in Terneuzen zit. Het hotel krijgt zestig a zeventig kamers, erbo venop zijn 96 woningen gepland; veertig studio's van vijftig vier kante meter en 56 appartementen van negentig vierkante meter. Zeventig meter De toren wordt overigens niet zo hoog als eerder gemeld, niet tach tig, maar zeventig meter. Dat heeft onder meer te maken met extra brandveiligheidseisen die aan een flat van meer dan zeventig me ter worden gesteld, wat zich automatisch ver taalt in hogere bouwkosten. Het ontwerp-bestemmingsplan voor het project ligt vanaf morgen ter inzage en kan dan via de website van de gemeente Terneuzen hele maal worden ingezien. Gedurende zes weken kunnen daarna ziens wijzen worden ingediend. Nie mand op de presentatie in het Ter- neuzense stadhuis zei dat hij dit zou gaan doen. Kritische geluiden waren er zeker wel, vooral van be woners van het vorig jaar opgele verde appartementencomplex de Sluiswachter. ,,Ik voel me genaaid", zei één van hen die anoniem wilde blijven. ,,Bij de aankoop van ons ap partement was bekend dat er nieuwbouw aan de Beurtvaartkade zou kunnen komen, maar niet zo hoog." Een andere bewoner re ageerde gelaten. ,,Wij hebben nu vrij uitzicht. Het zal wennen zijn als die toren daar staat, maar wat doe je eraan? Je kunt het hooguit vertragen." Voorzitter Marnix Him- pens van de wijkraad binnenstad was enthousiast. ,,Het is toch prachtig dat dit in Terneuzen komt." Enige zorgen heeft hij wel over de verkeersafwikkeling. De kruising Beurtvaartkade-Kennedy- laan verandert niet in de huidige opzet van het plan. Himpens: ,,Dat kan problemen geven." Volgens planning beslist de Ter- neuzense gemeenteraad 26 sep tember over het project. Ontwikke laar Loevendie hoopte eind dit jaar de verkoop te kunnen beginnen. De bouwtijd is anderhalf a twee jaar. woensdag 15 mei 2019 VL 'Het zal wennen zijn, zo'n groot gebouw' TERNEUZEN Dichters Levi Weemoedt en Victor van de Reijt staan morgen samen in Porgy en Bess: een avond vol lichte poëzie. De persoonlijke ellende spat van de poëzie van Weemoedt, maar hij ver pakt het in de liefde voor taal en ongebreidelde zelfspot. Vic van de Reijt is vooral bekend van de bloemle zing Ik wou dat ik twee hondjes was. Aanvang 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via porgyenbess.nl. HULST De Australische Kevin James treedt vandaag op in den Dullaert met een Heartsongs Mantra concert. De liederen en mantra's van James zijn een uitnodiging om je zelf diep te verbinden met je hart en een posi tieve connectie te creë ren met jezelf en de we reld. De muziek is een men gelmoes van traditionele Indiase Kirtan, Rainbow Bhajans, Keltische en Soefi-gezangen. Het concert begint om 19.30 uur. Voor kaarten zie dans- doorhetleven.com. TERNEUZEN Rondom de Goede Her derkerk in Terneuzen vindt vrijdag en zater- In Terneuzen is vrijdag en zaterdag een boeken- en rommelmarkt. foto dirk-jan gjeltema dag een boeken- en rommelmarkt plaats. Vrijdag is iedereen wel kom van 13.30 uur tot 16.30 uur. Op zaterdag is de markt van 9.00 tot 13.00 uur. Zaterdag worden tevens meubels verkocht op het plein voor de kerk en in de loods aan de Polenweg 16D. De opbrengst van de markt is bestemd voor het onderhoudsfonds van de kerk. AXEL De Halle, 14.00 uur: Muziekmiddag met De Jeugd van Toen; Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Kaar ten; Markt, 11.00 - 17.00 uur: Streek museum Het Waren huis; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Koersbal Senioren Groot Hulst; EMMADORP Café 't Verdronken Land, 20.00 uur: Scaldis Kamermuziekfestival; HULST De Lieve, 13.30 uur: Bingo; 19.00 uur: Bridge; Steenstraat, 14.00 17.00 uur: Museum Hulst, 14.00 uur: Ge opend; Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: In ternet café; 11.00 uur: Kookgroep; 14.00 uur: Optreden bij tuinhuis; KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 9.45 uur: Wandelclub; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; OOSTBURG Her vormd kerkcentrum, 9.00 uur: Koffieoch tend Open Kring; Ledelplein en Markt, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Jota, 10.00-12.00 uur: Ont moeting mensen met dementie; 14.00 uur: Alzheimercafé'; OSSENISSE 't Schal- lemaaj, 20.00 uur: Samen zingen in het koor Hoge Noo(d)t; Dorpshuis Ter Nesse, 19.00-21.00 uur: In formatieavond pro- jectgroep Versterk de Westerschelde- kust; SAS VAN GENT Café Reseda, 14.00 uur: Kaarten; West kade 114, 12.30 - 17.00 uur: Industrieel museum Zeeland; SINT-JANSTEEN De Warande 13.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 13.00 -17.00 uur: Info centrum geopend; 13.30 en 15.00 uur: rondleiding en rond vaart; Markt, 08.00 - 16.00 uur: Week markt; Ter Schorre, 14.00 uur: Diamond painting Steunpunt Terneuzen; Bachten Dieke, 14.00 uur: Op treden Ed en Anita. Van prachtig tot 'ik voel me ge naaid', de reacties op het plan voor een woontoren met hotel op de Beurtvaartkade in Terneu- zen waren gisteravond wisse lend. Harmen van der Werf Terneuzen Veel belangstelling voor nieuwbouwplan woontoren met hotel (zie inzet) aan de Beurtvaartkade in Terneuzen. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53