Op de pedalen voor Roemeense jongeren Muzikanten komen terug naar Tholen voor concert Roots 7 PODIUM REIMERSWAAL NIEUW SEIZOEN Jacques Boonman heeft het weer voor elkaar: met een bescheiden budget heeft hij een afwisselend programma voor Podium Reimers- waal samengesteld. Mossel van Bruinisse wordt morgen gerepareerd I aarten van Rossem, Mar- tijn Koning, Javier Guzman, Vincent Bijlo, Guido Weijers, Joris Linssen... Het lijstje met bekende Nederlandse artiesten die Jacques Boonman heeft weten te strikken voor het komend seizoen van Podium Rei- merswaal mag er weer zijn. De 74- jarige programmeur is zelf opval lend bescheiden. ,,Het zijn dit jaar weinig grote namen, dat komt toe vallig zo uit." Boonman had namelijk graag Claudia de Breij of Jochem Myjer vermeld in de theatergids 2019/20, die deze week op de Reimerswaalse deurmatten ploft. Artiesten die met gemak avonden achter elkaar de grootste theaters van het land vul len, maar voor Boonman graag naar het dorpshuis in Rilland afreizen. ,,Jochem heb ik vorige week nog gezien. Hij noemt mij altijd 'Zeeuwse bok', na de show moest ik nog even naar achteren komen om een dikke knuffel te geven. He laas is hij nu niet met een nieuwe show bezig. En Claudia doet haar try-outs dit jaar niet in Zeeland, maar in Utrecht." Grote namen zijn mooi, maar niet zaligmakend voor Boonman. ,,Je hebt een paar publiekstrekkers nodig om andere producties waar- bij de zaal niet helemaal vol zit te kunnen programmeren." Het theaterdier is dol op het ont dekken en promoten van jong ta lent en artiesten die al langer aan de weg timmeren maar naar zijn smaak nog te weinig be kendheid genie ten. Neem tv- presentator Daan Boom, wiens veelzijdig heid volgens Boon man pas op een po dium echt goed tot z'n recht komt. De grote theaters durven nog te weinig risico te nemen in hun pro grammering, vindt Boonman. ,,Maar als je een beginnend artiest Als je een beginnend artiest al vroeg een podium geeft, komen ze ook terug als ze zijn doorgebroken al vroeg een podium geeft, ko men ze ook terug naar Zeeland als ze zijn doorgebroken." Hij legt ook iedere artiest, groot of klein, in de watten. Een diner voorafgaand aan de show is stan daard in Rilland en voor wie wil, haalt hij verse oesters in Yerseke. ,,Dat is lang overal niet zo. Som mige theaters sturen een rekening voor de geconsumeerde drankjes of vragen 25 euro voor het gebruik van de magnetron", verzucht hij. Gek als een deur Terug naar het programma voor komend seizoen. Dat blinkt uit in afwisseling. ,,Voor elk wat wils", zegt Boonman. Zo brengt Saskia Temmink met Doet Sneeuw Pijn? een voorstelling over een jonge moeder die de dood van haar man moet verwerken. Het andere uiter ste is Mark van de Veerdonk. ,,Die is zo gek als een deur en heeft de grootste grapdichtheid van ieder een, al hebben sommige moppen echt een enorme baard." Boonman stopte onlangs als lid van de adviesraad van De Ko ningstheateracademie, de enige hbo-opleiding voor cabaretiers. Maar de onderscheiding tot Rid der in de Orde van Oranje-Nas- sau die hij september kreeg, ziet hij beslist niet als een mooi mo ment voor zijn pensionering. ,,Ik word dit jaar 75, maar doe het graag en zou niet weten wie mij moet opvolgen. Je moet er ook een beetje gek voor zijn. Ik heb het nooit bijgehouden, maar ik denk dat ik meer dan honderd voorstel lingen op een jaar zie." Tegelijk met de presentatie van de theatergids 2019/20 is ook de nieuwe website van Podium Rei- merswaal gelanceerd. BRUINISSE Het mosselmonu ment aan de haven van Bruinisse staat er vanaf vrijdag weer als een pareltje bij. Het bedrijf Poly Products begint morgen met de reparatie. Door een vuurwerkbom tij dens de jaarwisseling raakte het beeldbepalende kunstwerk zwaar beschadigd. Van de daders ontbreekt nog steeds ieder spoor. Met een nieuwe laag polyester worden de gaten weggewerkt, die door de explosie ontstonden. De werkzaamheden worden ter plekke uitgevoerd. THOLEN Drie op Tholen op gegroeide muzikanten die (in ternationaal naam hebben ge maakt, keren zaterdag 25 mei terug naar het eiland. Ze doen dat voor het concert Roots, waarmee ze geld willen opha len voor de Stichting Sta- voord6. Die stichting bouwt een vakantiewoning op chalet park Krabbenkreek in Sint- Annaland. Dat huis is bedoeld om ongeneeslijk zieke mensen een korte vakantie te geven met vrienden of familie. De drie muzikanten zijn Ties Mellema, Maurits Fondse en Martin Fondse. Zij treden 's avonds op bij het concert, ondersteund door de Thoolse muziekverenigingen. Voorafgaand aan dat concert worden twee workshops ge houden. Ties Mellema en Con- cordia-dirigent Marcel Harten dorp geven zaterdagmorgen in Kunstkamer Holland Huis in Scherpenisse een saxofoon workshop. 's Middags geeft Martin Fondse een workshop improvisatie in Meulvliet in Tholen. Kaarten voor het con cert, dat om 20.00 uur begint, zijn te koop via www.sta- voord6.nl en kosten tien euro in de voorverkoop. GOES Stichting Vision Baraolt houdt zaterdag 1 juni een toertocht over de Bevelanden voor het goede doel. Deelnemers halen met het fietsen van 50, 80 of 135 kilometer geld op voor dagopvang Laura Hdz in Roemenië. Laura Hdz is een dagopvang in de plaats Baraolt voor jongeren met een verstandelijke beperking. De toertocht heet Baraolt Challenge en is geschikt voor zowel beginnende, sportieve als getrainde fietsers. Deelnemers betalen 20 euro en krij gen daarvoor eten en drinken on derweg plus een pastamaaltijd aan het einde van de tocht. Een wieler- shirt is ook inbegrepen. De eerste groep fietsers vertrekt rond 9.00 uur in Goes. De bedoeling is om geza menlijk rond 14.00 uur te finishen op de Bergweg in Goes. Aan de tocht doet onder meer een grote groep leden van de Christelijk Ge reformeerde Kerk in Zierikzee mee. Voorzitter Sjaak Elenbaas van de Stichting Vision Baraolt heeft nu ongeveer zestig aanmeldingen bin nen. ,,Daar heb ik behoorlijk aan moeten trekken. De dag na Hemel vaart gaan er toch veel mensen op vakantie. En een afstand van 50 ki lometer leg je niet zomaar even af." ,,Het Laura Hdz bestaat inmiddels vijftien jaar en heeft een goede naam opgebouwd, maar worstelt nog steeds om te blijven bestaan", aldus de stichting. woensdag 15 mei 2019 SD Grote namen niet zaligmakend Joeri Wisse Rilland - Jacques Boonman Daan Boom staat met een try-out van De Eerste zaterdag 12 oktober op de planken in Rilland. FOTO CORNE VAN DER STELT Saskia Temmink brengt de solo voorstelling Doet sneeuw pijn?. FOTO ANNEMIEKE VAN DER TOGT Het nieuwe programma Geen Viking van Mark van de Veer donk zit volgens Jacques Boonman vol met grappen. FOTO CATHRIEN VAN DE VEERDONK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50