maar het doet wel pijn ZEELAND 11 KEEPER NEEMT AFSCHEID Dennis Rijnberg werd zaterdag kampioen met Terneuzense Boys. Een mooi afscheid voor de 25-jarige doelman, die eigenlijk niet wil stoppen, maar weet dat hij naar zijn lichaam moet luisteren. 'PORT£, Het duurt niet lang, of het gesprek gaat over het nieuws dat maan dag naar buiten kwam. Nee, zegt Dennis Rijn berg, de kampioensschaal is nog niet gevonden. De trofee verdween zaterdagavond, tijdens het kampi oensfeest. ,,We hebben de foto's te ruggekeken'', zegt de doelman. ,,Die schaal moet rond een uur of tien verdwenen zijn. Ik hoop dat-ie deze week ineens op de middenstip ligt, zodat we 'm terug hebben.'' De titel in de tweede klasse is goed gevierd, zegt Rijnberg, die nooit voor een andere club dan Ter neuzense Boys speelde. Op zijn vijftiende trainde hij al met de eer ste selectie mee, vanuit de B-junio ren werd hij doorgeschoven naar het tweede elftal. Op zijn zeven tiende werd hij keeper van het eer ste. ,,Toen hadden we ook een mooi elftal, hoor. Je roen van den Broeke, mijn neef Robert, Kees Duitemei- jer, Marco en Tim Faassen. Ja, veel jongens van de club. Net als nu eigen lijk.'' Hijwerkt al enkele jaren bij Rijnberg Transport, het familiebedrijf waar zijn vader Daniël samen met Dennis' neef Ro bert de dagelijkse leiding in handen heeft. Dennis Rijnberg werkte een jaar als vrachtwagenchauffeur. Toen er een plek vrij kwam op de vestiging van Rijnberg Transport in Vogelwaarde, maakte hij de over stap. ,,Daar werkte ik in dagdienst. Dat was makkelijker te combineren met het voetballen." Een jaar gele den betrok het familiebedrijf een nieuw, groot onderkomen in de Koegorspolder in Terneuzen. Daar werkt hij nu. ,,Ik ben een soort vlie gende keep hier'', zegt Dennis Rijn- Kun jij hem er niet van overtuigen dat hij nog een jaartje door moet gaan? berg in één van de grote warehou ses. Hij moet zelf lachen om die omschrijving. ,,Op het veld en op mijn werk doe ik dus bijna het zelfde, haha.'' Ziekte van Crohn Op vrijdagavond is hij vaak pas tus sen zeven en acht klaar, op zater dagochtend springt hij ook nog bij. Toch stopt hij niet vanwege zijn werk. Rijnberg heeft de Ziekte van Crohn, een chronische ontste kingsziekte aan de darm. Daar is niet zo lang geleden nog een chro nische ontsteking aan een nierfilter bijgekomen. Dit seizoen stond hij ook drie maanden aan de kant na een operatie, die nodig was na een inwendige bloeding. Hij wil er niet te diep op ingaan. Dan steekt neef Robert, jaren lang rechtsback in het eerste van Terneuzense Boys, zijn hoofd door de deur. ,,Kun jij hem er niet van overtuigen dat hij nog een jaartje door moet gaan?'', vraagt hij. Dennis Rijnberg glimlacht. Dat zou hij best wel willen, want hij is nog altijd bloedfanatiek. Maar hij moet naar zijn lichaam luisteren en het iets rustiger aan doen. Hij wil gaan voetballen in een nieuw op te richten vriendenteam bij zijn club. In de zaal blijft hij ook nog actief. „Zaalvoetbal vind ik misschien wel het leukste spelletje dat er is. Vooral omdat het veel dynamischer is. Misschien komt het ook wel door dat ze van een paar meter afstand op me staan te schieten.'' Hij voetbalde als klein ventje één jaar, in de F2. Daarna kwam hij in het doel terecht. „Ik weet niet eens meer hoe dat is gegaan toen. Ik was niet bang, dat zal wel hebben