7 doelpunten. Van Bommel wil nog één keer Op zoek naar alleenheerschappij in eredivisie 'PSV verkoopt niet aan Ajax' 22 ZEELAND Ajax wordt vanavond bij De Graafschap kampioen. De Amsterdamse club is driftig bezig de baas te worden. Als een 'kannibaal' winkelt het bij de jeugdopleidingen van andere clubs. Kort Aces Makkelie VAR bij CLfi inale Danny Makkelie (36, foto) is door de UEFA aangewezen als VAR bij de finale van de Champions League. De Sloveen Damir Sko- mina is de scheidsrechter bij de wedstrijd tussen Tottenham Hotspur en Liverpool, op 1 juni in Madrid. Rafinha weg bij Bayern Rafinha vertrekt na het lopende seizoen bij Bayern München. De 33-jarige Braziliaanse middenvelder, die een aflopend contract heeft, volgt daarmee het voorbeeld van Ar jen Robben en Franck Ribéry. De Braziliaan won in 2013 met Bayern de Champions League, de Bundesliga, de beker en het WK voor clubteams. Schwaab vertrekt bij PSV Daniel Schwaab (foto, rechts) vertrekt aan het einde van het seizoen bij PSV. De Duit ser doet dat om persoonlijke redenen. ,,Hij kiest voor zijn familie'', aldus PSV-coach Mark van Bommel. Schwaab heeft drie jaar in Eindhoven gespeeld. Berbatov bondscoach De voormalige Bulgaarse international Krassimir Balakov wordt de nieuwe bonds coach van Bulgarije. De 53-jarige oud-voet baller zal op 7 juni bij de EK-kwalificatie- wedstrijd tegen Tsjechië voor het eerst op de bank plaatsnemen. Flitsen Kiki Bertens begint als aces-kanon aan het gravel toernooi van Rome. De Westlandse, de nieuwe num mer 4 van de wereld, sloeg dit seizoen al 219 aces. Twee meer dan de Tsjechische Karolina Plis- kova. Darts Voetbal Daniele De Rossi verlaat AS Roma. De 35-jarige De Rossi speelde achttien jaar voor de club. Hij speelde 615 keer voor Roma en maakte 63 doelpunten. Een staaltje powerplay van Ajax? De boel even op scherp zetten? Linksom of rechtsom is de interesse van Ajax in Steven Bergwijn, de be ste speler van rivaal PSV een sig naal. Zo van: Ajax is weer kampioen van Nederland, presteert geweldig in de Champions League en wil nu ongenadig doorpakken. De verge lijking is al vaak gemaakt: als het Bayern München van Nederland. Of als Juventus. Kort gezegd: de be palende, allesoverheersende macht in een voetballand. Door opzichtig te flirten met een uitblinker van de concurrent dus, maar ook een laag dieper aan de haal te gaan. Ajax heeft zelf afgedwongen dat het een gigantische financiële voorsprong heeft op andere clubs in de eredivi sie en wil de kloof nu uitbuiten. Vooral ook door jeugdspelers weg te plukken. Ajax zet op dubbele kansen in: én miljoenen neerleggen voor spelers van buitenaf én jonge parels weghalen bij andere clubs. Tot grote irritatie bij andere clubs. Neem buurjongen AZ. Re cent verloor die club (jeugdcom plex ligt op vijf minuten van de stadsgrenzen van Amsterdam) ta lenten als Rio Hillen en met name Anass Salah-Eddine en Kian Fitz- Jim aan Ajax. Dat doet pijn bij AZ waar ze de laatste jaren juist met veel succes en inspanning inzetten op de eigen jeugdopleiding. Zelfs andere werknemers zijn niet meer veilig. Vorige zomer verkaste ook hoofd scouting Michel Doesburg naar Amsterdam. Met de nodige pijn en moeite wist AZ Myron Bo- adu en Calvin Stengs wel uit han- TRANSFER den van de grote buurman te hou den. En wat te denken van