De Haan heeft zijn wieken terug IN DE REGIO 6 Toekomst poppodium MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee Het voorstel komt uit de koker van LSD en GroenLinks. De coalitie partijen willen de oude boerderij en het omliggende terrein voor een symbolisch bedrag van één euro overdragen. Brogum wordt daarmee zelf verantwoordelijk voor de (ver)nieuwbouwplannen en de exploitatie van het huidige pand. Beide raadsfracties gaan er van uit dat zo sneller concrete stappen kunnen worden gezet om het poppodium te behouden en het bestaansrecht te versterken. ,,Het dossier Brogum loopt al vele jaren, met tot op heden nog geen zichtbare resultaten of op lossingen. Ondanks bezoeken aan andere poppodia en enkele rap porten, heeft dit niets opgeleverd en kabbelt alles rustig voort, ter wijl de situatie schrijnend is", al dus LSD en GroenLinks in het ini tiatiefvoorstel. De gemeenteraad hakt uiterlijk 4 juli de knoop door over het beoogde marsplan voor Brogum, zo is nu de verwachting. Het huidige stichtingsbestuur heeft, op basis van het onder zoeksrapport dat adviesbureau Lagroup in november presen- teerde, het initiatief genomen zelf een toekomstplan op te stellen. Een nieuw poppodium vergt een investering van 8,5 tot 9,5 miljoen euro, spiegelde Lagroup politiek en publiek voor. Een beetje te veel van het goede, zo zijn raadsleden en de stichting het erover eens. Ook met een minder luxe uitvoe ring kan Brogum hier prima uit de voeten, meent voorzitter Swen Blikman. Geluidsdicht Uitgangspunt is de aanbouw van een geluidsdichte zaal achter het bestaande pand aan de Juliana- straat in Zierikzee. Die concert zaal krijgt een dubbele (400 be zoekers) capaciteit ten opzichte van wat nu mogelijk is bij optre dens van bands. Daarmee wordt Brogum ook aantrekkelijker voor bands van grotere naam, die vanzelf meer publiek trekken en dus meer geld in kas brengen, is de redenering. De oude boerderij wordt binnen dit concept ingericht voor klein schaligere optredens en gebruik van andere activiteiten dan mu ziek, is het idee. Het vertrouwen van LSD en GroenLinks in het 'team Blikman' is groot. ,,Het huidige bestuur heeft bewezen, onder meer door zelf ideeën aan te dragen en er voor te zorgen dat het pand niet nog verder verpaupert, zeer capa bel te zijn om dit in goede banen te leiden." BROUWERSHAVEN Nog een week of drie, en dan zal de molen van Brouwershaven na tien jaar eindelijk weer draaien. De wieken - de een gerestaureerd, de ander nieuw - zijn gisteren terugge plaatst. Er moet nog aardig wat worden gedaan om het bouwwerk uit 1724 in werking te stellen. Het hekwerk moet er nog op, de motor moet nog geïnstalleerd en afgesteld, de deu ren ontbreken nog en het kozijn- werk is nog niet af. Maar de wie ken, die zitten vast. Over drie we ken gaan ze draaien, belooft eige naar John Deeben. ,,Tot de eerste gasten komen. Anders krijgen die letterlijk een klap van de molen wiek." Molen De Haan, de oudste van Schouwen-Duiveland, gaat ver huurd worden aan toeristen. Pre cies de reden dat de gemeente en de provincie niet toehapten om de laatste 25.000 euro van het totale budget van twee ton te subsidië- We zijn nog even verliefd op de molen als de eerste dag dat we hem zagen ren. Deeben moest het doen met een fractie van het gevraagde be drag, 570 euro. Dat viel even tegen. Zeker toen bleek dat het budget, zoals gebruikelijk bij grote projec ten, ook nog eens werd overschre den. Maar spijt? „Absoluut niet'', zegt Deeben. ,,We zouden het zo weer doen. We wisten van tevoren dat het een lastig verhaal zou wor den. En we zijn nog even verliefd op de molen als de eerste dag dat we hem