Hondenbelasting is nog onmisbaar IN DE REGIO 6 Veere laat maximum los DE PIEK JAMPOT SESSIES MIJN DORP, MIJN STAD Veere wil geen maximum meer stellen voor de grote minicam pings omdat dat juridisch niet lan ger houdbaar is. Het college is ech ter niet bang dat heel veel agrariërs binnenkort op de stoep staan met de vraag of ze ook een camping met 25 eenheden (staanplaatsen) mogen beginnen. Momenteel zijn het er 162 die een dergelijk neven- bedrijf hebben, zodat er nu ook al ruimte is voor uitbreiding. Tien jaar geleden, toen ook die limiet van 171 bestond, waren het er 169. Die 162 hebben samen 2494 stand plaatsen. Regiocoördinator Cor Abra- hamse van Vekabo, de belangenor ganisatie van minicampinghou- ders, heeft het bewuste voorstel van het dagelijks bestuur van Veere nog niet gelezen. ,,We moeten het nog doornemen en bespreken." Op voorhand wil hij dan ook nog geen mening geven. Wel merkt hij op dat hij vooralsnog niet bang is dat er de komende tijd heel veel grote minicampings bijkomen. ,,Want je moet aan nogal wat voorwaarden voldoen." In het voorstel houdt het college vast aan maximaal 25 eenheden per minicamping. Volgens het dage lijks bestuur is dat juridisch geen probleem. Daarnaast vindt het dat elke grote minicamping maximaal vijf vaste standplaatsen (chalets) mag hebben. Dat geldt nu ook al. Meer eenheden per kampeerboer of meer chalets zouden ervoor zor gen dat het Walcherse platteland te sterk verandert. Bovendien ver dwijnt dan het onderscheid tussen de gewone campings en de mini's, zo staat in een voorstel dat maan dag 20 mei wordt besproken door de leden van de raadscommissie Ruimtelijke Ontwikkeling. Voorwaarden Het college houdt vast aan de eis dat alleen mensen die een agra risch bedrijf hebben, een grote mi- nicamping mogen beginnen. Het stelt daar ook de nodige voorwaar den aan. Zo moet de ondernemer rondom haar of zijn bedrijf vol doende grond hebben en moet hij of zij daar ook wonen. Daarnaast zijn er nog tal van andere voor waarden waaraan een agrariër moet voldoen voor het college toe stemming geeft. Veel minicampings zouden graag zien dat de gemeente toe stemming geeft om het hele jaar door gasten te mogen ontvangen. Zover gaat het dagelijks bestuur van Veere nog niet. De hondenbelasting wordt in Mid delburg voorlopig niet afgeschaft. De gemeente zou dan dik 200.000 euro mislopen en wil dat gat niet dekken door andere belastingen, zo als de ozb, daarvoor te verhogen. De SP zwengelde de discussie gis teravond aan in de vergadering van de commissie algemeen bestuur. Die partij wil de hondenbelasting niet afschaffen, maar wil wel dat hondenbezitters meer terugzien van het geld dat ze betalen zoals uit- laatveldjes, zei fractievoorzitter Pe- troesjka Sterk. ,,Het is voor ons on verteerbaar als de hond wordt ge- zien als een melkkoe." De raad bleek verdeeld over de hondenbelasting. Christenunie, VVD en GroenLinks willen er wel van af; PvdA, LPM, CDA, SP en D66 niet. ,,En in onze fractie ligt het gevoelig", bekende SGP-fractievoorzitter Paul Moens. Gat Voor- én tegenstanders waren het in ieder geval wel over één ding eens: op dit moment kan de gemeente het zich niet veroorloven de hondenbe lasting af te schaffen. ,,Dan moeten we een gat van twee ton compense ren", besefte fractievoorzitter Wil- lemien Treurniet van de CU. ,,En daarvoor gaan we niet de ozb verho gen", waarschuwde haar VVD-col- lega Wilfried Boonman. PvdA-lei- der Jeroen Louws zag er ook geen toegevoegde waarde in. ,,Er worden nu namelijk ook al kosten gemaakt ten behoeve van hondenbezitters. Zoals de straat schoonmaken." Wet houder Johan Aalberts bevestigde dat en wees ook op prullenbakken in parken. ,,Die staan er niet omdat er zo veel snoeppapiertjes worden weggegooid." D66-fractievoorzitter Rob van Eijkelenburg vroeg zich bo vendien af welk probleem opgelost zou worden door de hondenbelas ting af te schaffen. ,,Ik snap wel dat sommige hondenbezitters het niet met die belasting eens zijn, maar voor mij is niet aangetoond dat zij de belasting niet kunnen betalen." Kamermuziek in Augustinuskerk