Titelverdediger toch van start in Axel Titelkansen zijn nog steeds in leven 10 ZEELAND Nieuwer rol voor Veenstra bij JVOZ Ook Lotto-Soudal naar de ZLM Tour Oude bekende wordt trainer KVK Zaterdag-eersteklasser verdedigt 1-0-voorsprong in restant van topper met succes. SHO wordt met een nederlaag terug naar huis gestuurd. 'W: 1 Wc m De (trainers)staf van de Jeugd Voetbal Oplei ding Zeeland (JVOZ) voor het seizoen 2019/20 is bijna rond. De opvallendste verschuiving is de nieuwe functie van Rogier Veenstra. Hij wordt Technisch Coördinator. Veenstra is al zes jaar aan de jeugdopleiding verbonden en heeft momenteel de JO15-1 on der zijn hoede. Omdat de huidige trainer van zondag-derdedivisionist Goes na dit seizoen naar zaterdag-derdedivisionist ASWH ver trekt, moet hij echter een punt achter zijn trainersactiviteiten bij JVOZ zetten. In de nieuwe rol van Technisch Coördinator blijft hij toch langer aan de organisatie verbonden. Zie pzc.nl/sport voor de gehele staf. De ZLM Tour heeft een vierde Worldtour- ploeg gestrikt. Het Belgische Lotto-Soudal heeft toegezegd aan de start te zullen staan van de koers, die een groot Zeeuws karakter heeft. Lotto-Soudal is na Jumbo-Visma, Team Sun web en Katusha-Alpecin de vierde ploeg van het hoogste niveau die op 19 juni naar Yerseke afreist. Daar gaat de ronde van start met een proloog. Een dag later is Heinkenszand finish- plaats. Brian van Goethem rijdt dan dus mo gelijk in eigen provincie. De coureur uit Sluis kil koerst immers voor de Belgische formatie. EK Degradatie Kloetinge heeft goede zaken ge daan in de titelstrijd. Op eigen veld moest de ploeg van Marcel Lourens gisteren een 1-0-voorsprong verde digen, afgelopen zaterdag verkre gen. Daar slaagde de thuisploeg moeiteloos in en dus neemt het de tweede plek over van SHO. De thuisploeg begon met de zelfde elf spelers als zaterdag, toen het duel na één helft werd gestaakt door een blessure bij de scheids rechter, en eigenlijk was er ten op zichte van drie dagen geleden wei nig veranderd. De ploeg had con trole over de wedstrijd, hield SHO ver van de goal en kwam nauwe- lijks in de problemen. Voor Lourens was het de eerste keer dat hij een restant moest uit spelen. In de voorbereiding op de tweede 45 minuten deed hij in ie der geval niets bijzonders. ,,We hebben maandag bewust niet ge traind, maar we hadden wel alle mogelijke scenario's doorgespro ken. We konden reageren op SHO.'' Kloetinge begon door een goal van Thijs van den Dries dus met een 1-0 voorsprong. Dat zorgde bij de trainer voor veel vertrouwen. ,,Als we voor komen, zijn we sterk. Nu stonden we direct bij de aftrap al voor, de '0' kunnen we goed ver dedigen.'' Doelman Mitchell Braafhart had dus weinig te doen, dat stemde tot !i fcïSWF"- f s i tevredenheid. Maar mogelijkheden om de score uit te breiden, werden niet benut. Ramon Janson stuitte op de doelman en ook Roy Mulder, Can Özgan en Guus de Leeuw wis ten niet te scoren. Desondanks kwam de zege niet in gevaar, mede omdat SHO niet verraste. ,,We had den 3-0 kunnen winnen, maar we houden het graag spannend, zullen we maar zeggen. Over twee dagen hebben we dik verdiend gewon nen.'' Door de overwinning staat Kloe- tinge nu tweede en speelt het nog twee belangrijke wedstrijden. Matchwinner Van den Dries sprak daar zaterdag al over. ,,Dit was voor ons een beetje de kwartfinale, nu speel je nog een halve finale en ho pelijk afsluitend een finale tegen Rijsoord.'' Van den Dries merkte in het veld dat zijn ploeg feller was dan SHO, omdat het besef aanwe zig is dat er wordt gestreden voor de laatste kans. Lourens is uiteraard blij dat die laatste kans nog steeds in leven is. ,,We spelen nog ergens voor. We staan voor het eerst tweede, drie punten achter Rijsoord, alleen het doelsaldo is nadelig.'' Op doelsaldo wordt het een lastig karwei om Rijsoord van de titel af te houden. Het verschil is twaalf treffers en dus