j 28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV L - SONGFESTIVAL DUNCAN LAURENCE Wm .V*- k Er is iets merkwaardigs aan de hand met de nieuwe RTL 4-show Gemaakt in Nederland, waarin oer-Hollandse merken in het zonne tje worden gezet. Het lijkt ontwikkeld voor de zwaar gesponsorde dagprogrammering in het weekend waar nog een gaatje was tussen de parel tjes Housevision en Van Passie naar Droombaan, wie kent ze niet. Maar op een onbewaakt moment heeft iemand bedacht dat dit ook best geschikt zou zijn voor maandagavond primetime. Waarschijn lijk omdat nieuwe zenderaanwinst Katja Schuur man nog geen programma had en Tijl Beckand ook nog een paar uurtjes moest vullen om aan zijn contractuele verplichtingen te voldoen. Maar vooruit, dat er een hele serie wordt gewijd aan succesvolle Nederlandse bedrijven is nog tot daaraan toe. Onder het motto 'Hollands glorie' (als dit WhatsApp was, zette ik er de emoticon van het armpje met een geprononceerde spierbal bij) kun je daar journalistiek heus iets aardigs van maken. Met Topdokters en Het Rotterdam Project heeft RTL bewezen prima met serieuze onderwerpen uit de voeten te kunnen. Maar de eerste aflevering van Gemaakt in Neder land was niets anders dan één lange, stomverve lende reclamespot voor Heineken. Beckand ac teerde bij elke ketel in de fabriek in Zoeterwoude dat hij Boudewijn Büch was die zojuist de dodo had herontdekt in een ver oerwoud. En eens een Lama altijd een Lama: als hij een vraag stelde aan de medewerkers die hem rondleidden, was het louter een opmaat naar wéér een flauwe grap. Schuurman onderwierp tussendoor een bierfan aan een diepte-interview over de bijzondere kwaliteiten van de van origine Amsterdamse dorstlesser. Ontlokte in Freddy's Bar aan Frénk van der Linden de bekentenis dat hij van de man Freddy Heineken had gehouden. En ze mocht - hoe verrassend, gezien haar cv - het vliegtuig pak ken voor een totaal overbodig tripje naar Patago- nië, waar in het wild het geheime gist is te vinden dat het bier zijn karakteristieke smaak geeft. Had ik al gezegd dat het hier om Heineken ging? Het is RTL, dus commerciële televisie, dus geen belastinggeld, dus ze doet maar. Maar als ik mede werker was bij de zender die net tientallen col lega's ontslagen had zien worden, zou ik vandaag nog binnenlopen bij mijn bazen Peter van der Vorst en Sven Sauvé met de vraag wie er voor tickets, overnachting en de rest van het pro gramma heeft betaald. En ik zou een beter ant woord eisen dan een flauwe grap. Elton verzet optreden Ex-manager Stan Lee aangeklaagd Ik ben vereerd met de gunstige voorspellingen. En natuurlijk wil ik winnen. Quote van de dag Ik wou dat ik wist hoe dat gaat uitpakken Kat a woensdag 15 mei 2019 MUZIEK Het concert van Elton John van avond in de Ziggo Dome is verplaatst. Door ziekte van een bandlid staat de Britse zanger nu op 17 juni in de Amster damse concert hal. Daar treedt hij op 8 juni ook op, voor zijn af- scheidstournee. TEKENAAR Keya Morgan, de oud-mana ger van Marvel schrijver Stan Lee, is aange klaagd. Hij zou de stripmag naat, die vorig jaar overleed, li chamelijk en emotioneel heb ben mishandeld. Ook zou hij 5 miljoen dollar van Lee hebben ontvreemd. «Sa TOL ^\j Duncan Laurence in Tel Aviv. foto sander koning ÊK A —Beau van Erven Dorens is benieuwd hoe Nederland gaat reageren op de oorlogstrauma's in zijn nieuwe programma Beau en de Veteranen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28