Laatste RestoRank voor de zomer Koffieconcert in Boerderijgalerie woensdag 15 mei 2019 WA Meer kleine campings mogelijk Het dagelijks bestuur van de gemeente Veere wil het maxi mum voor de minicampings met 25 eenheden loslaten. Tot nu toe mogen het er hooguit 171 zijn. Als de gemeenteraad akkoord gaat, komen nog bijna honderd agrariërs in aanmer king om ook een dergelijke grote minicamping te begin nen. Emile Calon Domburg VLISSINGEN Podium De Piek uit Vlissingen en Podium Z uit Veere beginnen woensdag 29 mei samen met een nieuw initiatief: de Jampot Sessies, speciaal bedoeld voor jonge muzikan ten tot 23 jaar. Popgroep Bl0f stelt hiervoor in strumenten beschikbaar. Het is een van de eer ste stappen naar de realisering van De Piek Mu- ziekschool. Daarmee wil het Vlissings podium een rol gaan vervullen als broedplaats voor de ontwikkeling van nieuw en jeugdig talent. De Jampot Sessies vinden plaats op iedere laatste woensdagavond van de maand, van 18.30 tot 21.00 uur, voorafgaand aan de traditi onele De Piek Jam. foto erik van der meer Maurits Sep Middelburg MIDDELBURG Stichting Incanto houdt vrijdag een concert met kamermuziek uit de ze- ventiende-eeuwse Ne derlanden. Het jonge Nederlandse ensemble Castello Consort met Mattijs van der Moolen op trombone brengt mu ziek van Nicolaus a Kempis en tijdgenoten. Het concert vindt plaats in de Sint-Augustinus- kerk en begint om 20.00 uur. Tickets via incanto- concerten.nl OOST-SOUBURG Ieder die eenzaam is of weinig financiële midde len heeft is welkom om te komen genieten van een maaltijd tijdens Res toRank. Vrijdag wordt de laatste RestoRank voor de zomerperiode gehou den in de zaal achter de Wijngaardkerk in de Kanaalstraat. De maal tijd begint om 18.00 uur. Opgave is noodzakelijk en kan via 0118 465978 of 0118 465132. De on kosten bedragen 2,50 euro per persoon. GRIJPSKERKE Klassiek van dichtbij houdt morgenochtend een koffieconcert/lezing met als titel van Europa naar Amerika, in samen werking met kunsthisto ricus Annette Brouwer. Zij neemt het publiek mee op reis van Europa Castello Consort speelt vrijdag in de Augusti nuskerk in Middelburg. naar Amerika in de tijd tussen de Eerste en Tweede Wereldoorlog. Kunstenaars die worden uitgelicht zijn onder an dere Marcel Duchamps en Piet Mondriaan. Er worden werken opge- voerd van Paul Hinde- mith en Bohuslav Mar- tinu. Het concert vindt plaats in Galerie de Os- seberg (Singelweg 11). Aanvang 10.30 uur. Re serveren via info@ klassiekvandichtbij.nl ARNEMUIDEN Mu seum Arnemuiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: His torie, visserij en streekdrachten, the matentoonstelling Historische Scheeps werf C.A. Meerman, 13.00-17.00 uur: Ex positie; GRIJPSKERKE Nim- merdor, 10.00-11.00 uur: Koffieochtend voor senioren; Dorpshuis, 13.30 17.00 uur: Biljarten en koersbal voor 50+; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00 16.30 uur: Biljarten voor senioren; MELISKERKE Dorps huis 13.30-17.00 uur: Biljarten; MIDDELBURG Ci- nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Gloria Bell'; ZB, 14.00-16.00 uur: Cur sus 'Oude culturen'; Hotel De Nieuwe Doelen, vanaf 19.30 uur: Schaakavond; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30 16.30 uur: Bridgen; De Egelantier, 13.30 14.30 uur: Wandelen voor senioren; SEROOSKERKE Oude Branspuithuis, 13.00-17.00 uur: Ex positie over '100 jaar PZEM; de Zandput, 19.30 uur: Lezing Groen als gras door Robert Lauret; VEERE Het Akkoord, 10.15-11.15 uur: Gym voor 70+; 13.30-16.30 uur: Ouderensoos; P Natuurcamping Het Veersche Gat, 14.00 uur: Excursie door Veersebos; VLISSINGENVrijen- hovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Badhuis straat 60, 10.00 uur: Spelochtend voor se nioren; Mercuriusweg 19, 13.00-15.00 uur: Inloopspreekuur over werk inkomen; Clubhuis GPC, Bos weg 7, vanaf 18.00 uur: Avondvier daagse; WoZoCo Theo van Doesburg, 19.00 uur: Optreden Accordeola; ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30 16.30 uur: Soos voor senioren met o.a. bil jarten en kaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38