meegehol pen. We hadden in de F's een goede lichting, met jongens die lang bij elkaar zijn ge bleven. Pas toen ie dereen ging studeren en werken, viel het een beetje uit elkaar." Bij de eerste selectie van Ter neuzense Boys staat hij het liefst middenin de groep. Al is dat als keeper soms lastig, heeft Rijnberg ervaren. „Dat is wel een dingetje. Als keeper zie ik mezelf soms bui ten het team staan. Dat vind ik jammer, want ik ben het liefst met alles en iedereen bezig. Als zij een rondootje doen, wat heel leuk is, begint onze keeperstrai ning. Die duurt tot het moment dat Hubert (van den Hemel, de trainer) ons nodig heeft. Soms mis je dan toch het contact met de rest." Dennis Rijnberg: „Daar heb ik wel eens over nagedacht, maar ik denk niet dat ik echt in één ding heel goed ben. Ik vind mezelf dege lijk. Alles zit er wel in, maar niet alle aspecten zijn top.'' ,,Dat was met het Zeeuws elftal, te gen FC Twente. Ik was een broekie van negentien en zat voor de eerste keer bij de selectie. Samen met Fa bian Wilson en zijn moeder reed ik naar Middelburg. Ik zat te beven op de achterbank. Het was ook de eer ste keer dat ik met jongens als Gio vanni Siereveld en Jonathan Con- stansia speelde, zij voetbalden in de top van het Zeeuwse voetbal. We verloren voor 2500 toeschouwers met 1-5, ik keepte een uur en toen ik eruit ging, stond het 1-2. Ik kon wel tevreden zijn.'' ,,Ik heb niet echt een voorbeeld. Ik ben ook niet iemand die op zondag een hele middag naar wedstrijden in de eredivisie zit te kijken. Dat trekt me niet zo. Op YouTube kijk ik wel eens naar filmpjes van kee pers, van David de Gea bijvoor beeld. Maar verder hou ik niet alles bij." Nog twee wedstrijden, dan zit het erop voor de Zeeuws-Vlaamse doelman. Arnemuiden-uit en DBGC-thuis. Daarna blijft hij ge woon verbonden aan Terneuzense Boys, alleen op een iets andere ma nier. Hoe zou Dennis Rijnberg de vereniging omschrijven? „Ik denk toch wel als een warme familieclub. Dat is het voor mij natuurlijk hele maal. Bij iedere club heb je wel iets, maar ik vind dat heel veel zaken heel goed verzorgd zijn. We missen een kunstgrasveld, vind ik, maar dat ligt bij VV Terneuzen en daar sta je ook zo." Of hij de komende weken nog twee keer negentig minuten gaat keepen, weet hij niet. „Sander Pijpe- link heeft dit sei zoen toen ik afwe zig was ook een tijdje gekeept", zegt Rijnberg. „Misschien is het wel mooi dat hij in de laatste wed strijd ook nog kan spelen. Alle bei een helftje of zo. We zien het wel. Ik neem af scheid met een kampioen schap, mooier kan natuurlijk niet. Maar ik baal er wel van dat er nu noodge dwongen een einde aan komt. Ik had liever nog tien jaar volle bak doorgegaan." woensdag 15 mei 2019 GO De juisl »jf«roa Barry van der Hooft Terneuzen Dennis Rijnberg (links) in actie tijdens wat hij zelf zijn beste wedstrijd van dit seizoen vindt. Mede dankzij zijn reddingen werd Zaamslag in de districtsbeker met 1-2 verslagen. Hier houdt Rijnberg aan valler Niek Luime van scoren af. foto peter nicolai - Robert Rijnberg, neef Wat maakt jou eigenlijk een goede keeper? Dennis Rijnberg: „Terneu zense Boys is een warme fa milieclub." FOTO BOAZ TIMMERMANS Wat is de mooiste wedstrijd die je in al die jaren hebt gespeeld? Naar welke keeper keek of kijk jij graag?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43