zagen." De molen zal draaien op speciale dagen als Molendag, de Brouwse Dag of misschien met Sinterklaas. Malen doet de molen niet meer: op de plek van de oude molensteen staat nu een keukenblok. De eerste weekenden zijn al ge boekt. John Deeben en zijn vrouw zelf bivakkeren in Frankrijk, waar ze een camping leiden. ,,Maar we hopen ooit in de molen te gaan wo nen.'' Contacta Talks Workshop kinderen en emoties Smelly Kitchen woensdag 15 mei 2019 Autonomie lonkt voor Brogum De wieken worden over de woning van de buren één voor één omhoog gehesen. foto marieke mandemaker De stichting Brogum wordt mo gelijk omgevormd tot zelfstan dige culturele onderneming. Dat moet het poppodium meer armslag geven om de eigen toekomst uit te stippelen. —John Deeben, eigenaar SIRJANSLAND Dorpshuis, 10.15 uur: Yoga; ZIERIKZEE Eiland- zorg de Wieken, 10.00 uur: Samen koffiedrinken; FiZi, 15.00 uur: Wonder- park (NL), 20.00 uur: They Shall not Grow Old; Gebouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Gravensteen, 14.30 uur: Rondlei ding door de oudste gevangenis van Zeeland; Nieuwe Kerk, 9.00, 10.00, 11.00 en 19.30 uur: RTL Keet Night Show; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 14.00 16.30 uur: Inloop Breek de Week. GOES Vandaag wordt de vijfde editie van de Contacta Talks gehouden in thea ter de Mythe in Goes. Jildou van der Bijl vertelt over de bedrijfscultuur in de moeilijke tijd voor bladen en hoe sommige het desondanks zo goed blijven doen. Kaarten voor deze Contacta Talks kosten 25 euro en zijn verkrijgbaar via contacta.nl/ contacta-talks. KRUININGEN In Kruiningen wordt van daag een workshop Kin deren en emoties gege ven. In deze anderhalf uur durende workshop legt een kindercoach uit waar emoties voor die nen. De aanwezigen ont dekken waarom dat de basis is om anders te kunnen kijken naar kin deren die een (heftige) emotie laten zien. Van 20.00 tot 21.30 uur is ie dereen welkom bij Bibli otheek Kruiningen. Aan melden kan via biblio- theekoosterschelde.nl. Dezelfde workshop wordt morgen gegeven in de bibliotheek van Sint Annaland, van 19.30 tot 21.00 uur. Aanmel den kan op dezelfde ma nier. ZIERIKZEE De elfkoppige soul, funk en hiphopband Smelly Kitchen geeft zaterdag De soul- funk en hiphopband Smelly Kitchen staat zaterdag in Brogum. foto ben willemse een optreden in Brogum Onder de titel Bad ass funk and not so sweet soul music zal de band werken spelen uit het eigen album. De band begint om 21.00 uur met het aan- slaan van de instrumen ten. Een kaartje kost 10 euro per persoon. In de voorverkoop bedragen de kosten 7,50 euro. Kaarten in de voorver koop zijn verkrijgbaar via brogum.nl. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 20.00 uur: Lezing over Job Baster bij Vrouwen van Nu; BRUINISSE Dorps huis de Vanger, 8.45 en 10.30 uur: Yoga, 14.00 uur: Karateles voor kinderen, 20.00 uur: Badminton; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 9.30 12.00 uur: Bridge Vrouwen van Nu; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 17.00 uur: Natuur- rondvaart; DREISCHOR Wijn hoeve de Kleine Schorre, 15.00 uur; Rondleiding en proe- verij; KERKWERVE Dorps huis, 13.30-16.30 uur: Schilderclub; NOORDGOUWE Dorpshuis, 18.30: Repetitie Muziekver eniging Con Amore, 20.00 uur Badmin- tonavond; OOSTERLAND Dorpshuis de Ooster hof, 13.30 uur: Koersbal, RENESSE Blikmu seum, 14.00-17.00 uur: Expositie de Zoete Zonde; Cen trum, 8.00-14.00 uur: Seizoensmarkt; Dorpshuis, 9.00 10.00 uur: Yoga, 19.30-20.45 uur: Yoga; SEROOSKERKE Dorpshuis, 13.00 17.00 uur: Biljarten, 19.00-22.15 uur: Stijldanslessen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49