LEZERS HELPEN LEZERS liWti 9 Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal achter deze oproepjes? En is het gelukt om het gevraagde te bemachtigen? Vandaag: Frans van Min (60) uit Den Haag, die op zoek is naar foto's en informatie over de familie Van der Harst. woensdag 15 mei 2019 i Ik heb verschillende boeken geschreven over families uit Scheveningen", vertelt Frans van Min. ,,Omdat het zo veel werk is, wilde ik eigenlijk stoppen. Maar ik kreeg de vraag of ik eens wilde kijken naar de familie Van der Harst. Na wat Google-werk ontdekte ik dat deze familie erg in teressant is." In vergelijking met de meeste honkvaste families uit Schevenin- gen trokken de Van der Harsten er graag op uit. ,,In 1700 verhuisde een man naar Zeeland om vis te verkopen. Hij ontmoette daar zijn vrouw en zo ontstond een heel na geslacht in Zeeland." Een stamboom bestaat voorna melijk uit namen, data en plaatsen. Van Min vindt het echter leuk om naar de verhalen op zoek te gaan. ,,De Zeeuwse tak van de familie Van der Harst, die vooral in Vlis- singen en Middelburg woonde, is goed terechtgekomen. Ze bestond uit notarissen en dokters." Van Min werkte als ambtenaar bij de gemeente Den Haag en nu nog steeds als trouwambtenaar. ,,Het schrijven is een uit de hand gelopen hobby", vertelt hij. ,,Mijn vader werkte bij het gemeentear chief in Den Haag en ik ging al sinds mijn zesde met hem mee. Ik vond het fascinerend om door de depots met oude stukken te lo pen." Van Min begon eerst met het uitzoeken van zijn eigen familie. ,,Al doende ben ik in de Scheve- ningse families terechtgekomen. Mensen vragen weleens wat ik toch moet met die 'dode' mensen? Maar het is wel hun geschiedenis, en je leert op deze manier ook de geschiedenis van andere plaatsen kennen. Dat vind ik leuk." Aan een familie is hij gemiddeld twee jaar bezig. ,,En dan echt drie tot vier uur per dag. Maar het geeft mij voldoening als er interesse is en mensen reageren." Tot nu toe heeft Van Min slechts drie reacties uit Zeeland gehad. „Helaas niet van mensen uit de fa milie zelf, maar van mensen die gewerkt hebben bij een Van der Harst. Ook leuk natuurlijk, maar ik wil graag in contact komen met mensen en materiaal ontvangen uit de familie zelf." Frans van Min aan het Piet Heinplein in Den Haag: ,,Je leert op deze manier ook de geschiedenis van andere plaatsen kennen. Dat vind ik leuk." foto jos van leeuwen Frans zoekt Zeeuwse familie Twee dames Van der Harst in Zeeuwse klederdracht. foto familie van DER HARST Gertie De Boey Het oproepje: Ik ben bezig met het samenstel len van een zo uitgebreid moge lijke genealogie over de familie Van der Harst. Ook in Zeeland komt deze familie veelvuldig voor. Ik heb de hulp van uw le zers nodig. Mensen die foto's en/of informa tie over de familie Van der Harst hebben, kunnen mailen naar boekvanderharst@ziggo.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41