CLUB Stem je club naar de finale! ZEELAND 25 Aanpassingen aan circuit nodig voor spetterende Grand Prix Cl Wordt de thuisrace van Max Verstappen straks ook een fraaie Grand Prix? De angst bestaat immers voor een gebrek aan spektakel op de krappe baan in de Zandvoortse duinen. Amsterdam om de hoek. Het strand. De duinen. De historie. Li- berty-topman Chase Carey stond in Zandvoort gisteren maar wat graag stil bij alles wat Nederland te bieden heeft als terugkerend land op de Formule 1-kalender. Een topbestemming noemde hij het, toen hij op de foto ging met een schaal haring. Om meerdere rede nen. Helaas ging hij echter geen se conde in op het karakter van het cir cuit in Zandvoort. Een ruim vier ki lometer lang rondje voor coureurs met lef. Hier en daar wordt het wat aangepast en verbreed om de flow en de snelheid beter te behouden en het inhalen te bevorderen, maar zonder het speciale karakter teniet te doen. ,,Ik ga mooi m'n comeback maken'', keek oud-coureur Robert Doornbos al verlekkerd uit naar de terugkeer van Formule 1-bolides op het Zandvoortse asfalt. ,,Dit circuit is écht héél erg snel. En het voelt ook snel. Omdat het zo smal is. Voor alle coureurs wordt Zandvoort een enorme adrenalinekick. Ik weet hoe het voelt om met 300 per uur aan te komen voor de Tarzanbocht. Die noemen ze niet voor niets Tar- zan..." Van de Tarzanbocht naar de Hu- genholtzbocht. Van het Scheivlak Dit circuit is écht héél erg snel. Omdat het zo smal is. Een adrenalinekick voor alle coureurs naar de Arie Luyendijkbocht. Max Verstappen en co. mogen hun borst nat maken voor een razend rappe omloop die op-en-af gaat en geen genade kent. Lef Jan Lammers noemt 'zijn' Zand voort graag een intiem rondje, om dat de vangrail zo dichtbij is. Een genadeloos duinencircuit. Lam- mers, straks directeur van de Ne derlandse Grand Prix, schaart Zandvoort onder de vijf meest uit dagende circuits ter wereld. ,,Dit is en blijft een van de vijf echte bal- lencircuits, voor coureurs met lef, met ballen. Samen met de oude Nürburgring, Spa-Francorchamps, het oude Brands Hatch en Suzuka.'' Allemaal mooi, die kwalificaties. Maar wat als we straks zo'n dodelijk saaie processie krijgen, omdat het asfalt te smal blijkt om in te halen? Het hoofdnummer van het feest moet na 35 jaar wel te pruimen zijn. Dus wordt er de komende maan den gesleuteld aan vier bochten. Die aanpassingen zorgen voor wat meer ruimte, langere uitremzones en dus spektakel. En dan maar ho pen dat Max Verstappen over twaalf maanden over een auto beschikt waarmee hij kan winnen op Zand- voort. Dat het Wilhelmus door de duinen schalt en de honderddui zend oranje fans dronken van geluk weer aansluiten in de file naar huis. Berkhout en Zegers derde Etappezege Groenewegen Zverev snel klaar in Rome Win mooie prijzen voor jouw club Is jouw sport- of cultuurclub genomineerd voor de titel Club van het Jaar 2019? Check onze site. Als je club is genomineerd, dan kan het stemmen beginnen! De winnaar wint naast de titel een mooi prijzenpakket. Zoals een masterclass en een promotievideo waarmee je kunt laten zien waarom jouw club zo bijzonder is! Met deze verkiezing geven wij sport- en cultuurclubs het podium dat ze verdienen! Ga snel naar pzc.nl/clubvanhetjaar woensdag 15 mei 2019 GO 'Zandvoort voor coureurs met lef' in Arjan Schouten Zandvoort Max Verstappen in actie op het circuit van Zandvoort. Heel Nederland hoopt volgend jaar op een zege voor Max. foto anp -Robert Doornbos ZEILEN De 470-zeilsters Afrodite Zegers en Lobke Berkhout hebben brons gehaald bij het EK in San- remo. Zegers en Berkhout voldoen daarmee aan de nationale eis van sportkoe pel NOC/NSF voor de Spe len van Tokio 2020. Een dag eerder hadden Zegers en Berkhout de interne se lectieprocedure gewonnen van Mandy Mulder en An- neloes van Veen. WIELRENNEN Dylan Groe newegen (foto) heeft de openingsrit van de Vier daagse van Duinkerke ge wonnen. De coureur van Jumbo-Visma won na 173 kilometer de sprint van het peloton. Zijn ploeggenoot Mike Teunissen eindigde als derde. Tussen de Ne derlanders in finishte de Fransman Marc Sarreau als nummer twee. TENNIS Alexander Zverev is bij het masterstoernooi in Rome opnieuw vroeg uit geschakeld. De als vierde geplaatste Duitser verloor in twee sets van de Italiaan Matteo Berrettini: 7-5 7-5. Voor Serena Williams zit het toernooi er ook al op. De 37-jarige Amerikaanse trok zich voor haar tweede partij terug wegens een knieblessure. VAN HET JAAR Rabobank Partners: Rabobank, N0C*NSF, Kunstbende, LKCA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25