moet de nummer één komend weekend punten laten liggen tegen SHO en Kloetinge winnen van Del- tasport. Lourens kijkt nog niet te veel naar de concurrentie. ,,Eerst zelf winnen, dan hopen op een ge lijkspelletje.'' Van den Dries liet eerder, net als aanvoerder Jaap Esser na de derby tegen De Meeuwen, al weten dat er eigenlijk geen rekening meer ge houden werd met een titel. Nu is dat geloof weer helemaal terug en dus droomt Kloetinge al een beetje van de laatste speeldag. ,,Thuis te gen Rijsoord een rechtstreeks duel om de titel; dat zou geweldig zijn.'' 35 teams stonden al op de deelne merslijst van de 38ste Internatio nale Junioren Driedaagse, maar ti telverdediger Zwitserland was de grote afwezige. ,,We hadden Zwit serland als trouwe deelnemer van de Junioren Driedaagse en titel verdediger uiteraard wel uitgeno digd, maar ze hebben zich simpel weg te laat aangemeld", verklaart wedstrijdsecretaris Honoré Pieters We hebben een dispensatieverzoek ingediend bij de UCI, dat is gehonoreerd de aanvankelijke afwezigheid van het land. Andere teams waren dus al ver zekerd van deelname, maar de or ganisatie liet het daar niet bij zit- ten. ,,We hebben meteen een dis- pensatieverzoek ingediend bij de UCI. We hoopten op die manier Zwitserland als 36ste team aan de deelnemerslijst te kunnen toevoe gen. Dat verzoek is nu gehono reerd. We zijn natuurlijk ontzet tend blij met dit nieuws." De Internationale Junioren Driedaagse begint vrijdag 24 mei met een rit in lijn in Axel. Daags nadien staat een individuele tijdrit en een rit in lijn geprogrammeerd in respectievelijk Axel en Sluiskil. Zondag 26 mei sluit de wedstrijd af met een heuvelrit door de Vlaamse Ardennen. Vorig jaar ging de eindzege naar de Zwitser Alexandre Balmer, die afgelopen winter de overstap maakte naar de beloften. Quote van de dag Jetske Villée is met ingang van komend sei zoen de nieuwe trainer-coach van de korfbal lers van KVK. De 48-jarige Roosendaalse is geen onbekende voor de Kapelse club. De ou dere garde kent haar nog als speelster en juni- orencoach. Villée volgt Cor Hoogesteger op, die de selec tie de afgelopen drie jaar met succes onder zijn hoede had. KVK is in de zaal gepromo veerd naar de tweede klasse en mikt op het veld op een plek in de middenmoot in de derde klasse. De Kapellenaren hopen zich met de ervaring van korfbaldier Villée ook de ko mende jaren als stabiele derdeklasser te profi leren. 'Arjen de Koeijer scoorde zaterdag, maar verloor wel.' woensdag 15 mei 2019 VOETBAL WIELRENNEN Brian van Goethem in actie namens Lotto-Soudal. foto belga KORFBAL GO 1-3 Voetbalster Ilham Abali (foto) heeft zich met Oranje onder 17 geplaatst voor de EK-fi- nale. In de halve finale werd Spanje gisteren met 1-3 verslagen. Het is nog de vraag of de Vlissingse vrij dag tegen Duitsland mee kan doen. Ze viel gebles seerd uit. Smerdiek is gisteravond ge degradeerd uit de derde klasse B van het zaterdag voetbal. Het duel met con current DHV, dat afgelopen zaterdag niet doorging, werd met 6-0 verlo ren. Alleen een zege had Smerdiek nog in leven gehou den. Nu is het gat, met nog twee duels te Kloetinge mag blijven dromen Daniel Wissel Kloetinge rna- ervic m— -V S - el.—cl verrei Vreugde bij de spelers van Kloetinge (groen-wit) na het laatste fluitsignaal. foto johan van der Heijden De organisatie van de Spie Inter nationale Junioren Driedaagse kan opgelucht ademhalen. Het was nog even spannend of titel verdediger Zwitserland start- recht zou krijgen, maar de inter nationale wielerbond UCI heeft het dispensatieverzoek inmid dels ingewilligd. ,,We zijn ontzet tend blij", klinkt het vanuit de or ganisatie. Job de Feijter Axel - Honoré Pieters gaan, negen punten. - De laatste 35 keer dat de spits doel trof in een thuiswed strijd, won zijn ploeg. Tot za terdag. Kijk voor deze statis tiek en meer op pzc.nl/sport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42