Feyen- oord. Die club wil de komende ja ren vol inzetten op eigen jeugd. Des te pijnlijker is het dat Ajax al een oogje heeft op veel Rotterdamse ta lenten. De 16-jarige Steven van der Sloot bijvoorbeeld, jeugdinterna- tional die er bij de KNVB erg goed op staat. De twee jaar jongere Rico Speksnijder zou zijn jawoord al hebben gegeven aan de Amster dammers. Radar Feyenoord is er ook niet gerust op dat Shiloh 't Zand en Ilyas el Mous- saoui, twee spelers uit Oranje onder 15 jaar, zomaar in Rotterdam blij ven. Ook zij zouden op de radar staan bij Ajax. En dan is er ook nog eens de intensieve samenwerking met Sparta en topamateurclub Bij winst op Heracles evenaart PSV vanavond het beste thuisseizoen ooit en stopt de teller in de eredivi sie op 83 punten. Luuk de Jong kan topscorer worden, PSV kan mis schien nog op of boven de honderd treffers uitkomen en heeft de min ste tegengoals geïncasseerd in deze competitie tot nu toe. Mooie cijfers, maar de club koopt er geen droog brood voor en eindigt op de ondankbare tweede plek, die wel gewoon de poort is naar de voorronde van het toernooi om de Champions League. ,,Je kunt er een mooi en lang verhaal van wel twee pagina's van maken, maar we heb ben geen prijs gewonnen", zei Mark van Bommel gisteren al over dit sei zoen. ,,Als je met 65 punten kampi oen wordt, heb je het goed gedaan. Zo werkt het ook. Voor mijzelf is evalueren niet meer nodig. Als je geen prijs hebt gehaald, heb je het niet goed gedaan. Het gaat erom dat je op het eind van je carrière kunt zeggen dat je prijzen hebt gewon nen. Leuk om te horen dat de stand goed is, maar het gaat altijd om de prijs." Quote van de dag 'Na paar keer zilver nu laten zien dat we de beste van Europa zijn' woensdag 15 mei 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Nadine Visser gaat tijdens de komende editie van de FBK Games, op zondag 9 juni, weer duelleren met olympisch kampioene Brianna McNeal. Kasper Asgreen heeft tijdens de tweede etappe van de Ronde van Californië zijn eer ste profzege geboekt. De 24-jarige Deen so leerde naar de zege. Schermer Daniël Giacon (18) heeft in Dubai op onderdeel degen een groot inter nationaal toernooi gewonnen. 2 Raymond van Barneveld (foto) ont breekt dit jaar op de WK voor teams. Michael van Gerwen vormt dit jaar een koppel met Jermaine Wat- timena. Het toernooi is begin juni. 11 Kannibaal Ajax Daniël Dwarswaard Amsterdam EINDHOVEN Mocht Ajax plannen hebben om zich concreet te melden voor be langrijke spelers van PSV, dan kan de club zich die moeite besparen. 'PSV ver koopt niet zijn beste spelers aan Ajax, onbespreekbaar, daar willen we kort en duide lijk over zijn,'' zegt technisch manager John de Jong, die daarmee reageert op het nieuws dat Ajax Bergwijn naar Amsterdam wil halen. u PSV'er Steven Bergwijn aan de bal in de topper tegen Ajax (3-1). De aanvaller, een van de beste spelers van PSV, staat na drukkelijk in de belangstelling van rivaal Ajax. foto bsr/agency o a 0) Luuk de Jong kan topscorer worden. foto anp PSV pakt dit seizoen geen prijs en dus is het seizoen voor oe- fenmeester Mark van Bommel niet goed. ,,Voor mijzelf is evalu eren daarom niet nodig'', zegt de Eindhovense oefenmeester. Rik Elfrink Eindhoven -Volleybalster Myrthe Schoot over EK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22