XX Twaalf maal per dag misdrijf asielzoeker Een derde delicten door dader uit 'veilig' land JOL Energie transitie Topfavoriet op Songfestival NEDERLAND Kijk vanavond 20:35 uur NPO 1 de live tv-show Nederland staat op tegen kanker Walcheren Een toekomst zonder uitlaatpijpen Duncan blijft ontspannen O" llSlu Het gaat vooral om winkeldiefstal len en zakkenrollerijen totaal 2280 meldingen), maar ook mis handelingen (250), bedreigingen (240) en vernielingen (200) ko men voor. Het aantal misdaden komt neer op ruim twaalf per dag. Dat blijkt uit cijfers die staatssecretaris Mark Harbers (Justitie, VVD) naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Het is voor het eerst dat de politie is na gegaan hoe vaak asielzoekers mis daden hebben begaan buiten asiel locaties. Er waren al langer klach ten van omwonenden, maar die worden nu ook gestut door de cij fers. Harbers hield zich gisteren op de vlakte over het aantal inciden- ten, maar beleidsambtenaren ga ven toe dat het aantal hoog is. Van alle zaken waarvoor de po litie uitrukte, kwam een deel bij het Openbaar Ministerie terecht. Dat leverde zaken op tegen in to taal 1710 verdachten. Een deel van de verdachten had dus meerdere misdrijven op het geweten. De daders zijn vooral asielzoe kers die weinig kans maken om hier te mogen blijven. Bijna de Politie en justitie maken criminaliteits cijfers rond azc's voor het eerst openbaar helft van hen is afkomstig uit Al gerije en Marokko. Op afstand vol gen mensen uit Libië en Tunesië. Ook op de terreinen van het COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers) waren duizenden incidenten. Het gaat om het over- treden van huisregels, scheldpar tijen, agressief gedrag en gewelds incidenten. Dat aantal incidenten nam toe van 11.820 naar 13.350 vorig jaar. Een opvallende stijging, om dat er juist minder asielzoekers in opvanglocaties verbleven. Uit de cijfers blijkt dat huisregels vaker worden overtreden. Ook is er vaker sprake van 'verbale en non-verbale agressie en geweld'. Het aantal meldingen van een agressieve houding nam met meer dan 50 procent toe. Het aantal ge weldsincidenten bleef nagenoeg gelijk op 1520. Rapporteurs denken dat er meer incidenten zijn, omdat de groep asielzoekers die nu wordt opge vangen vaak uit veilige landen komt en daardoor weinig tot geen kans maakt op asiel. Deze groep is verantwoordelijk voor een derde van het aantal incidenten. Uit het rapport blijkt verder dat de totale asielinstroom afnam in vergelijking met 2017, van 35.030 naar 31.790 mensen. Nieuwsmedia 5 5 5 530" Ze gaan weer rijden! ZEELAND2 STAAT OP TEGEN KANKER f Nicolette Kl u ijver Frits Sissing Frans Bauer Ronald Koeman Kjeld Nuis Anita Meyer De politie is vorig jaar 4600 keer ingeschakeld na misdrij ven die asielzoekers hadden gepleegd in de nabijheid van een opvanglocatie. Tobias den Hartog Den Haag woensdag 15 mei 2019 16°C Het blijft pzc.nl droog met Ook voor het laatste veel zon regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1